Agregat chłodniczy Celsineo w naczepach Krone

Krone chłodnia Celsineo

Opatentowany system trzech niezależnych modułów chłodniczych wyraźnie zwiększa dostępność pojazdu, elastyczność i wydajność.

 

Wraz z firmami Celsineo, Liebherr - producent naczep Krone wprowadza na rynek europejski nowy typ agregatu chłodniczego do naczep. Sprzedaż rozpocznie się w styczniu 2021 roku.

Od 2019, w któym firma Krone wprowadziła do swoich pojazdów agregaty chłodnicze Celsineo przeszły one obszerne testy z renomowanymi klientami w Niemczech, Austrii i Francji. Agregat okazał się bardzo stabilny w działaniu i - zgodnie z oczekiwaniami - łatwy w utrzymaniu. Ponadto przeprowadzono szeroko zakrojone testy w komorach klimatycznych, aby uwzględnić ekstremalne warunki pracy. W ten sposób system Celsineo został nie tylko poddany próbie, ale w niektórych przypadkach nawet trwale ulepszony.

Sercem innowacji w Celsineo jest chłodzenie modułowe: trzy niezależne moduły chłodnicze pozwalają na zróżnicowaną strategię sterowania, a także zapewniają ciągłą wydajność chłodzenia. Zapewnia to wysoką sprawność zarówno przy pełnym obciążeniu, jak i przy pracy z częściowym obciążeniem, co jest częste w praktyce. Celsineo umożliwia jednoczesne chłodzenie i rozmrażanie: dwa moduły chłodzące chłodzą, a jeden jest w trybie rozmrażania. To skutecznie minimalizuje przerażające piki temperatury podczas cykli rozmrażania. Ponadto uzyskuje się trwale stabilną krzywą temperatury, która zawsze utrzymuje towar w przestrzeni ładunkowej w idealnej temperaturze. Modułowość urządzenia jest więc podstawą maksymalnej dyspozycyjności systemu chłodzenia, a także elastyczności i wydajności.
Moduły chłodnicze Celsineo są przeznaczone do pracy z neutralnym dla ozonu czynnikiem chłodniczym R452A, który ma niski współczynnik ocieplenia globalnego (GWP). Spełnia wszystkie aktualne wymagania Unii Europejskiej, można go używać długoterminowo i jest bezpieczny. Silnik wysokoprężny jest dobrany w taki sposób, że nie jest wymagana kosztowna jego konserwacja.

Celsineo korzysta z bardzo dobrze ugruntowanej i stale rozwijającej się sieci serwisowej Krone w Europie, która jest stale poszerzana o kompetencje serwisowe Celsineo. Kwalifikacje partnerów serwisowych Celsineo są skoncentrowane na głównych szlakach komunikacyjnych w Niemczech, Austrii, Czechach, Polsce, na Węgrzech, w Holandii, Francji, Hiszpanii i Danii.

Przeczytaj też:
Stopięćdziesiąta naczepa Krone

W ciągu dwóch lat firma Amm Spedition zamówiła ponad 150 naczep Krone.

 

Liderzy naczep bez zmian - rejestracje pojazdów we wrześniu

We wrześniu 2020r. rynek nowych przyczep i naczep wszystkich rodzajów zwiększył się i utrzymał się dwucyfrowy wzrost.

 

Naczepa chłodnia Schmitz Cargobull po modernizacji

Naczepa chłodnia ze skrzynią chłodniczą S.KO COOL SMART z cyfrowym rejestratorem temperatury i standardową, fabrycznie zamontowaną telematyką TrailerConnect® świętowała swoją premierę na targach IAA 2018.

 

Schmitz Cargobull z nagrodami Trailer Innovation

Europejski producent przyczep i naczep zajmuje pierwsze miejsce z naczepą skrzyniową S.KO z elektronicznie sterowaną osią generatora i chłodnicą S.CUe.

 

Nowe rozwiązania w naczepach kurtynowych Krone

Firma Krone całkowicie przeprojektowała naczepę Profi Liner, zwracając szczególną uwagę na ścianę przednią, nadbudowę, podłogę, zabezpieczenie ładunku oraz tył.

 

Naczepa Krone Cool Liners z elektrycznym agregatem chłodniczym

Producent naczep - firma Krone rozpoczęła współpracę z holenderskim specjalistą elektrykiem THT New Cool w 2018 roku.

 

Krone i Shippeo łączą siły, aby przyspieszyć proces cyfryzacji w naczepach

Strategiczne partnerstwo w zakresie globalnych zintegrowanych usług śledzenia dostaw.

 

Sierpniowe rejestracje przyczep i naczep

Ciężkie pojazdy w defensywie, ale widać odbicie.

 

Naczepy chłodnie Lamberet we flocie firmy KG Logistics

Lamberet Polska jest częścią Grupy Wanicki, prowadzącej sprzedaż i serwis ciężarówek DAF Trucks, autobusów oraz maszyn rolniczych i budowlanych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL