Nowa stacja tankowania LCNG w Warszawie

Cyrogas Michalczewski Warszawa

Klienci mogą już tankować gaz ziemny na nowej stacji Cryogas w Warszawie.

 

Co prawda głównym odbiorcą są autobusy miejskie firmy Michalczewski, to inni klienci również są mile widziani. Stacja LCNG zlokalizowana jest w pobliżu trasy S8 i może obsłużyć nawet 160 pojazdów na dobę. W przyszłości Cryogas planuje dodać także możliwość tankowania LNG.

Na Stacji LCNG należącej do Cryogas tankowane są głównie autobusy CNG firmy Michalczewski. Pojazdy te obsługują linie komunikacji miejskiej na terenie Warszawy. Zmiana napędu z diesla na CNG pozwoliła na znaczne zmniejszenie emisji spalin i hałasu oraz ograniczenie wydatków na paliwo. Ekologiczne paliwo CNG było także premiowane przez zlecającego usługę transportową.

- Nasza firma dużą wagę przykłada do troski o środowisko - mówi Aleksandra Michalczewska, Prezes firmy Michalczewski Sp. z o.o. - Jednym z rozwiązań jest inwestycja w ekologiczne autobusy na gaz ziemny. W porównaniu do pojazdów na olej napędowy nie emitują one sadzy (cząstek stałych). Kolejny plus to mniejsza emisja dwutlenku węgla i tlenków azotu. Nasza flota liczy obecnie 29 pojazdów zasilanych CNG. Jako partnera do tankowania gazu CNG wybraliśmy Cryogas. Firma ta w krótkim czasie udostępniła możliwość szybkiego tankowania CNG.

Praca autobusów miejskich w Warszawie to ciągła walka z czasem. Zatłoczone ulice, niespodziewane wydarzenia i liczba kursów wymuszają stosowanie wydajnych technologii. Znakomitą odpowiedzią na potrzeby firmy Michalczewski okazała się stacja LCNG wybudowana i zaprojektowana przez Cryogas.

- Zastosowanie stacji LCNG zamiast kompresorów CNG umożliwia tankowanie do 160 pojazdów CNG w krótkim czasie - mówi Jarosław Patyk, Wiceprezes Zarządu Cryogas - Pozyskując CNG bezpośrednio z LNG Cryogas zapewnia wysoką wydajność stacji. Auta gazowe mogą być tankowane rzadziej i szybciej niż na zwykłych stacjach CNG. W kolejnym roku planujemy także dodanie modułu tankowania LNG. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na CNG i LNG ze strony lokalnych przedsiębiorców.

Stacja LCNG umożliwia tankowanie wszystkich pojazdów zasilanych CNG - dostawczych, ciężarowych i autobusów.

- Dostęp do stacji jest możliwy dzięki kartom paliwowym CryogasCard. Są one również honorowane na stacji LNG/CNG w Śremie;
- Dystrybutory szybkiego tankowania CNG z końcówkami NGV-1 i NGV-2;
- Stacja pozwala na tankowanie 140 – 160 ciężarówek/autobusów CNG w ciągu doby;
- Gaz LNG dowożony jest cysternami kriogenicznymi, a następnie składowany w pionowym zbiorniku LNG na terenie stacji;
- Stacja jest położna blisko drogi ekspresowej S8 w Warszawie, przy ul. Płochocińskiej;
- Stacja pozwala na bezproblemową obsługę pojazdów o długości 18 metrów i dmc 40 ton. Przy stacji kierowcy znajdą całodobowy sklep spożywczy i toalety.

 

 

Przeczytaj też:
MyLNG - nowy produkt dla branży transportowej od Cryogas

LNG to paliwo umożliwiające znaczące ograniczenie wydatków, a także redukcję emisji szkodliwych substancji - cząstek sadzy, dwutlenku siarki i węgla, tlenków azotu oraz siarki.

Pięćsetne IVECO S-WAY Natural Power dla firmy FINE LOGISTICS

Podwarszawska firma transportowa FINE LOGISTICS uzupełniła swoją flotę pojazdów ciężarowych o wyjątkowy, bo 500. egzemplarz ciągnika siodłowego napędzanego gazem ziemny, jaki został zakupiony w Polsce.

 

BAG bada oszustwa Maut w ciężarówkach LNG

Niemiecki Bundesamt für Güterverkehr (BAG) prowadzi postępowania karne, których przedmiotem są podejrzenia o przedstawienie sfałszowanych certyfikatów na instalację zbiorników LNG. Dzięki temu przewoźnicy mogli niesłusznie otrzymać zwolnienie z Maut.

 

IVECO Poland przekazało 30 ciągników siodłowych IVECO S-WAY na gaz ziemny

Do floty pojazdów IVECO LNG firmy PUH EXPORT-IMPORT Adam Lipiński, dołączyły najnowsze ciągniki siodłowe napędzane skroplonym gazem ziemnym. Przewoźnik w grudniu 2019 roku odbierał jako pierwszy w Polsce najnowszy ciągnik IVECO S-WAY.

 

Gdzie zatankować skroplony gaz ziemny? Stacja Shell LNG w okolicy Wrocławia

Dużo w ostatnim czasie mówi się o paliwach alternatywnych. Firmy transportowe z uwagą śledzą komunikaty prasowe, w których poszczególni producenci samochodów ujawniają swoje nowinki techniczne.

Ciężarówka gazowa w wypadku na autostradzie

W poniedziałek po południu gazowe IVECO uległo uszkodzeniu po tym jak kierowca ciężarówki najechał na pojazd poprzedzający.

 

W 2020 roku na polskich drogach pojawiło się już 116 nowych autobusów gazowych

To blisko połowa wszystkich ekologicznych autobusów zarejestrowanych w naszym kraju od początku roku.

 

Czym Polacy będą tankować swoje auta za 30 lat?

Do 2050 roku unijny sektor transportu ma zaledwie trzy dekady na redukcję emisji CO2 aż o 90%.

Stacja LNG dla ciężarówek w podwrocławskich Bielanach

W Bielanach Wrocławskich otwarto pierwszą w Polsce komercyjną stację Shell LNG dla samochodów ciężarowych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL