Trzy tysiące pojazdów, jednego przewoźnika wyłącznie na oponach Goodyear

Godyear ciężarowe opony

Goodyear ogłosił nawiązanie wyłącznej współpracy z Globaltruck.

 

Firma jest jednym z największych przewoźników FTL w Rosji i wiodącym przewoźnikiem FTL na Uralu i Syberii. Tym samym łącznie około 3000 pojazdów przedsiębiorstwa zostanie wyposażonych w najnowsze opony FUELMAX Gen-2 na osie: kierowaną, napędową i naczep.

Flota firmy obejmuje 1305 nowoczesnych ciągników i 1457 naczep. Grupa realizuje przewozy między centralną Rosją a Uralem, Syberią, Dalekim Wschodem i krajami Unii Europejskiej. Wśród klientów Globaltruck znajdują się tysiące firm m.in. z branży handlu detalicznego, FMCG, przemysłu, a także e-commerce i dostaw paczek.

- Dostawcę opon wybraliśmy w otwartym przetargu, w którym Goodyear przedstawił najlepszą ofertę odpowiadającą na większość naszych potrzeb i wymagań. Oczekujemy, że opony będą oferowały lepszą efektywność paliwową w połączeniu ze zwiększonym przebiegiem i dobrą trakcją. Mamy nadzieję, że najnowsza linia opon szosowych Goodyear FUELMAX GEN-2 spełni nasze oczekiwania w zakresie oszczędności finansowych, a jednocześnie poprawi ekologiczny wymiar transportu - powiedział Ilya Sattarov, dyrektor generalny Globaltruck.

- Liczymy na dalsze zacieśnianie współpracy dzięki poprawie wyników firmy Globaltruck i jej klientów. Dzięki elastyczności oferty Goodyear Total Mobility jesteśmy pewni, że możemy sprostać rosnącym potrzebom tego rozwijającego się partnera w branży, zarówno dziś, jak i w przyszłości - skomentował Vladislav Kotvitskiy, dyrektor ds. sprzedaży opon użytkowych Goodyear w Rosji.

W ramach prac rozwojowych, Goodyear reaguje na stałe zapotrzebowanie na opony o dużym przebiegu, zwiększonej przyczepności przez cały okres eksploatacji opony i we wszystkich warunkach pogodowych, a także zdolnych do radzenia sobie ze zmiennym obciążeniem. Aby wydłużyć czas sprawności i zwiększyć efektywność całej floty, coraz więcej właścicieli decyduje się na kompleksową ofertę Goodyear obejmującą wysokiej jakości opony, pełny pakiet inteligentnych rozwiązań w zakresie monitorowania i zarządzania oponami oraz wsparcie ze strony dyżurującego personelu serwisowego.

 

 

Przeczytaj też:
Nowy gracz na rynku transportowym, sieć SuperTruck w Polsce

Konferencją on-line sieć SuperTruck zainaugurowała działalność w Polsce.

 

Continental prezentuje opony ciężarowe dostosowane do nowych regulacji unijnych

Opony Conti EcoRegional są dostępne w pięciu podstawowych rozmiarach dla osi prowadzącej i w trzech rozmiarach dla osi napędowej, do jazdy na drogach regionalnych i autostradach.

 

Nowa opona do naczep - Dunlop SP247

Dunlop, marka należąca do Grupy Goodyear, wprowadza SP247, nową oponę do naczep, która oferuje flotom zwiększone osiągi w każdych warunkach pogodowych, długie przebiegi oraz niski koszt w przeliczeniu na kilometr.

 

Goodyear rozszerza ofertę opon do naczep o nowy model KMAX T GEN-2

Co charakteryzuje oponę KMAX T GEN-2? Dłuższy przebieg i okres eksploatacji oraz pełna zgodność z certyfikatem 3PMSF.

 

Dla początkujących kierowców ciężarówek i tych z doświadczeniem. Samodzielne sprawdzenie stanu opon ciężarowych w trzech krokach

W dobie szalejącego koronawirusa mobilność pojazdów ciężarowych to ważny element łańcucha dostaw. Bez tego żywność nie trafi na sklepowe półki, leki do apteki, a paliwo na stacje benzynowe.

 

OMNITRAC - Goodyear wprowadza zupełnie nową linię opon do samochodów ciężarowych

Dodatkową korzyścią dla przewoźnika jest podwójna gwarancja.

TruckForce - kilka uwag o ciężarowych oponach

Eksperci szacują, że prawie 84 proc. ładunków jest dostarczanych tylko drogą lądową. To szansa na rozwój dla ponad 130 000 firm transportowych, które działają na polskim rynku.

TPMS Telematics - ochrona opon ciężarówek

Firma Drabpol wprowadziła na rynek swoje własne rozwiązanie - TPMS_TELEMATICS – integrujące system monitorowania ciśnienia i temperatury opon z systemami telematycznymi.

Dwa nowe produkty do portfolio

Opony wytwarzane  przez największego producenta opon i wyrobów z gumy na świecie

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL