Alerge Logistic ponownie z Volvo Trucks

Alerge Volvo FH

Po dwóch latach przerwy Alegre Logistic powraca do ciężarówek Volvo FH.

 

W nadchodzących miesiącach Volvo Trucks przekaże firmie Alegre Logistic dziesięć ciągników siodłowych Volvo FH, 4x2, 500 KM. Pierwsze dwa pojazdy zostały właśnie odebrane w Oddziale Volvo Trucks Polska w Będzieszynie, 15.10.2020.

- Z firmą Volvo Trucks współpracujemy od blisko 20 lat. Nie zawiodły nas nigdy ich auta. Znamy te samochody, a co ważniejsze, znamy i cenimy ludzi. Wiemy, że możemy na nich liczymówi prezes zarządu firmy Alegre Logistic, Jarosław Buła.

Alegre Logistic zajmuje się głównie transportem międzynarodowym, ale ciężarówki tej firmy jeżdżą też po naszym kraju. Alegre to także spedycja, a od kilku lat również i logistyka przesyłek. W tej branży niezbędna jest duża i nowoczesna flota pojazdów.

- Nasza flota liczy 50 samochodów 24 tonowych. Posiadamy również mniejsze auta, które obsługują ładunki ekspresowe. Współpracujemy dodatkowo z całą rzeszą mniejszych podwykonawców, którzy uzupełniają naszą flotę. Zatrudniamy około 80 osób i ciągle się rozwijamy. Firma działa na rynku od blisko 20 lat i właściwie od początku istnienia ściśle współpracuje z Volvo Trucks Polska. Współpraca układa się bardzo dobrze. Volvo Truks to solidna marka dodaje Jarosław Buła.

Współpraca trwa nadal i wchodzi w kolejny etap. W następnych miesiącach Volvo Trucks przekaże Alegre 10 ciągników Volvo FH. 15 października firma Alegre odebrała dwa pierwsze pojazdy i z tej okazji w pomorskiej siedzibie Volvo Trucks odbyła się specjalna uroczystość. Pojazdy zostały przygotowane do wydanie przy udziale Autoryzowanego Serwisu Volvo Trucks Józef Skrzypa, z którym klient ściśle współpracuje w ramach obsługi posprzedażnej.

- Bardzo się cieszymy się, że Pan Jarosław Buła wraca do nas po dwóch latach przerwy. Jest to dla nas klient bardzo wyjątkowy, od wielu lat aktywny Ambasador marki Volvo Trucks. Jest z naszą marką od blisko 20 lat i w tym czasie zakupił od nas blisko 50 pojazdów. Alegre to przewoźnik bardzo opiniotwórczy na swoim terenie. To przykład prężnie rozwijającej się firmy, która korzysta z nowoczesnych systemów zarządzania, wychodzi poza utarte schematy i chętnie testuje nowości pojawiające się w branży transportowej i logistycznej. To polska stabilnie rozwijająca się firma z rodzinnymi korzeniami i wciąż dużym potencjałem. Bardzo się cieszymy, że wraca do nas po krótkiej przerwymówi Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Zakupione przez Alegre Logistic ciągniki zostały sfinansowane w leasingu Volvo Financial Services. - Jeżeli chodzi o finansowanie, to najważniejsze w dzisiejszych czasach jest to, aby znaleźć rzetelnego partnera, który będzie wspierał leasingobiorcę przez cały okres trwania umowy i znajdzie dobre rozwiązanie dotyczące ubezpieczenia. A takim partnerem jest właśnie VFS. Wyróżnia nas to, że jesteśmy leasingiem fabrycznym, czyli specjalizujemy się tylko i wyłącznie w finansowaniu środków transportu z grupy Volvo Trucksmówi Maja Proc, dyrektor sprzedaży VFS Usługi Finansowe Polska.

- Ciężarówki, objęte są kontraktem serwisowym Volvo Trucks, czyli mają zapewnioną gwarancję wszystkich napraw. Dla Alegre Logistic to ważna informacja. Wybrane przez firmę Alegre Volvo FH to ciągniki dwuosiowe o mocy 500 koni mechanicznych, wyposażone w 13 litrowe silniki Euro IV Step D. Właśnie te silniki – w porównaniu do swoich poprzedników – zużywają około trzech procent paliwa mniej. W skali dużej firmy transportowej takie kilka procent to znaczna oszczędność. Są również wyposażone w aktywne tempomat i system rozpoznający topografię terenu dopasowujący prędkość do ukształtowania drogi. Volvo FH jest od wielu lat naszym flagowym produktem. Charakterystyczny układ świateł można rozpoznać już z dużej odległości. Śmiało możemy powiedzie, że jest to nasza ikona. Taki nasz król szos – przekonuje dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska. - Piękne niebieskie malowanie i czarne grille w tych konkretnych egzemplarzach Alegre dały świetny efekt wizualny, pojazdy prezentują się dostojnie i pięknie - dodaje Małgorzata Kulis.

 

Przeczytaj też:
Firma LINK w nowym roku z nowymi ciężarówkami - DAF XF

Firma LINK wzbogaciła swoją flotę o 20 nowych ciągników siodłowych DAF XF FT. To pierwsza partia, z kontraktu na dostawę 83 ciężarówek DAF XF na ten rok.

 

Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych? Mocny finisz przewoźników w grudniu

W grudniu 2020 r. zarejestrowano 2448 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to więcej aż o 37,9% niż rok wcześniej.

 

Ciężarówki Volvo w wynajmie. Volvo Trucks Polska podpisuje duże zamówienie z firmą Hama Polska

Niemal do ostatniego dnia ubiegłego roku Zespół Volvo Trucks Polska podpisywał nowe kontrakty już na rok 2021.

 

Zamówienie na 1300 ciężarówek DAF XF

Na koniec roku DAF Trucks może jeszcze pochwalić się niemałym zamówieniem. Hiszpański przewoźnik zakupił 1300 ciężarówek w kabinie Super Space Cab.

 

Volvo Trucks dostarczy podwozia do konwersji elektrycznej dla Futuricum. Faun zajmie się sprzedażą e-ciężarówek

Zakres zamówienia na ciężarówki Volvo obejmuje dostawę podwozia, współpracę przy sprzedaży oraz dostęp do istniejącej infrastruktury posprzedażowej.

 

Volvo Trucks wyprodukuje elektryczną ciężarówkę, która może jeździć bez kierowcy, także w nocy

Volvo Trucks prowadzi prace nad tym projektem w Ameryce Północnej.

 

Rekord w przeciąganiu ciężarówki pobity (video)

Aby zwrócić uwagę na zdrowy i aktywny tryb życia i spopularyzować sporty siłowe grupa zawodników z Ukrainy wzięła udział w prząciąganiu obciążonych zespołów pojazdów ciężarowych.

Zamiast Opticruise - seria G33CM. Nowe skrzynie biegów Scania

Nowe skrzynie biegów zastąpią wszystkie obecne zautomatyzowane rozwiązania Scania Opticruise.

 

Samochody ciężarowe na gaz, biogaz i ogniwa paliwowe - Volvo Trucks prezentuje swoje rozwiązania

Przewoźnicy są coraz bardziej zainteresowani redukcją kosztów poprzez stosowanie skroplonego gazu jako alternatywnego paliwa, ale nie tylko...

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL