Hiszpania szykuje się na gwałtowne burze. Uwaga kierowcy

Alex burze Hiszpania

Silne nasilenie burz o nazwie Alex może zagrozić osobom przebywającym na południu Hiszpanii.

 

Głębokiej burzy towarzyszyć będą silne wiatry i spadek temperatur, który będzie silniej odczuwalny w piątek i potrwa przez cały weekend i pierwsze dni przyszłego tygodnia.

Front burzowy Alex wpłynie na Półwysep i Baleary z intensywnym wiatrem, falami, spadkiem temperatury i ulewnymi deszczami. Zjawisku temu towarzyszyć będą silne wyładowania atmosferyczne. Burze, które będą utrzymywać się na wielu obszarach Hiszpanii to nie jedyne utrudnienie dla kierowców. Na drogach, w obszarach wysokogórskich, może pojawić się śnieg.

Rzecznik Meteorologicznej Państwowej Agencji (AEMET) poinformował, że sytuacja jest następstwem powstawania burz w czwartek na Atlantyku i przesuwa się w kierunku okolicy Canal de la Mancha i dokąd dotrze w piątek rano. Poruszając się w kierunku tego obszaru, nastąpi gwałtowna intensyfikacja zwana 'wybuchową cyklogenezą". Ciśnienie atmosferyczne spadnie o ponad 12 hektopaskali w ciągu dwunastu godzin.

 

Przeczytaj też:
Więcej kierowców ciężarówek bez pracy

Liczba bezrobotnych kierowców ciężarówek jest znacznie wyższa niż w ubiegłym roku. Wynika to z obserwacji rynku przez BAG.

 

Włochy zwiększą liczbę zagranicznych kierowców zawodowych

Rząd włoski dostrzega brak kierowców zawodowych i szuka rezerw poza Unią Europejską.

 

W Holandii wzrosną kwoty mandatów. Zmienią się też kryteria naliczania kar

Jak co roku, w Holandii, rośnie wysokość kar. Sam rząd mówi o korekcie inflacji o około 1,6 procent, co w praktyce oznacza, że ​​większość mandatów wzrośnie od pięciu do dziesięciu euro.

Policja z nowym narzędziem na niesfornych kierowców ciężarówek

Po wspólnej kampanii kontrolnej "Bezpieczeństwo w ruchu ciężarówek", w pobliżu Kolonii, dziesięciu z 39 kierowców ciężarówek otrzymało zakaz kontynuowania podróży.

 

Szef zignorował ostrzeżenia swojego kierowcy. Kierowca ciężarówki dzwoni na policję

W dniu 30 września polski kierowca ciężarówki poinformował policję w Wasserburgu, że hamulce jego naczepy są uszkodzone i boi się kontynuować jazdę w tym stanie.

 

Znudzony długą jazdą w ciężarówce? Niebawem może to się zmienić

Nuda może być niebezpieczna w ciężarówkach i prowadzić do zmęczenia.

 

Nie tylko w Niemczech bez CB radia. Co je zastąpi?

CB radio biło w Polsce rekordy popularności w latach 90. Żeby dołączyć do grona użytkowników mobilek wystarczyło zaopatrzyć się w słuchawkę, odbiornik i antenę.

 

Policja używa nieoznakowanego samochodu ciężarowego, aby złapać lekkomyślnych kierowców ciężarówek

Policja w Warwickshire (GB) udostępniła serię zdjęć z kierowcami złapanymi na korzystaniu z telefonów komórkowych podczas jazdy.

 

Przeładowana ciężarówka na Ukrainie - ponad trzynaście tysięcy euro kary

Na autostradzie Domanowo-Kijów-Czerniowce-Terebleche funkcjonariusze ukraińskich służb kontrolnych, podczas kontroli ważenia, znaleźli pełen gruzu samochód ciężarowy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL