Pierwsze 1000 ciężarówek sprzedane w ciągu zaledwie 39 sekund

Kingway Deutz

Deutz powrócił na rynek - jednak nie europejski.

 

40 lat temu spółka KHD sprzedała swoje udziały w IVECO Fiatowi, żegnając się nie tylko z firmą Magirus-Deutz, ale także z budową ciężarówek.

Od tego czasu firma z siedzibą w Kolonii skupiała się wyłącznie na budowie silników. Deutz AG powraca teraz do biznesu samochodów ciężarowych - choć nie w Europie, lecz na rynku chińskim. Będzie to joint venture z dużym producentem maszyn budowlanych i ciężarówek - koncernem Sany.

Nowy pojazd, do którego Deutz dostarcza obecnie jednostki napędowe to Kingway 435. Moc silnika D12 to 360 kW przy obrotach 1900-2100 na min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 2150 Nm. Sterowany elektronicznie układ wtrysku common rail zapewnia zoptymalizowane spalanie i optymalną wydajność silnika przy niskim zużyciu paliwa. Silnik spełnia normę emisji spalin Euro VI.

Spółka joint venture jest częścią Intelligent Heavy Truck Project firmy Sany, dużego projektu będącego częścią strategii cyfryzacji dużej korporacji. Deutz znalazł się w tym projekcie i otrzymał zlecenie na produkcję silników do dużych samochodów ciężarowych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że razem z naszym partnerem SANY możemy teraz wprowadzić na rynek pierwszy silnik D12 z naszego joint venture do ciężarówek. W ten sposób po raz kolejny udowadniamy nasze doświadczenie i tym samym ponownie aktywnie wkraczamy na rynek transportu drogowego - powiedział dyrektor generalny Deutz, dr Frank Hiller.

Nowy okręt flagowy SANY został zaprezentowany publiczności wirtualnie podczas transmisji na żywo z głównej siedziby firmy SANY w Changsha, stolicy prowincji Hunan. Według Deutz, Kingway 435 sprzedał się w liczbie 1000 pojazdów w ciągu pierwszych 39 sekund.

Przeczytaj też:
Badanie świateł pojazdów. W ciężarówkach więcej defektów

Wskaźnik wadliwego oświetlenia w pojazdach użytkowych nieznacznie się poprawił.

 

Modele DAF CF i XF z unikatowym pakietem dla właścicieli i kierowców

DAF Trucks wprowadza do oferty pakiet Ultimate zawierający wiele atrakcyjnych funkcji, które jeszcze bardziej zwiększają wydajność, bezpieczeństwo i komfort pracy.

 

Samochody ciężarowe rejestracje w październiku

W październiku importerzy ciężarówek zgłosili 2583 rejestracji pojazdów użytkowych pow. 3,5 t.

 

Nowy KAMAZ - jak go widzą Rosjanie

Rosjanie zadają sobie pytanie dlaczego kupujemy wszystko za granicą? Tak w skrócie można zdefiniować nowego KAMAZa.

Sto nowych IVECO Stralis Natural Power z napędem CNG

IVECO wygrało przetarg na największe zamówienie ciężarówek na gaz ziemny w Ameryce Południowej.

 

Rejestracje nowych ciężarówek i autobusów - wrzesień 2020

We wrześniu 2020 r. zarejestrowano 2101 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to o 13,9% mniej niż rok wcześniej, jednak jest to najwyższy miesięczny wynik licząc od początku roku.

 

Pierwsza seryjna ciężarówka z dłuższą kabiną powstała poza Europą

Czy pamiętacie Państwo Future Trucka? Kilka lat temu MAN Truck & Bus pokazała, na targach IAA w Hanowerze, koncepcyjny projekt ciężarówki przyszłości.

 

Nowości 2021 w pojazdach Mercedes-Benz Trucks

Systemy, które będą dostępne w nowych Mercedesach Actrosach od czerwca 2021 roku to: Active Sideguard Assist ze zautomatyzowaną funkcją hamowania oraz Active Drive Assist 2 ze zautomatyzowaną funkcją awaryjnego zatrzymania pojazdu.

 

IVECO S-Way bez lusterek. Kolejny producent testuje MirrorCam

Kto już widział IVECO S-Way bez lusterek bocznych?

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL