Unomog zamiast traktora. Szybszy i ekonomiczniejszy...

Unimog Mercedes Polska

Tam, gdzie kiedyś traktor odbierał mleko z gospodarstw, teraz operuje nowy Mercedes-Benz Unimog U 430.

 

Chociaż poprzednio używany traktor rozwijał duże prędkości, to jednak Unimog jest znacznie szybszy - i bardziej ekonomiczny. - Unimog skrócił czas jazdy nawet o trzy godziny, a w niektóre dni robocze pozwala nam zaoszczędzić ponad 75 litrów paliwa - mówi Rob Huntbach z mleczarni Hayfields Dairy. - Natomiast w terenie Unimog jest równie sprawny, jak jego poprzednik.

Hayfields Dairy pozyskuje i wykorzystuje jako surowiec wysokiej jakości mleko z wybranych gospodarstw w Cheshire, Shropshire i Staffordshire. Teraz zadanie to przejmuje Unimog, który w ciągu jednego dnia może pokonać nawet 250 mil. Jego układ hydrauliczny napędza pompy umieszczone na przyczepie ze zbiornikiem na mleko o pojemności 16 tysięcy litrów.

Produktem końcowym są wielokrotnie nagradzane sery różnych gatunków. Dyrektor zarządzający mleczarni, Rob Huntbach, który jest wnukiem jej założyciela, tłumaczy: - Gdyby jedynym zadaniem był transport, jeździlibyśmy konwencjonalną ciężarówką, ale potrzebujemy pojazdu o wielu talentach, za pomocą którego można też realizować różne inne prace pojawiające się w gospodarstwie.

Unimog z Hayfields Dairy wyposażony jest m.in. w opcjonalny system VarioPilot. Dzięki niemu kierowca może wybrać miejsce pracy po lewej lub po prawej stronie pojazdu, w ciągu niecałej minuty przenosząc kierownicę, tablicę wskaźników i pedały z jednej strony na drugą. To idealne rozwiązanie do takich czynności, jak koszenie i przycinanie krzewów, które łatwiej i bezpieczniej wykonuje się od strony pasażera. Niekiedy Unimog ciągnie też przez pola przyczepę z kiszonką. Rob Huntbach dodaje: - Ze standardową ciężarówką nie wykonalibyśmy żadnej z tych prac. Unimog łączy naprawdę najlepsze zalety pojazdów z dwóch segmentów.

 

 

Przeczytaj też:
Siedemdziesiąt lat temu Daimler-Benz kupił Unimoga

W dniu 27 października przypada siedemdziesiąta rocznica przejęcia Unimoga przez Daimler-Benz AG.

 

Mercedes Unimog do pracy i na wakacje

Czytelnicy specjalistycznego czasopisma "Off Road" już po raz szesnasty z rzędu wybrali Unimoga najlepszym pojazdem terenowym roku w kategorii samochodów specjalnych.

 

Unimog w charakterze ciągnika rolniczego. Spala mniej niż traktor

Mercedes-Benz Unimog na farmie rolnej.

Samochód terenowy 2017 roku

Czytelnicy specjalistycznego czasopisma „Off Road” wybrali

Mercedes-Benz na targach Energetab 2016

Mercedes-Benz podczas bielskich XXIX Międzynarodowych Energetycznych Targów ENERGETAB wystawia 5 swoich pojazdów. Mercedes-Benz Unimog na wystawie kolejnictwa

W dniach 20-25 września odbędą się w Berlinie targi kolejnictwa Innotrans - wiodąca impreza wystawiennicza w branży transportu szynowego. Unimog w roli food trucka

Mieszkańcy Finlandii mają opinię dość niekonwencjonalnej nacji z północy Europy i znani są ze swoich nietypowych zwyczajów. Rolniczy Unimog już w Polsce

Na specjalnym pokazie w podlaskiej miejscowości Narew, Mercedes-Benz po raz pierwszy w Polsce zaprezentował Unimoga U 423 w wersji silnikowej Euro VI przygotowanego do zadań w rolnictwie. Zetros i Unimog triumfują w rajdzie Drezno - Wrocław

Niedawno modele: Zetros i Unimog po raz kolejny udowodniły swoje zalety, triumfując w trzech kategoriach tegorocznej edycji ekstremalnego rajdu terenowego Drezno - Wrocław.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL