Niemcy zamknięte przed światem. Druga fala koronawirusa

Niemcy wjazd koronawirus kierowcy

Z pełną świadomością możemy powiedzieć, że nadeszła druga fala pandemii koronawirusa.

 

Instytut Kocha w Niemczech ogłosił kraje o podwyższonym ryzyku zachorowań. Na liście znajduje się już prawie cały świat. Choć wiadomo, to już wcześniej, oficjalnie od jutra od północy Niemcy rozpoczną bardziej restrykcyjne działania wobec obywateli przyjeżdżających z zagrożonych pandemią rejonów.

Kierowcy ciężarówek nie podlegają ograniczeniom, nie muszą też wykonywać testów

W przypadku osób wjeżdżających do Republiki Federalnej Niemiec, które w dowolnym momencie w ciągu ostatnich 14 dni przed wjazdem znajdowały się na obszarze ryzyka, muszą poddać się kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik na obecność koronawirusa. Nowe zasady dla m.in. Polaków dotyczące kwarantanny i wykonania testów zaczną obowiązywać od soboty, 24.10. od północy. Ograniczenia nie dotyczą osób przejeżdżających przez Niemcy w tranzycie lub też, W niektórych landach zwolnieni z obowiązku wykonywania testu i z kwarantanny są pracownicy przekraczający granicę i dojeżdżający do pracy. test na koronawirusa, żeby był ważny, trzeba wykonać na 48 godzin przed wjazdem lub bezpośrednio w Niemczech, jednak do czasu otrzymania wyniku należy poddać się kwarantannie.

Wraz z nami, od 24 października, za całe kraje o podwyższonym ryzyku będą uznawane: Szwajcaria, Szwecja, Włochy, Bułgaria, Estonia, Chorwacja, Liechtenstein, Austria, Wielka Brytania. Część krajów zostało uznanych już w połowie czerwca, a kolejne dołączyły we wrześniu.

Szczegółowe informacje na temat kwarantanny i obowiązku testowania dla osób podróżujących z obszarów podwyższonego ryzyka do Niemiec są dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech

Przeczytaj też:
Kontrole kierowców ciężarówek - jak wyglądają za granicą

W Niemczech, Francji oraz szczególnie w Austrii pojawia się coraz więcej kontroli związanych z respektowaniem dyrektywy o płacy minimalnej i delegowaniu pracowników w transporcie.

 

Fałszywe prawa jazdy nadal do kupienia w polskim internecie

Jeden z zagranicznych portali opisuje sposób kupowania praw jazdy i kart kierowców.

 

Czego nigdy nie mówić policjantowi drogowemu, kiedy cię zatrzymuje

Czego kierowca nie powinien mówić policjantowi, kiedy go zatrzymuje do kontroli na drodze?

 

Opłaty za przejazd autostradami dla ciężarówek będą rosnąć o wskaźnik inflacji. Nie będzie też bramek na autostradach

W 2021 r. na państwowych odcinkach dróg płatnych będzie działał jeden system poboru opłat e-Toll.

 

Ten kierowca rozbawił również policjantów

Gdy piszemy o kontrolach kierowców ciężarówek, zwykle podajemy szereg uchybień za które służby kontrolne wystawiają mandaty.

 

Włoskie służby kontrolne na cenzurowanym. Mandaty dla kierowców ciężarówek nielegalne

Włoskie przepisy dotyczące ruchu drogowego są niezgodne z prawem UE. Chodzi o tachografy.

 

Kierowcy nie pozostawili korytarza życia. Straż pożarna uszkadza dwa samochody. Wystawiono 40 mandatów

W poniedziałek rano zapaliła się ciężarówka. Poważnym problemem dla strażaków okazało się nieprzestrzeganie korytarza życia.

 

ITD kontrolowało zakaz wyprzedzania przez ciężarówki

Prawie wszyscy zatrzymani kierowcy ciężarówek nie stosowali się do znaku B-26 - zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

 

Koronawirus - nowe informacje dla kierowców ciężarówek

Zaostrzająca się sytuacja związana z Covid-19 spowodowała, że wiele państw członkowskich zostało zmuszonych do ponownego wprowadzenia ograniczeń w

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL