W Holandii wzrosną kwoty mandatów. Zmienią się też kryteria naliczania kar

Holandia mandaty

Jak co roku, w Holandii, rośnie wysokość kar. Sam rząd mówi o korekcie inflacji o około 1,6 procent, co w praktyce oznacza, że ​​większość mandatów wzrośnie od pięciu do dziesięciu euro.

Według Algemeen Dagblad nie ma drastycznych zmian w porównaniu np. z ubiegłym rokiem. Kary wzrosną o około 1,6 procent w 2021 roku; w zeszłym roku wzrost wyniósł 2,7 proc.

Głównymi przewinieniami kierowców w 2021 roku były: trzymanie telefonu w ręce podczas prowadzenia pojazdu - w tym przypadku mandat wynosi 250 euro; kolejne przewinienie to niezapięte pasy bezpieczeństwa - kara 150 euro; przejazd na czerwonym świetle premiowany jest kwotą 250 euro; powodowanie niepotrzebnego hałasu, czyli nie wyłączenie silnika na postoju lub "gazowanie" - 400 euro; zajęcie miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych - 400 euro; zasłonięta lub brudna tablica rejestracyjna - 150 euro.

Wysokość mandatu za przekroczenie dopuszczalnej prędkości uzależnione jest od okoliczności i rodzaju drogi, na której popełniono wykroczenie. Na przykład strefa z ograniczeniem prędkości do 30 km/h lub droga, na której prowadzone są roboty drogowe - policja holenderska traktuje bardziej surowo.

Jeśli przekroczysz dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, w normalnych warunkach, np. o 4 km/h zapłacisz 29 euro kary. Jeśli zaś te samą prędkość przekroczysz w "specjalnej strefie" - mandat wyniesie 48 euro. Jadąc z niedozwoloną prędkością, większą o 29 km/h zapłacisz odpowiednio 330 lub 430 euro. Gdy wjedziesz na autostradę i tam nie zastosujesz się przepisów o dopuszczalnych prędkościach, wówczas ustawodawca, w zależności od warunków drogowych, zastosuje następujące kary: przekroczenie o 1 km/h - 12 euro kary, 4 km/h - 33 euro, 10 km/h 65-89 euro, 20 km/h - 177-224 euro, przy prędkości przekraczającej przy 39 km/h mandat wyniesie 435 euro. Aby nie dokładać się do ratowania budżetu Królestwa Holandii należy zdjąć nogę z gazu i bacznie obserwować znaki drogowe. Szerokości!

 

 

 

Przeczytaj też:
Więcej kierowców ciężarówek bez pracy

Liczba bezrobotnych kierowców ciężarówek jest znacznie wyższa niż w ubiegłym roku. Wynika to z obserwacji rynku przez BAG.

 

Włochy zwiększą liczbę zagranicznych kierowców zawodowych

Rząd włoski dostrzega brak kierowców zawodowych i szuka rezerw poza Unią Europejską.

 

Policja z nowym narzędziem na niesfornych kierowców ciężarówek

Po wspólnej kampanii kontrolnej "Bezpieczeństwo w ruchu ciężarówek", w pobliżu Kolonii, dziesięciu z 39 kierowców ciężarówek otrzymało zakaz kontynuowania podróży.

 

Szef zignorował ostrzeżenia swojego kierowcy. Kierowca ciężarówki dzwoni na policję

W dniu 30 września polski kierowca ciężarówki poinformował policję w Wasserburgu, że hamulce jego naczepy są uszkodzone i boi się kontynuować jazdę w tym stanie.

 

Hiszpania szykuje się na gwałtowne burze. Uwaga kierowcy

Silne nasilenie burz o nazwie Alex może zagrozić osobom przebywającym na południu Hiszpanii.

 

Znudzony długą jazdą w ciężarówce? Niebawem może to się zmienić

Nuda może być niebezpieczna w ciężarówkach i prowadzić do zmęczenia.

 

Nie tylko w Niemczech bez CB radia. Co je zastąpi?

CB radio biło w Polsce rekordy popularności w latach 90. Żeby dołączyć do grona użytkowników mobilek wystarczyło zaopatrzyć się w słuchawkę, odbiornik i antenę.

 

Policja używa nieoznakowanego samochodu ciężarowego, aby złapać lekkomyślnych kierowców ciężarówek

Policja w Warwickshire (GB) udostępniła serię zdjęć z kierowcami złapanymi na korzystaniu z telefonów komórkowych podczas jazdy.

 

Przeładowana ciężarówka na Ukrainie - ponad trzynaście tysięcy euro kary

Na autostradzie Domanowo-Kijów-Czerniowce-Terebleche funkcjonariusze ukraińskich służb kontrolnych, podczas kontroli ważenia, znaleźli pełen gruzu samochód ciężarowy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL