Więcej kierowców ciężarówek bez pracy

Bezrobotni kierowcy

Liczba bezrobotnych kierowców ciężarówek jest znacznie wyższa niż w ubiegłym roku. Wynika to z obserwacji rynku przez BAG.

 

W sierpniu 2020 r. prawie 22 000 kierowców ciężarówek było zarejestrowanych jako bezrobotni, co stanowi wzrost o 50 procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Jak informuje Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG), powołując się na Federalną Agencję Pracy, wzrost bezrobotnych kierowców jest o ponad jedną czwartą wyższy w porównaniu do sierpnia 2019 r. Liczba zarejestrowanych wolnych miejsc pracy spadła znacząco, o 37,3 procent, do około 11 300 ofert pracy w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

W grupie zawodowej "Transport i logistyka (bez kierowców pojazdów)" liczba bezrobotnych pracowników magazynów, spedytorów i logistyków wzrosła w porównaniu z ub. rokiem o około 44,8 proc. - do 56 432 osób. Największy bezwzględny wzrost bezrobocia odnotowano w zawodach kierownika magazynu (5131), a następnie spedytorów i logistyków (5162).
Liczba bezrobotnych specjalistów usług lotniczych wzrosła w sierpniu 2020 r. o około 78,6 proc. - do łącznie 1534 osób w porównaniu z rokiem poprzednim.

Przeczytaj też:
Włochy zwiększą liczbę zagranicznych kierowców zawodowych

Rząd włoski dostrzega brak kierowców zawodowych i szuka rezerw poza Unią Europejską.

 

W Holandii wzrosną kwoty mandatów. Zmienią się też kryteria naliczania kar

Jak co roku, w Holandii, rośnie wysokość kar. Sam rząd mówi o korekcie inflacji o około 1,6 procent, co w praktyce oznacza, że ​​większość mandatów wzrośnie od pięciu do dziesięciu euro.

Policja z nowym narzędziem na niesfornych kierowców ciężarówek

Po wspólnej kampanii kontrolnej "Bezpieczeństwo w ruchu ciężarówek", w pobliżu Kolonii, dziesięciu z 39 kierowców ciężarówek otrzymało zakaz kontynuowania podróży.

 

Szef zignorował ostrzeżenia swojego kierowcy. Kierowca ciężarówki dzwoni na policję

W dniu 30 września polski kierowca ciężarówki poinformował policję w Wasserburgu, że hamulce jego naczepy są uszkodzone i boi się kontynuować jazdę w tym stanie.

 

Hiszpania szykuje się na gwałtowne burze. Uwaga kierowcy

Silne nasilenie burz o nazwie Alex może zagrozić osobom przebywającym na południu Hiszpanii.

 

Znudzony długą jazdą w ciężarówce? Niebawem może to się zmienić

Nuda może być niebezpieczna w ciężarówkach i prowadzić do zmęczenia.

 

Nie tylko w Niemczech bez CB radia. Co je zastąpi?

CB radio biło w Polsce rekordy popularności w latach 90. Żeby dołączyć do grona użytkowników mobilek wystarczyło zaopatrzyć się w słuchawkę, odbiornik i antenę.

 

Policja używa nieoznakowanego samochodu ciężarowego, aby złapać lekkomyślnych kierowców ciężarówek

Policja w Warwickshire (GB) udostępniła serię zdjęć z kierowcami złapanymi na korzystaniu z telefonów komórkowych podczas jazdy.

 

Przeładowana ciężarówka na Ukrainie - ponad trzynaście tysięcy euro kary

Na autostradzie Domanowo-Kijów-Czerniowce-Terebleche funkcjonariusze ukraińskich służb kontrolnych, podczas kontroli ważenia, znaleźli pełen gruzu samochód ciężarowy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL