ITD kontrolowało zakaz wyprzedzania przez ciężarówki

WITD Wrocław

Prawie wszyscy zatrzymani kierowcy ciężarówek nie stosowali się do znaku B-26 - zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

 

W dniu 29 października inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu przeprowadzili kolejne działania kontrolne po obu stronach dolnośląskiego odcinka autostrady A4 od zjazdu na miejscowość Kostomłoty do zjazdu na Legnicę.

Działania ukierunkowane były na zatrzymywanie kierowców pojazdów ciężarowych nie stosujących się do zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.
Kontrole były prowadzone z wykorzystaniem nieoznakowanych pojazdów przy pomocy, których inspektorzy typowali pojazdy do kontroli i pilotowali je do miejsc kontroli.

Inspektorzy dolnośląskiej WITD skontrolowali łącznie 33 pojazdy ciężarowe z czego w 32 przypadkach stwierdzili popełnienie przez kierowców ciężarówek wykroczenia związanego z nieprzestrzeganiem znaku B-26.

Dodatkowo inspektorzy nałożyli na kierowców 9 mandatów karych za nieprawidłowy stan techniczny, niezabezpieczenie ładunku, za naruszenia dotyczące czasu jazdy i wymaganych przerw, za jazdę na cudzej karcie oraz za brak wymaganego dokumentu.

Podczas działań dolnośląscy inspektorzy nałożyli na kierowców ciężarówek łącznie 41 mandatów karnych. Przy okazji, po zatrzymaniu jednej z ciężarówek należących do polskiego przewoźnika, okazało się, że kierowca posługuje się nie swoją kartą do tachografu cyfrowego. W związku z powyższym naruszeniem inspektorzy wszczęli również postępowanie wobec przedsiębiorcy zagrożone nałożeniem kary.

 

Fot. WITD Dolny Śląsk

 

 

Przeczytaj też:
Kontrole kierowców ciężarówek - jak wyglądają za granicą

W Niemczech, Francji oraz szczególnie w Austrii pojawia się coraz więcej kontroli związanych z respektowaniem dyrektywy o płacy minimalnej i delegowaniu pracowników w transporcie.

 

Fałszywe prawa jazdy nadal do kupienia w polskim internecie

Jeden z zagranicznych portali opisuje sposób kupowania praw jazdy i kart kierowców.

 

Czego nigdy nie mówić policjantowi drogowemu, kiedy cię zatrzymuje

Czego kierowca nie powinien mówić policjantowi, kiedy go zatrzymuje do kontroli na drodze?

 

Opłaty za przejazd autostradami dla ciężarówek będą rosnąć o wskaźnik inflacji. Nie będzie też bramek na autostradach

W 2021 r. na państwowych odcinkach dróg płatnych będzie działał jeden system poboru opłat e-Toll.

 

Ten kierowca rozbawił również policjantów

Gdy piszemy o kontrolach kierowców ciężarówek, zwykle podajemy szereg uchybień za które służby kontrolne wystawiają mandaty.

 

Włoskie służby kontrolne na cenzurowanym. Mandaty dla kierowców ciężarówek nielegalne

Włoskie przepisy dotyczące ruchu drogowego są niezgodne z prawem UE. Chodzi o tachografy.

 

Kierowcy nie pozostawili korytarza życia. Straż pożarna uszkadza dwa samochody. Wystawiono 40 mandatów

W poniedziałek rano zapaliła się ciężarówka. Poważnym problemem dla strażaków okazało się nieprzestrzeganie korytarza życia.

 

Dwanaście tysięcy za magnes w ciężarówce

Kierowca ciężarówki otrzymał mandat karny, a wobec przewoźnika, wszczęto postępowanie administracyjne na kwotę 12 000 zł.

 

Koronawirus - nowe informacje dla kierowców ciężarówek

Zaostrzająca się sytuacja związana z Covid-19 spowodowała, że wiele państw członkowskich zostało zmuszonych do ponownego wprowadzenia ograniczeń w

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL