Sto nowych IVECO Stralis Natural Power z napędem CNG

Stralis CNG

IVECO wygrało przetarg na największe zamówienie ciężarówek na gaz ziemny w Ameryce Południowej.

 

NRG Argentina SA, dostawca dla przemysłu naftowo-gazowego, zakupił 100 nowych IVECO Stralis Natural Power z napędem CNG.

Popyt na ciężarówki na gaz ziemny rośnie również w Ameryce Południowej. NRG Argentina SA, dostawca dla przemysłu naftowo-gazowego, zamawia łącznie 100 nowych IVECO Stralis Natural Power z napędem CNG. Włoski producent ciężarówek wygrał przetarg na największe zamówienie ciężarówek na gaz ziemny w Ameryce Południowej - i dostarczy pojazdy z kontraktami serwisowymi.

W przypadku ciągników trzyosiowych z wysoką kabiną kierowcy IVECO utworzy specjalne centrum serwisowe w siedzibie NRG Argentina SA w centralnej argentyńskiej prowincji Río Negro.

Wg portalu eurotransport.eu, to zamówienie jest znaczącym osiągnięciem w kontaktach handlowych dla IVECO, ale także dla całego rynku argentyńskiego, ponieważ znacznie przybliża ten kraj do stosowania ekologicznych rozwiązań transportowych. Według włoskiego producenta ciężarówek koszty paliwa Stralisa z napędem CNG w Argentynie są o 40 do 50 procent niższe w porównaniu do ciężarówek z silnikiem Diesla. Chodzi nie tylko o koszty samego paliwa, ale również ze względu na obowiązujące tam przepisy podatkowe.

Przeczytaj też:
Pierwsze 1000 ciężarówek sprzedane w ciągu zaledwie 39 sekund

Deutz powrócił na rynek - jednak nie europejski.

 

Stacja LNG dla ciężarówek w podwrocławskich Bielanach

W Bielanach Wrocławskich otwarto pierwszą w Polsce komercyjną stację Shell LNG dla samochodów ciężarowych.

 

Nowy KAMAZ - jak go widzą Rosjanie

Rosjanie zadają sobie pytanie dlaczego kupujemy wszystko za granicą? Tak w skrócie można zdefiniować nowego KAMAZa.

Rejestracje nowych ciężarówek i autobusów - wrzesień 2020

We wrześniu 2020 r. zarejestrowano 2101 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to o 13,9% mniej niż rok wcześniej, jednak jest to najwyższy miesięczny wynik licząc od początku roku.

 

Na Pomorzu powstanie pierwsza publiczna stacja tankowania skroplonego gazu ziemnego LNG

Punkt tankowania LNG powstanie w Lęborku, najpóźniej do lutego 2021 roku.

 

Pierwsza seryjna ciężarówka z dłuższą kabiną powstała poza Europą

Czy pamiętacie Państwo Future Trucka? Kilka lat temu MAN Truck & Bus pokazała, na targach IAA w Hanowerze, koncepcyjny projekt ciężarówki przyszłości.

 

Nowości 2021 w pojazdach Mercedes-Benz Trucks

Systemy, które będą dostępne w nowych Mercedesach Actrosach od czerwca 2021 roku to: Active Sideguard Assist ze zautomatyzowaną funkcją hamowania oraz Active Drive Assist 2 ze zautomatyzowaną funkcją awaryjnego zatrzymania pojazdu.

 

Czy bum na ciężarówki gazowe się skończy? Unia krytykuje zwolnienie z Myta ciężarówek LNG i CNG

Przypadek brzmi trochę groteskowo, jednak to całkiem realna wiadomość. Chodzi o niemieckiego ministra transportu Andreasa Scheuera.

 

LNG – tania i czysta przyszłość transportu ciężkiego

Popularyzacja paliw alternatywnych w transporcie ciężkim, to ze względu na europejskie regulacje środowiskowe, nieodległa przyszłość.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL