Kierowca ciężarówki spowodował wypadek pod wpływem alkoholu

Polska ciężarówka wypadek

W dniu 11 października 2020 roku około godziny 20:00, na drodze A61 w kierunku Ludwigshafen, doszło do wypadku drogowego z obrażeniami ciała.

 

Kierowca polskiej ciężarówki nie zauważył hamujących przed nim pojazdów i uderzył w samochód kempingowy. Reakcja łańcuchowa sprawiła, że uderzony kamper wbił się w kolejny pojazd. Samochód kempingowy i polska ciężarówka nie były już zdolne do jazdy. Trzej pasażerowie samochodu kempingowego odnieśli lekkie obrażenia.

Po badaniu alkomatem okazało się, że w przypadku polskiego kierowcy ciężarówki, test wyszedł dodatnio. Stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu na poziomie 1,45 promila. Kierowca miał też przy sobie różne silne środki przeciwbólowe. Zabezpieczono prawo jazdy kierowcy i pobrano próbkę krwi, jako dowód przed sądem.

Przed wypadkiem funkcjonariusze policji autostradowej Gau-Bickelheim przeprowadzili kontrole parkingowe w swoim obszarze. Podczas krótkiej kontroli przebadano 27 kierowców ciężarówek. Dziewięciu kierowców okazało się pijanych. Nieświadomi niczego chcieli oni kontynuować jazdę następnego dnia. Rekordzista miał wartość 2,01 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Fot. Vehrkehrsdirektion Mainz

Przeczytaj też:
Chwila nieuwagi. Przed załadunkiem trzeba zaciągnąć hamulec

Nieuwaga kierowcy ciężarówki skończyła się szkodą 200 tys. euro.

 

75 milionów dolarów odszkodowania dla kierowcy ciężarówki, który został zmuszony do jazdy w godzinach nadliczbowych

Tę astronomiczną kwotę amerykańska firma transportowa JNM Express musi zapłacić byłemu pracownikowi, ponieważ zmusiła go to do pracy w godzinach nadliczbowych, zagrażając w ten sposób jego zdrowiu.

Rekordowe 21 000 euro grzywien podczas belgijskiej kontroli kierowców ciężarówek

Kierowcy najwyraźniej nie spodziewali się się, że w dobie coronawirusa służby kontrolne tak skrupulatnie będą sprawdzać ciężarówki.

 

Covidowa akcja MAN Truck dla kierowców w Rosji

MAN Truck & Bus Rosja prowadzi zakrojoną na szeroką skalę akcję, której głównym celem jest zwrócenie uwagi kierowców na indywidualne środki bezpieczeństwa w kontekście toczącej się walki z Covid -19.

 

Czas pracy: nie tylko za kółkiem

Każdego dnia pokonujesz ciężarówką setki, a może nawet tysiące kilometrów. Trasa stawia przed Tobą codziennie nowe wyzwania. Jako doświadczony kierowca z pewnością wiesz, że Twój czas pracy to nie tylko ten spędzony za kierownicą. Czy na pewno znasz wszystkie czynności, przy których powinieneś włączyć "młotki"?

 

Polski kierowca ciężarówki we Włoszech - 9 naruszeń - 8000 euro kary

Jest 38-latkiem z Polski, został zatrzymany w Solignano w ramach kontroli prowadzonej przez lokalną Policję.

Porzucona ciężarówka dryfowała po rzece

Ciężarówka zarejestrowana w Hiszpanii pojawiła się dryfująca w rzece Río Sado (Portugalia). Gdzie jest kierowca nie wiadomo.

Stres za kółkiem: jak sobie z nim radzić?

Stresujesz się za kierownicą? Nie tylko Ty. Stres w pracy jest zjawiskiem powszechnym i nie omija kierowców zawodowych. Ważne pytania: jak działa na Ciebie i jak sobie z nim radzisz?

 

Kierowca ciężarówki stracił kontrolę nad swoim pojazdem i taranuje siedem samochodów i trzy motocykle

DAF XF z naczepą cysterną poważnie uszkodził kilka samochodów i budynek. Przyczyną - choroba kierowcy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL