W Holandii wzrosną kwoty mandatów. Zmienią się też kryteria naliczania kar

W Holandii wzrosną kwoty mandatów. Zmienią się też kryteria naliczania kar

Jak co roku, w Holandii, rośnie wysokość kar. Sam rząd mówi o korekcie inflacji o około 1,6 procent, co w praktyce oznacza, że ​​większość mandatów wzrośnie od pięciu do dziesięciu euro.

Według Algemeen Dagblad nie ma drastycznych zmian w porównaniu np. z ubiegłym rokiem. Kary wzrosną o około 1,6 procent w 2021 roku; w zeszłym roku wzrost wyniósł 2,7 proc.

Głównymi przewinieniami kierowców w 2021 roku były: trzymanie telefonu w ręce podczas prowadzenia pojazdu - w tym przypadku mandat wynosi 250 euro; kolejne przewinienie to niezapięte pasy bezpieczeństwa - kara 150 euro; przejazd na czerwonym świetle premiowany jest kwotą 250 euro; powodowanie niepotrzebnego hałasu, czyli nie wyłączenie silnika na postoju lub "gazowanie" - 400 euro; zajęcie miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych - 400 euro; zasłonięta lub brudna tablica rejestracyjna - 150 euro.

Wysokość mandatu za przekroczenie dopuszczalnej prędkości uzależnione jest od okoliczności i rodzaju drogi, na której popełniono wykroczenie. Na przykład strefa z ograniczeniem prędkości do 30 km/h lub droga, na której prowadzone są roboty drogowe - policja holenderska traktuje bardziej surowo.

Jeśli przekroczysz dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, w normalnych warunkach, np. o 4 km/h zapłacisz 29 euro kary. Jeśli zaś te samą prędkość przekroczysz w "specjalnej strefie" - mandat wyniesie 48 euro. Jadąc z niedozwoloną prędkością, większą o 29 km/h zapłacisz odpowiednio 330 lub 430 euro. Gdy wjedziesz na autostradę i tam nie zastosujesz się przepisów o dopuszczalnych prędkościach, wówczas ustawodawca, w zależności od warunków drogowych, zastosuje następujące kary: przekroczenie o 1 km/h - 12 euro kary, 4 km/h - 33 euro, 10 km/h 65-89 euro, 20 km/h - 177-224 euro, przy prędkości przekraczającej przy 39 km/h mandat wyniesie 435 euro. Aby nie dokładać się do ratowania budżetu Królestwa Holandii należy zdjąć nogę z gazu i bacznie obserwować znaki drogowe. Szerokości!

 

 

 

Przeczytaj też:
Nowe doskonalsze fotoradary na polskich drogach - sprawdź ich lokalizacje Nowatorska jakość sprzętu, wyłapująca serię pojazdów jednocześnie, ma być skutecznym straszkiem na kierowców.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Dwa DAF-y LF w służbie Ośrodka Szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w szkoleniach, które przygotują ich do podniesienia kwalifikacji i uzyskania prawa jazdy kategorii C.
Jakimi autami będą jeździć Polacy? Tegoroczna edycja badania Portfele Polaków pod lupą na zlecenie Volkswagen Financial Services przyniosła sporo niespodzianek.
Girteka stawia na zimowe szkolenia dla kierowców Wspólna, z Volvo Trucks, akcja "Bezpieczna Jazda Zimą" rozszerza program szkoleń organizowanych przez Girtekę w ramach Akademii Kierowcy.
Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.
II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ we Wrocławiu Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są: wiedza, umiejętności oraz postawy w obszarze branży TSL (transport-spedycja-logistyka).
Bezpłatne szkolenie dla młodych kierowców w Wieluniu Bezpłatne, praktyczne szkolenia "Profesjonalni Kierowcy" odbędą się 21 listopada w Wieluniu. Właśnie trwają zapisy.