Znudzony długą jazdą w ciężarówce? Niebawem może to się zmienić

Ciężarówki MAN

Nuda może być niebezpieczna w ciężarówkach i prowadzić do zmęczenia.

 

Nowy typ "asystenta uwagi i aktywności" sprawi, że kierowcy zawodowi będą czuwali i byli zajęci.

Ten typ asystenta właśnie opracowuje firma Bosch. Chodzi o to, aby dostarczyć kierowcom ciężarówek różnych dodatkowych zadań powodujących u nich pobudzenie i brak znudzenia jazdą.

Asystent, który został obecnie opracowany przez konsorcjum kierowane przez firmę Bosch, może zapewnić kierowcy różne dodatkowe zadania, w zależności od aktualnej sytuacji na drodze. Jest to m.in. dostarczanie odpowiedniego rodzaju muzyki lub nawet czytanie e-maili.

Technologia została opracowana w ramach projektu badawczego "Technologia zautomatyzowanej jazdy zoptymalizowana w sposób przyjazny dla użytkownika". Czy wyobrażają sobie państwo, że już niedługo z głośników w państwa kabinach rozlegnie się dźwięk tanga lub takiej muzyki, której na pewno nie lubicie, a spowoduje ona u was pobudzenie i brak uśpienia?

Przeczytaj też:
Więcej kierowców ciężarówek bez pracy

Liczba bezrobotnych kierowców ciężarówek jest znacznie wyższa niż w ubiegłym roku. Wynika to z obserwacji rynku przez BAG.

 

Włochy zwiększą liczbę zagranicznych kierowców zawodowych

Rząd włoski dostrzega brak kierowców zawodowych i szuka rezerw poza Unią Europejską.

 

W Holandii wzrosną kwoty mandatów. Zmienią się też kryteria naliczania kar

Jak co roku, w Holandii, rośnie wysokość kar. Sam rząd mówi o korekcie inflacji o około 1,6 procent, co w praktyce oznacza, że ​​większość mandatów wzrośnie od pięciu do dziesięciu euro.

Policja z nowym narzędziem na niesfornych kierowców ciężarówek

Po wspólnej kampanii kontrolnej "Bezpieczeństwo w ruchu ciężarówek", w pobliżu Kolonii, dziesięciu z 39 kierowców ciężarówek otrzymało zakaz kontynuowania podróży.

 

Szef zignorował ostrzeżenia swojego kierowcy. Kierowca ciężarówki dzwoni na policję

W dniu 30 września polski kierowca ciężarówki poinformował policję w Wasserburgu, że hamulce jego naczepy są uszkodzone i boi się kontynuować jazdę w tym stanie.

 

Hiszpania szykuje się na gwałtowne burze. Uwaga kierowcy

Silne nasilenie burz o nazwie Alex może zagrozić osobom przebywającym na południu Hiszpanii.

 

Nie tylko w Niemczech bez CB radia. Co je zastąpi?

CB radio biło w Polsce rekordy popularności w latach 90. Żeby dołączyć do grona użytkowników mobilek wystarczyło zaopatrzyć się w słuchawkę, odbiornik i antenę.

 

Policja używa nieoznakowanego samochodu ciężarowego, aby złapać lekkomyślnych kierowców ciężarówek

Policja w Warwickshire (GB) udostępniła serię zdjęć z kierowcami złapanymi na korzystaniu z telefonów komórkowych podczas jazdy.

 

Przeładowana ciężarówka na Ukrainie - ponad trzynaście tysięcy euro kary

Na autostradzie Domanowo-Kijów-Czerniowce-Terebleche funkcjonariusze ukraińskich służb kontrolnych, podczas kontroli ważenia, znaleźli pełen gruzu samochód ciężarowy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL