Pietro Zollino nowym szefem komunikacji w MAN Truck Bus

Pietro Zullino

Pietro Zollino wrócił z USA, gdzie był wiceprezesem ds. Komunikacji Vw Group.

 

Od 1 września Pietro Zollino został szefem komunikacji korporacyjnej i PR w MAN Truck & Bus, marce pojazdów użytkowych Grupy Volkswagen. Po tym mianowaniu Zullino powraca do Europy z USA. Zullino pracował w Herndon w Wirginii, jako dyrektor ds. Komunikacji w Ameryce Północnej, a w 2017 r. został dyrektorem ds. Komunikacji Volkswagena w Stanach Zjednoczonych, pełniąc funkcję wiceprezesa ds. Komunikacji. Volkswagen Group of America.

Pietro Zullino przejmuje MAN Truck & Bus od Stefana Klatta, szefa komunikacji korporacyjnej i PR w MAN Truck & Bus, który pełnił te funkcję od 2015 roku.
Zullino ukończył fizykę na Uniwersytecie w Kaiserslautern w Niemczech i rozpoczął karierę zawodową w 1994 roku jako dziennikarz i szef działu testów w Motor Presse w Stuttgarcie, wydającym Auto Motor und Sport. W 2002 roku przeniósł się do Mercedes-Benz Cars, obejmując stanowisko menedżera ds. Globalnej komunikacji. Od 2012 roku - aż do przeprowadzki do USA - pracował dla Volkswagena, najpierw jako szef produktów, technologii i klasycznej komunikacji marki VW, a następnie jako szef ds. Cyfryzacji komunikacji i innowacji w Volkswagen Group. obejmując rolę globalnego menedżera komunikacji.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL