Naczepa Krone Cool Liners z elektrycznym agregatem chłodniczym

CoolLiner Krone

Producent naczep - firma Krone rozpoczęła współpracę z holenderskim specjalistą elektrykiem THT New Cool w 2018 roku.

 

Podczas jesiennego spotkania dla prasy w Werlte - siedzibie Krone - producenta naczep, firma zaprezentowała naczepę chłodnię bez tradycyjnego agregatu spalinowego.

Naczepa Krone Cool Liners jest całkowicie przystosowane do zasilania elektrycznego. Druga oś wózka naczepy jest wykorzystywana jako oś rekuperacyjna, która dostarcza energię elektryczną do zestawu akumulatorów zamontowanego wzdłużnie pod podłogą. Akumulator trzeciej generacji waży tylko 320 kg i dostarcza energii do zasilania elektrycznego agregatu chłodniczego. W ten sposób eliminuje to potrzebę stosowania jednostki wysokoprężnej w Cool Liner. Pomimo dodatkowego zestawu akumulatorów, całkowita waga w pełni zelektryfikowanej naczepy chłodni, jest taka sama, jak w przypadku przyczepy konwencjonalnie chłodzonej wyposażonej w pełny zbiornik oleju napędowego. Dzięki temu rozwiązaniu mniejsze jest zużycie paliwa, zanieczyszczenie CO2 i cząstkami stałymi. Elektryczny agregat zmniejsza emisję hałasu z układu chłodzenia, co na postojach, podczas odpoczynku kierowcy będzie ważną zaletą.

Przeczytaj też:
Agregat chłodniczy Celsineo w naczepach Krone

Opatentowany system trzech niezależnych modułów chłodniczych wyraźnie zwiększa dostępność pojazdu, elastyczność i wydajność.

 

Krone i Shippeo łączą siły, aby przyspieszyć proces cyfryzacji w naczepach

Strategiczne partnerstwo w zakresie globalnych zintegrowanych usług śledzenia dostaw.

 

Sierpniowe rejestracje przyczep i naczep

Ciężkie pojazdy w defensywie, ale widać odbicie.

 

Naczepy chłodnie Lamberet we flocie firmy KG Logistics

Lamberet Polska jest częścią Grupy Wanicki, prowadzącej sprzedaż i serwis ciężarówek DAF Trucks, autobusów oraz maszyn rolniczych i budowlanych.

 

Naczepy powoli w górę

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t przybyło w lipcu 2020 r. 1355 pojazdów.

 

Większa ładowność dzięki czwartej osi. Naczepa Krone z wersją Profi Liner dla Danii

Pierwsza taka naczepa Krone Profi Liner z czterema osiami jeździ już na drogach Danii.

 

Ponad 150 urządzeń sanitarnych w Niemczech dla kierowców ciężarówek

Toaleta w podróży czy prysznic to - podstawowe potrzeby kierowców ciężarówek w transporcie międzynarodowym. Jednak podczas szczytu koronawirusowego wielu kierowców ciężarówek nie mogło korzystać z urządzeń sanitarnych.

 

Schmitz Cargobull oferuje wywrotkę M.KI z izolacją termiczną

Wprowadzając na rynek wywrotkę z izolacją termiczną Schmitz Cargobull rozszerza w ten sposób swoje portfolio o nową opcję zabudowy.

 

Więcej kontenerów sanitarnych dla kierowców ciężarówek

W ubiegłym tygodniu w miejscu parkingowym GVZ Bremen uruchomiono nowe kontenery sanitarne z prysznicem i toaletą dla kierowców ciężarówek. Kontenery są teraz dostępne dla wszystkich kierowców ciężarówek do bezpłatnego użytku.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL