Włochy zwiększą liczbę zagranicznych kierowców zawodowych

Włochy transport

Rząd włoski dostrzega brak kierowców zawodowych i szuka rezerw poza Unią Europejską.

 

Informację znajdziemy w Dzienniku Urzędowym nr 252 z dnia 12 października 2020 r. Opublikowane jest tam rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2020 r., zwane dekretem o przepływach pracowników spoza UE, którzy mogą uzyskać pozwolenie na pracę we Włoszech.

W sumie dekret ustanawia maksymalny próg 12 850 pracowników, z czego 6000 dotyczy pracy w transporcie towarów, budownictwie i sektorze turystyczno-hotelarskim. Jeśli chodzi o transport drogowy, imigranci, chcący podjąć pracę muszą już posiadać prawo jazdy C + E.

Obywatele następujących krajów są dopuszczeni o ubieganie się o legalna pracę we Włoszech m.in., jako kierowcy ciężarówek: Albania, Algieria, Bangladesz, Bośnia i Hercegowina, Korea (Republika Korei), Wybrzeże Kości Słoniowej, Egipt, Salwador, Etiopia, Filipiny, Gambia, Ghana, Japonia, Indie , Kosowo, Mali, Maroko, Mauritius, Mołdawia, Czarnogóra, Niger, Nigeria, Pakistan, Republika Macedonii Północnej, Senegal, Serbia, Sri Lanka, Sudan, Tunezja i Ukraina.

Po raz pierwszy rząd reguluje warunki zatrudnienia w sektorze transportowym. Jest to odpowiedź na żądania związków transportowych. Prezes związku ANITA Thomas Baumgartner szacuje, że we Włoszech jest co najmniej 15 tys. kierowców ciężarówek i że w przyszłości liczba ta jeszcze wzrośnie. jest tylko jeden problem - 45,8% kierowców ma obecnie ponad pięćdziesiąt lat, a tylko 18,1% jest poniżej czterdziestki. Skąd brać młodych adeptów szoferki? Kierowcy zawodowi to problem europejski, z którym inne kraje już się borykały, zezwalając na imigrację obywateli spoza UE, jak to miało miejsce np. w przypadku Niemiec.

Przeczytaj też:
Więcej kierowców ciężarówek bez pracy

Liczba bezrobotnych kierowców ciężarówek jest znacznie wyższa niż w ubiegłym roku. Wynika to z obserwacji rynku przez BAG.

 

W Holandii wzrosną kwoty mandatów. Zmienią się też kryteria naliczania kar

Jak co roku, w Holandii, rośnie wysokość kar. Sam rząd mówi o korekcie inflacji o około 1,6 procent, co w praktyce oznacza, że ​​większość mandatów wzrośnie od pięciu do dziesięciu euro.

Policja z nowym narzędziem na niesfornych kierowców ciężarówek

Po wspólnej kampanii kontrolnej "Bezpieczeństwo w ruchu ciężarówek", w pobliżu Kolonii, dziesięciu z 39 kierowców ciężarówek otrzymało zakaz kontynuowania podróży.

 

Szef zignorował ostrzeżenia swojego kierowcy. Kierowca ciężarówki dzwoni na policję

W dniu 30 września polski kierowca ciężarówki poinformował policję w Wasserburgu, że hamulce jego naczepy są uszkodzone i boi się kontynuować jazdę w tym stanie.

 

Hiszpania szykuje się na gwałtowne burze. Uwaga kierowcy

Silne nasilenie burz o nazwie Alex może zagrozić osobom przebywającym na południu Hiszpanii.

 

Znudzony długą jazdą w ciężarówce? Niebawem może to się zmienić

Nuda może być niebezpieczna w ciężarówkach i prowadzić do zmęczenia.

 

Nie tylko w Niemczech bez CB radia. Co je zastąpi?

CB radio biło w Polsce rekordy popularności w latach 90. Żeby dołączyć do grona użytkowników mobilek wystarczyło zaopatrzyć się w słuchawkę, odbiornik i antenę.

 

Policja używa nieoznakowanego samochodu ciężarowego, aby złapać lekkomyślnych kierowców ciężarówek

Policja w Warwickshire (GB) udostępniła serię zdjęć z kierowcami złapanymi na korzystaniu z telefonów komórkowych podczas jazdy.

 

Przeładowana ciężarówka na Ukrainie - ponad trzynaście tysięcy euro kary

Na autostradzie Domanowo-Kijów-Czerniowce-Terebleche funkcjonariusze ukraińskich służb kontrolnych, podczas kontroli ważenia, znaleźli pełen gruzu samochód ciężarowy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL