Aplikacja DAF Connect dla kierowców zawodowych

DAf Trucks Connect aplikacja

Firma DAF Trucks wprowadza na rynek aplikację, która może zoptymalizować styl jazdy za pośrednictwem telefonu komórkowego kierowcy.

 

Aplikacja DAF Connect oferuje również planistom, właścicielom flot i kierowcom możliwość dzielenia się informacjami na temat przejazdów oraz przechowywania tych informacji w centralnej lokalizacji.

Większość ciężarówek, które zjeżdżają z linii produkcyjnej w firmie DAF, jest wyposażona w platformę zarządzania flotą DAF Connect. System ten oferuje menadżerom flot i planistom wgląd w czasie rzeczywistym na temat wydajności ich pojazdów i procesów logistycznych za pośrednictwem portalu internetowego. Zintegrowana karta Eco SCORE umożliwia również śledzenie efektywności zachowań kierowców.

Aplikacja DAF Connect

Dzięki nowej aplikacji DAF Connect firma DAF jeszcze bardziej rozszerza swoje usługi platformy zarządzania flotą. Aplikacja, która jest dostępna w Google Play i Apple App Store, jest połączona bezpośrednio z kartą Eco SCORE i wskazuje kierowcy, co może zrobić, aby jeździć wydajniej. Na przykład płynne przyspieszanie i przewidywalność, czy też użycie hamulca zasadniczego, użycie tempomatu, a także czas pracy silnika na biegu jałowym. Wszystko można będzie można zobaczyć na desce rozdzielczej, gdzie zobaczymy natychmiast wszystkie wskazówki, jak efektywniej prowadzić ciężarówkę.

Oszczędności paliwa w ciężarówce

Jorg Wijnands, menedżer ds. Marketingu w DAF Connect: - Kierowca, który wie, jak jeździć tak wydajnie, jak to możliwe, może obniżyć roczne koszty, firmy transportowej, o tysiące euro. Zauważyliśmy również, że coraz większa liczba klientów firmy DAF nagradza kierowców, których karta Eco SCORE pokazuje, że jeżdżą wydajnie.

Analiza całoroczna jazdy kierowcy

Aplikacja DAF Connect pozwala kierowcom analizować swoje wyniki nie tylko z ostatnich 24 godzin, ale także z poprzedniego tygodnia, miesiąca, kwartału, a nawet całego roku. Biorąc pod uwagę, że aplikacja jest powiązana personalnie z kierowcą, zawsze ma on dostęp do własnych danych o wynikach, niezależnie od tego, którym DAF-em jeździ, a nawet jeśli pracuje dla kilku różnych pracodawców.

Komunikacja spedytora z kierowcą

Inną funkcją aplikacji DAF Connect jest opcja umożliwiająca planistom i właścicielom flot komunikowanie się z kierowcą za pośrednictwem platformy DAF Connect w zakresie planowania tras i innych kwestii logistycznych. Ich pytania pojawiają się w telefonach komórkowych kierowców i można na nie odpowiedzieć, naciskając przycisk. Cała komunikacja między kierowcą a stacją bazową jest następnie przechowywana w centralnej bazie. Umożliwia to na przykład nowej grupie planistów dostęp do wszystkich informacji dotyczących tego kierowcy.

 

Przeczytaj też:
Fulimpex z nowymi ciągnikami siodłowymi DAF XF

Dziesięć ciągników siodłowych DAF FTR 530 przekazano w ub. czwartek firmie Fulimpex.

 

Rejestracje nowych ciężarówek i autobusów - wrzesień 2020

We wrześniu 2020 r. zarejestrowano 2101 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to o 13,9% mniej niż rok wcześniej, jednak jest to najwyższy miesięczny wynik licząc od początku roku.

 

Pod Warszawą otwarto nowy serwis ciężarówek

W dniu 3 sierpnia 2020 oficjalnie otwarto nowy serwis i punkt sprzedaży m.in. używanych ciągników siodłowych, nowych autokarów Irizar oraz części Grupy Wanicki. Nowy oddział znajduje się pod Warszawą, w miejscowości Sobiekursk w gminie Karczew.

Najlepiej sprzedająca się ciężarówka DAF

Gdy w Europie kryzys i poziom sprzedaży ciężarówek spada. Producenci szukają rynków zbytu na innych kontynentach.

 

Używane DAF-y kupisz w Pradze

W Pradze otwarto nowe centrum używanych pojazdów ciężarowych DAF, oferujące stały wybór ponad 200, młodych rocznikowo, używanych samochodów ciężarowych DAF.

 

DAF Trucks dostarcza 44 śmieciarki

Firma DAF Trucks dostarczyła 44 w pełni wyposażone miejskie pojazdy sanitarne do Belgradu, stolicy Republiki Serbii. Zabudowane podwozia to modele DAF LF i CF w różnych konfiguracjach.

 

Król Holandii Willem-Alexander z wizytą w zakładach DAF Trucks (zdjęcia)

W czwartek 25 czerwca król Willem-Alexander złożył roboczą wizytę w DAF Trucks w Eindhoven. Wizyta dotyczyła wpływu pandemii koronawirusa na przemysł motoryzacyjny.

 

Nowa generacja systemu awaryjnego hamowania w DAF

Firma DAF Trucks wprowadza ulepszony system AEBS dla pełnej gamy modeli LF, CF i XF.

 

DAF Trucks ponownie zwiększa produkcję samochodów ciężarowych

Fabryki DAF Trucks w Eindhoven (Holandia), Westerlo (Belgia) i Leyland (Wielka Brytania) zwiększają działalność produkcyjną.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL