Naczepa Chłodnia Schmitz Cargobull

Naczepa chłodnia Schmitz Cargobull po modernizacji

Naczepa chłodnia ze skrzynią chłodniczą S.KO COOL SMART z cyfrowym rejestratorem temperatury i standardową, fabrycznie zamontowaną telematyką TrailerConnect® świętowała swoją premierę na targach IAA 2018.

 

Od tego czasu udowodniła swoje możliwości transportowe w kontrolowanej temperaturze na całym świecie. Teraz inżynierowie Schmitz Cargobull ulepszyli system dystrybucji powietrza w celu uzyskania większej wydajności, jednorodności i solidności. Głównym celem tych ulepszeń było zapobieganie "zagnieżdżaniu się ciepła" i uproszczenie obsługi w celu poprawy wydajności w codziennym transporcie. O zaletach konstrukcji przekonało również europejskie jury konkursu "Trailer Innovation 2021”, które na początku października 2020 r. przyznało nowemu systemowi dystrybucji powietrza trzecie miejsce w kategorii "Komponenty".

Naczepa chłodnia Schmitz Cargobull S.KO COOL SMART - nowe rozwiązania

W zmodernizowanej wersji naczepy chłodni osłony są wykonane z elastycznego i odpornego na kolizje materiału zapewniają połączenie klimatyzatora z kanałem powietrznym. Ich elastyczna konstrukcja zapewnia również ochronę przed uszkodzeniami w wyniku kolizji. Ukierunkowane prowadzenie przepływu pierwotnego i wtórnego w kanałach powietrznych optymalizuje przepływ powietrza i cyrkulację powietrza w przyczepie. Kanały powietrzne mają powiększony przekrój, a ich optymalne ułożenie kieruje powietrze do tyłu nadwozia, a następnie z powrotem do przodu. Ta równomierna cyrkulacja powietrza w całej konstrukcji zapewnia, że ​​towary zawsze utrzymują odpowiednią temperaturę. Bariery powietrza powrotnego nad i po bokach ściany cyrkulacyjnej zapobiegają mieszaniu się gorącego i zimnego powietrza. Pomaga to zapewnić optymalną cyrkulację powietrza.

Nowy system dystrybucji poprawia również efektywność obsługi. Na potrzeby transportu MultiTemp ścianę działową można teraz ustawić bez dodatkowej pracy. Ścianka działowa skutecznie uszczelnia kanały powietrzne, automatycznie rozprowadzając powietrze tylko w obszarze frontowym aż do ściany działowej.

Innowacyjny montaż kanałów powietrznych za pomocą szybkozłączek umożliwia łatwe i higieniczne czyszczenie. Niezawodność nowego systemu dystrybucji powietrza została oficjalnie potwierdzona: DEKRA certyfikowała procedurę testową dla równomiernego rozprowadzania powietrza pod obciążeniem. Gwarantuje również niezawodne i wydajne zabezpieczenie ładunku. Pionowe belki zabezpieczające ładunek można szybko i łatwo ustawić między kanałami powietrznymi, aby zabezpieczyć towar.

Nowy system Cargobull Interface System (CIS) zapewnia wydajną komunikację między kierowcą a przyczepą. Jednostka sterująca CIS jest zamontowana na przegrodzie przyczepy i spełnia trzy podstawowe funkcje: Służy jako monitor akumulatora i wyłącza dodatkowe odbiorniki, jeśli napięcie podłączonego agregatu chłodniczego spadnie poniżej określonego poziomu. Dostarcza również proaktywnych informacji do portalu internetowego TrailerConnect® i aplikacji beUpToDate. Ponadto CIS zapewnia również wykrywanie ciągnika siodłowego, a tym samym zastępuje TCI (TrailerConnect® Interface). System wykorzystuje zapisane algorytmy, aby niezawodnie rozpoznawać, która przyczepa jest połączona z którym ciągnikiem. Zapewnia to szybkie i niezawodne śledzenie ewentualnych szkód, a nawet przestępstw. Kolejną zaletą rozpoznawania ciągnika z przyczepą jest to, że sprzęg ciężarówki i przyczepy nie jest obsługiwany przez portal, ale raczej za pośrednictwem bezprzewodowego rozwiązania sprzętowego RFID opartego na przyczepie. Skutkuje to wysoce niezawodnym sprzęgiem ciężarówki i przyczepy. Dla wygodniejszego korzystania z aplikacji beSmart w kabinie kierowcy, CIS służy również jako wzmacniacz Wi-Fi.

TrailerConnect® KeyPad jest zamontowane na grodzi po lewej stronie w kierunku jazdy i stanowi kolejny wysoki współczynnik bezpieczeństwa. Zabezpieczony dostęp do ładunku jest możliwy tylko po wprowadzeniu kodu PIN. Urządzenie to umożliwia użytkownikowi wprowadzenie kodu dostępu do otwierania lub zamykania drzwi, gwarantując doskonałe bezpieczeństwo ładunku i kierowcy. System blokowania drzwi działa w połączeniu z klimatyzatorami wszystkich popularnych producentów.

Opcjonalnie S.KO COOL SMART ze standardową telematyką S.KO COOL SMART może być również wyposażony w drukarkę temperatury. Ta drukarka jest również montowana bezpośrednio na przegrodzie przyczepy i może drukować zapisy temperatury na miejscu.

Telematyka TrailerConnect komunikuje się w 21 językach wraz z informacjami o ostatnich dwunastu miesiącach. Te nowe usługi są teraz dostępne dla wszystkich klientów dzięki nowej aktualizacji drukarki. Obejmuje to konfigurację niestandardowego wydruku historii temperatury z danymi z ostatnich 12 miesięcy, którymi można sterować bezpośrednio przez drukarkę, wyświetlacz układu chłodzenia S.CU lub aplikację beSmart, w zależności od funkcji.

Przeczytaj też:
Wielton z ofertą systemów wymiennych Spółka Wielton, polski producent naczep i przyczep, poszerzył swoją ofertę o kolejne pojazdy.
Wielton z unikalną ofertą finansowania Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przewoźników, spółka Wielton oferuje możliwość nabycia nowych pojazdów w leasingu, w oparciu o atrakcyjne warunki finansowania udzielone przez PKO Leasing.
Producent naczep ostrożnie o inwestycjach w 2024 roku Grupa Krone może uznać rok 2023 za udany, jednak szefowie firmy są pełni obaw.
Firma Schmitz Cargobull nagrodził Partnerów serwisowych roku 2023 W tym roku nagroda Service Partners of the Year 2023 zostanie wręczona w 33 krajach.
Grupa Wielton gra z WOŚP i zaprasza do licytacji Tradycyjnie Grupa wspiera zbiórkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tegorocznym mottem jest „Tu wszystko gra OK!”.
Telematyka Schmitz Cargobull we wszystkich naczepach TIP Grupa TIP, jeden z wiodących dostawców wynajmu, leasingu i serwisu naczep w Europie, oraz Schmitz Cargobull, największy europejski producent naczep, podpisały umowę, aby wyposażyć 2500 naczep w systemy telematyczne. Modernizacje sprzętu TrailerConnect® obejmują pojazdy wszystkich typów przyczep i producentów.
Wielton inwestuje w kolejny zakład produkcji naczep W celu usprawnienia procesu produkcyjnego oraz poprawy wydajności Wielton zbudował kolejny zakład w Wieluniu.
Wielton na tegorocznych targach TransLogistica Firma Wielton po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie.
Nowa Strategia Grupy Wielton na lata 2023 – 2027 Zgodnie ze Strategią rozwoju na lata 2023–2027 skonsolidowane wolumeny sprzedaży, z uwzględnieniem fuzji i przejęć, wyniosą w 2027 r. ok. 45 tys. sztuk pojazdów w porównaniu do poziomu 23,2 tys. sztuk w 2022 r. (wzrost o 93 proc.).