Szef zignorował ostrzeżenia swojego kierowcy. Kierowca ciężarówki dzwoni na policję

Kierowca awaria

W dniu 30 września polski kierowca ciężarówki poinformował policję w Wasserburgu, że hamulce jego naczepy są uszkodzone i boi się kontynuować jazdę w tym stanie.

 

Wcześniej jednak poinformował swojego szefa, ten jednak zignorował informację i nie uważał, że naprawa jest konieczna.

Aby nie dopuścić do gorszych rzeczy, odpowiedzialny kierowca zaparkował swój zestaw na parkingu przy autostradzie i czekał tam na patrol policji, który wcześniej sam wezwał. Po pierwszej kontroli okazało się, że układ hamulcowy naczepy, która na szczęście nie była załadowana, w żaden sposób nie spełniał przepisów dotyczących stanu technicznego pojazdów.

W rezultacie sporządzony raport techniczny ujawnił jeszcze większy zakres usterek. Po doprowadzeniu zestawu do warsztatu, diagnosta stwierdził, że hamulce wszystkich trzech osi naczepy były uszkodzone i częściowo nie działały. W przypadku nagłego hamowania, nawet w stanie nieobciążonym, mogło by to doprowadzić do tragedii.

Niebezpieczna naczepa została wycofana z ruchu przez patrol policji i zaparkowana w bezpiecznym miejscu. Po naprawie w specjalistycznym warsztacie i pokryciu poniesionych kosztów przez polską firmę przewozową, kierowca mógł kontynuować podróż bez obaw i beztroski. Czy po powrocie do bazy jego szef doceni działanie swojego kierowcy?

Przeczytaj też:
Więcej kierowców ciężarówek bez pracy

Liczba bezrobotnych kierowców ciężarówek jest znacznie wyższa niż w ubiegłym roku. Wynika to z obserwacji rynku przez BAG.

 

Włochy zwiększą liczbę zagranicznych kierowców zawodowych

Rząd włoski dostrzega brak kierowców zawodowych i szuka rezerw poza Unią Europejską.

 

W Holandii wzrosną kwoty mandatów. Zmienią się też kryteria naliczania kar

Jak co roku, w Holandii, rośnie wysokość kar. Sam rząd mówi o korekcie inflacji o około 1,6 procent, co w praktyce oznacza, że ​​większość mandatów wzrośnie od pięciu do dziesięciu euro.

Policja z nowym narzędziem na niesfornych kierowców ciężarówek

Po wspólnej kampanii kontrolnej "Bezpieczeństwo w ruchu ciężarówek", w pobliżu Kolonii, dziesięciu z 39 kierowców ciężarówek otrzymało zakaz kontynuowania podróży.

 

Hiszpania szykuje się na gwałtowne burze. Uwaga kierowcy

Silne nasilenie burz o nazwie Alex może zagrozić osobom przebywającym na południu Hiszpanii.

 

Znudzony długą jazdą w ciężarówce? Niebawem może to się zmienić

Nuda może być niebezpieczna w ciężarówkach i prowadzić do zmęczenia.

 

Nie tylko w Niemczech bez CB radia. Co je zastąpi?

CB radio biło w Polsce rekordy popularności w latach 90. Żeby dołączyć do grona użytkowników mobilek wystarczyło zaopatrzyć się w słuchawkę, odbiornik i antenę.

 

Policja używa nieoznakowanego samochodu ciężarowego, aby złapać lekkomyślnych kierowców ciężarówek

Policja w Warwickshire (GB) udostępniła serię zdjęć z kierowcami złapanymi na korzystaniu z telefonów komórkowych podczas jazdy.

 

Przeładowana ciężarówka na Ukrainie - ponad trzynaście tysięcy euro kary

Na autostradzie Domanowo-Kijów-Czerniowce-Terebleche funkcjonariusze ukraińskich służb kontrolnych, podczas kontroli ważenia, znaleźli pełen gruzu samochód ciężarowy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL