Policja z nowym narzędziem na niesfornych kierowców ciężarówek

Blokada ciężarówki

Po wspólnej kampanii kontrolnej "Bezpieczeństwo w ruchu ciężarówek", w pobliżu Kolonii, dziesięciu z 39 kierowców ciężarówek otrzymało zakaz kontynuowania podróży.

 

Policja autostradowa w Kolonii przekonuje, że ​​faktycznie może wprowadzić ten środek, jako narzędzie uniemożliwiające dalszą jazdę.

W środę 7 października policja autostradowa w Kolonii dokonała kontroli 39 ciężarówek wokół węzła autostradowego Kolonia-Süd. Podjęto 25 środków represyjnych, a w 10 przypadkach zakazano dalszej podróży do czasu przywrócenia właściwego stanu pojazdu. W sześciu przypadkach szczególnie zauważalne było nieodpowiednie zabezpieczenie ładunku i stan techniczny samochodów ciężarowych. Oznacza to, że nie wolno było kontynuować jazdy do czasu przywrócenia normalnego stanu.

Aby rzeczywiście móc egzekwować ten zakaz w przyszłości, policja autostradowa w Kolonii otrzymała odpowiednie narzędzie techniczne - blokadę parkingową dla ciężarówek, która zdecydowanie uniemożliwia kierowcom kontynuowanie podróży pomimo zakazu. Powodem zastosowania takich środków restrykcyjnych był tragiczny wypadek, który miał miejsce 18 sierpnia 2020 r. Na autostradzie A4, w pobliżu Kerpen, kierowca z Europy Wschodniej, który został wcześniej sprawdzony i miał 2,6 promila i któremu nie pozwolono kontynuować jazdy - złamał zakaz. Jadąc spowodował on wypadek, w którym nastąpiło zapalenie pojazdu. Sam kierowca zginął w pożarze.

Przeczytaj też:
Więcej kierowców ciężarówek bez pracy

Liczba bezrobotnych kierowców ciężarówek jest znacznie wyższa niż w ubiegłym roku. Wynika to z obserwacji rynku przez BAG.

 

Włochy zwiększą liczbę zagranicznych kierowców zawodowych

Rząd włoski dostrzega brak kierowców zawodowych i szuka rezerw poza Unią Europejską.

 

W Holandii wzrosną kwoty mandatów. Zmienią się też kryteria naliczania kar

Jak co roku, w Holandii, rośnie wysokość kar. Sam rząd mówi o korekcie inflacji o około 1,6 procent, co w praktyce oznacza, że ​​większość mandatów wzrośnie od pięciu do dziesięciu euro.

Szef zignorował ostrzeżenia swojego kierowcy. Kierowca ciężarówki dzwoni na policję

W dniu 30 września polski kierowca ciężarówki poinformował policję w Wasserburgu, że hamulce jego naczepy są uszkodzone i boi się kontynuować jazdę w tym stanie.

 

Hiszpania szykuje się na gwałtowne burze. Uwaga kierowcy

Silne nasilenie burz o nazwie Alex może zagrozić osobom przebywającym na południu Hiszpanii.

 

Znudzony długą jazdą w ciężarówce? Niebawem może to się zmienić

Nuda może być niebezpieczna w ciężarówkach i prowadzić do zmęczenia.

 

Nie tylko w Niemczech bez CB radia. Co je zastąpi?

CB radio biło w Polsce rekordy popularności w latach 90. Żeby dołączyć do grona użytkowników mobilek wystarczyło zaopatrzyć się w słuchawkę, odbiornik i antenę.

 

Policja używa nieoznakowanego samochodu ciężarowego, aby złapać lekkomyślnych kierowców ciężarówek

Policja w Warwickshire (GB) udostępniła serię zdjęć z kierowcami złapanymi na korzystaniu z telefonów komórkowych podczas jazdy.

 

Przeładowana ciężarówka na Ukrainie - ponad trzynaście tysięcy euro kary

Na autostradzie Domanowo-Kijów-Czerniowce-Terebleche funkcjonariusze ukraińskich służb kontrolnych, podczas kontroli ważenia, znaleźli pełen gruzu samochód ciężarowy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL