Więcej kierowców ciężarówek bez pracy

Bezrobotni kierowcy

Liczba bezrobotnych kierowców ciężarówek jest znacznie wyższa niż w ubiegłym roku. Wynika to z obserwacji rynku przez BAG.

 

W sierpniu 2020 r. prawie 22 000 kierowców ciężarówek było zarejestrowanych jako bezrobotni, co stanowi wzrost o 50 procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Jak informuje Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG), powołując się na Federalną Agencję Pracy, wzrost bezrobotnych kierowców jest o ponad jedną czwartą wyższy w porównaniu do sierpnia 2019 r. Liczba zarejestrowanych wolnych miejsc pracy spadła znacząco, o 37,3 procent, do około 11 300 ofert pracy w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

W grupie zawodowej "Transport i logistyka (bez kierowców pojazdów)" liczba bezrobotnych pracowników magazynów, spedytorów i logistyków wzrosła w porównaniu z ub. rokiem o około 44,8 proc. - do 56 432 osób. Największy bezwzględny wzrost bezrobocia odnotowano w zawodach kierownika magazynu (5131), a następnie spedytorów i logistyków (5162).
Liczba bezrobotnych specjalistów usług lotniczych wzrosła w sierpniu 2020 r. o około 78,6 proc. - do łącznie 1534 osób w porównaniu z rokiem poprzednim.

Przeczytaj też:
Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

3G nie dla kierowców ciężarówek - jest nowa interpretacja przepisów

Berlin ułatwił kierowcom ciężarówek stosowanie przepisów 3G. Dowód szczepienia kierowcy nie jest już obowiązkowy.

Kiedy można prowadzić pojazd bez uprawnień a komu policja zatrzyma prawo jazdy

Jeździsz bez "prawka"? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

Utrudnienia dla ciężarówek na przeprawach promowych w Calais

W proteście przeciwko limitom połowowym francuscy rybacy chcą dziś zablokować przeprawy promowe ciężarówek w tunelu pod kanałem La Manche. Protest może doprowadzić do opóźnień w porcie Calais.

Protest niemieckich stowarzyszeń transportowych przeciwko 3G

Sześć niemieckich stowarzyszeń transportowych i logistycznych skrytykowało nową wersję ustawy 3G o ochronie przed infekcjami, która weszła w życie w tym tygodniu.

Girteka otwiera największy swój oddział z lokalizacją w Polsce

Będzie to największa lokalizacja Girteki. Firma planuje w przyszłym roku zatrudnić ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu i pracowników administracyjnych, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i zasobów ludzkich.

Sytuacja dla kierowców ciężarówek w Niemczech - ciąg dalszy

Nowe regulacje anty covidowe narobiły dużego zamieszania wśród naszych rodaków i w całym transporcie.

Kierowcy ciężarówek czekający na pod rampą tracą cały dzień, a ile tracą szukając wolnego parkingu?

Jedna godzina dziennie na znalezienie parkingu, 20 godzin tygodniowo na czekanie na rozładunek.

Sprawcy włamań na parkingach w Niemczech ujęci

Wielki cios w zorganizowaną przestępczość - przeszukania i aresztowania w kilku krajach.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje