EWT Truck Trailer Polska z dwoma nowymi oddziałami

EWT Wrocław

EWT Truck & Trailer Polska - przedstawiciel Schmitz Cargobull AG w Polsce, Czechach i na Słowacji - otworzył dwa kolejne oddziały.

 

Pomimo zawirowań na rynku spowodowanych wirusem Covid-19, w 2020 roku sieć własnych obiektów sprzedażowo-serwisowych powiększyła się o dwa nowe oddziały na terenie Polski: w Poznaniu i Wrocławiu. Najmłodszy punkt EWT Truck & Trailer Polska znajduje się na Dolnym Śląsku.

EWT Poznań - Komorniki

W styczniu 2020 roku uruchomiony został oddział w Komornikach k. Poznania. Poznań, będący stolicą Wielkopolski, jest punktem o strategicznym znaczeniu dla polskiej i europejskiej logistyki. Położenie geograficzne pomiędzy Warszawą i Berlinem oraz potencjał gospodarczy Wielkopolski, przyczyniły się do koncentracji firm z sektora produkcyjnego i logistycznego.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na nowe pojazdy, usługi serwisowe oraz części zamienne, w 2018 roku Zarząd EWT podjął decyzję o budowie nowego oddziału w Komornikach k. Poznania. Budowa nowego obiektu od podstaw, rozpoczęła się w styczniu 2019 roku. Zakończenie prac budowlanych nastąpiło w grudniu 2019 roku a rozpoczęcie działalności w styczniu 2020 roku.
Nowy obiekt położny jest na działce o pow. 2,2 ha, bezpośrednio przy autostradzie A2 w pobliżu węzła z S5 i S11 z bardzo dogodnym dojazdem dla pojazdów ciężarowych. W sąsiedztwie znajdują się parki przemysłowe, na terenie których prowadzą działalność m. in. obecni i przyszli klienci EWT / Schmitz Cargobull.
Doskonała lokalizacja i dojazd dla pojazdów ciężarowych, ułatwiają korzystanie z usług pojazdom będących w tranzycie pomiędzy wschodem i zachodem Europy.

Na terenie obiektu działa biuro handlowe, serwis naczep oraz magazyn części zamiennych. W jednym miejscu, klienci mają możliwość uzyskania fachowej porady dotyczącej produktów Schmitz Cargobull, otrzymać ofertę na nowe i używane pojazdy oraz pełny pakiet usług finansowych. W ramach obsługi posprzedażnej do dyspozycji klientów oddaliśmy nowoczesny obiekt serwisowy, w którym można wykonać prace przeglądowe, naprawy eksploatacyjne, serwis ogumienia, agregatów chłodniczych i wind załadowczych. Na uwagę zasługuje dział blacharsko lakierniczy, z kabiną lakierniczą o długości 17 m oraz specjalistycznym oprzyrządowaniem do napraw powypadkowych. Specjalizacją serwisów EWT są naprawy powypadkowe naczep chłodniczych z Ferroplastu. Do dyspozycji klientów przygotowana została również nowoczesna myjnia automatyczna.
Aby zapewnić maksymalną mobilność naczep Schmitz Cargobull, w obiekcie funkcjonuje doskonale zaopatrzony magazyn oryginalnych części zamiennych Schmitz. Magazyn zapewnia dostawy części zamiennych do własnego serwisu, sprzedaż części przez ladę oraz sprzedaż wysyłkową. W ramach serwisu w Komornikach k. Poznania uruchomiony został również mobilny serwis pomocy drogowej, który jest do dyspozycji 24 h, 7 dni w tygodniu.
Załoga EWT docelowo liczyć będzie ok. 30 osób. Nowi pracownicy przeszli gruntowne przeszkolenie w istniejących obiektach EWT, wykorzystując ponad 20 letnie doświadczenie EWT w serwisowaniu naczep Schmitz Cargobull. Zgodnie z polityką firmy, wszyscy pracownicy mają zapewniony dostęp do specjalistycznych szkoleń oraz nowoczesnych narzędzi, co gwarantuje zachowanie poziomu usług na najwyższym, europejskim poziomie.
Powierzchnia działki wynosi 22 389 m2, powierzchnia budynku to 1971 m2 , powierzchnia biurowa liczy 442 m2, powierzchnia magazynu: 192 m2. Miejsca parkingowe mogą pomieścić 41 pojazdów ciężarowych a hala warsztatowa ma miejsce dla 9 naczep. Docelowo serwis w Komornikach zatrudni 30 pracowników.

EWT Wrocław - Nowa Wieś Wrocławska

We wrześniu 2020 zainaugurowano działalność kolejnego serwisu EWT Truck & Trailer. Zlokalizowany jest on na Dolnym Śląsku. Obiekt sprzedazowo-serwisowy znajduje się w strefie przemysłowej, bezpośrednio przy autostradzie A4 i w pobliżu węzła z S8 i S5. Powstał na bazie istniejącego budynku. Po gruntownej przebudowie i adaptacji do celów serwisowo- sprzedażowych będzie pełnił identyczną funkcję jak obiekt w w Komornikach, zgodnie z koncepcją "One stop shop".
Lokalizacja przy głównym szlaku komunikacyjnym na południu Polski, będącym jednocześnie szlakiem tranzytowym na Ukrainę, umożliwi korzystanie z usług również klientom będącym w tranzycie.
Obiekt został zakupiony w 2019 roku, prace adaptacyjno-budowlane rozpoczęły się w lutym 2020 roku, zakończone w sierpniu 2020 roku.
Docelowo w obiekcie oferowany będzie pełen zakres usług serwisowych, włącznie z pracami blacharsko - lakierniczymi i naprawami Ferroplast.
Serwis mieści się na działce o powierzchni 15 200 m2, powierzchnia budynku wynosi 2636,64 m2, powierzchnia biurowa to 554 94 m2. Plac parkingowy może pomieścić ok. 40 pojazdów ciężarowych. Powierzchnia magazynu wynosi 121 28 m2 (+93,10 m2 antresola) Hala warsztatowa może pomieścić 13 naczep.Docelowo serwis będzie oferował zatrudnienie 30 pracownikom.

EWT TRUCK & TRAILER Polska Sp. z o.o.
Nowa Wieś Wrocławska
ul. Józefa Wymysłowskiego 3
55-080 Kąty Wrocławskie

Przeczytaj też:
Krone i Shippeo łączą siły, aby przyspieszyć proces cyfryzacji w naczepach

Strategiczne partnerstwo w zakresie globalnych zintegrowanych usług śledzenia dostaw.

 

Sierpniowe rejestracje przyczep i naczep

Ciężkie pojazdy w defensywie, ale widać odbicie.

 

Naczepy powoli w górę

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t przybyło w lipcu 2020 r. 1355 pojazdów.

 

Ciekawa koncepcja naczep Schmitz Cargobull. 32-metrowy zestaw trafia na testy do niemieckiego spedytora

Firma Philipp Reich testuje 32-metrowy zestaw EcoDuo firmy Schmitz Cargobull. Jak to zrobić, gdy tak długie pojazdy są zakazane w Niemczech?

 

Schmitz Cargobull oferuje wywrotkę M.KI z izolacją termiczną

Wprowadzając na rynek wywrotkę z izolacją termiczną Schmitz Cargobull rozszerza w ten sposób swoje portfolio o nową opcję zabudowy.

 

Schmitz Cargobull świętuje wielkie otwarcie

Schmitz Cargobull Australia zorganizował otwierające przyjęcie w swojej nowej siedzibie głównej zlokalizowanej w Noble Park North, Victoria.

 

Krone z nagrodą - najlepsza marka logistyczna w kategorii naczep i nadwozi

Nagroda jest wynikiem badania czytelników przeprowadzonego przez magazyn branżowy "Logistik heute" oraz Bundesvereinigung Logistik e.V. (BVL) w grudniu 2019 r.

 

Strona internetowa Schmitz Cargobull w nowej odsłonie

Producent naczep Schmitz Cargobull zaprezentował dziś nową strone internetową. Została ona opracowana w oparciu o preferencje klientów.

 

Schmitz Cargobull wspiera kierowców ciężarówek

W tych trudnych czasach, gdy cała branża logistyczna, a zwłaszcza kierowcy, wnoszą zasadniczy wkład w utrzymanie ciągłości dostaw i zaopatrzenia Schmitz Cargobull chce wesprzeć branżę transportową.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL