Krone i Shippeo łączą siły, aby przyspieszyć proces cyfryzacji w naczepach

Krone Trailers telematics

Strategiczne partnerstwo w zakresie globalnych zintegrowanych usług śledzenia dostaw.

 

Firma Krone, jeden z największych producentów przyczep w Europie, rozpoczął globalne partnerstwo strategiczne z Shippeo, europejskim liderem w dziedzinie rozwiązań monitoringu transportu w czasie rzeczywistym.
Nowa współpraca sprawia, że ​​Krone jest pierwszym producentem naczep, który dostarcza prognozy ETA (szacowany czas przybycia) w czasie rzeczywistym w celu uzyskania jeszcze bardziej precyzyjnych możliwości zarządzania flotą. Usługa wchodzi w skład Krone Telematics i będzie oferowana wraz z nowymi pojazdami Krone. Dzieki ETA klienci uzyskają dostęp do najdokładniejszego i najbardziej niezawodnego systemu na rynku. ETA oparty jest na zastrzeżonym algorytmie uczenia maszynowego Shippeo, który odwołuje się do ponad 200 parametrów danych.

- Rośnie zapotrzebowanie na naczepy z wbudowanymi funkcjami przewidywania ETA w celu bardziej efektywnego zarządzania transportem - komentuje dyrektor operacyjny firmy Krone, dr Stefan Binnewies, dodając, że: - Nasze naczepy będą przygotowane na cyfrowe wymagania spedytora. Chcemy oferować wiodące rozwiązania na rynku, a ETA Shippeo jest najbardziej dokładnym i niezawodnym z dostępnych.

Shippeo planuje połączyć dotychczasowe funkcje systemu Krone Telematics, np. monitoringu temperatury wewnątrz chłodni i zintegrować je ze platformą dającą możliwość stałego kontrolowania temperatury, np. przez klienta lub spedytora, w czasie rzeczywistym. O każdym spadku lub wzroście temperatury odbiegającym od normy obserwujący zostają natychmiast powiadomieni.

 

Przeczytaj też:
Agregat chłodniczy Celsineo w naczepach Krone

Opatentowany system trzech niezależnych modułów chłodniczych wyraźnie zwiększa dostępność pojazdu, elastyczność i wydajność.

 

EWT Truck Trailer Polska z dwoma nowymi oddziałami

EWT Truck & Trailer Polska - przedstawiciel Schmitz Cargobull AG w Polsce, Czechach i na Słowacji - otworzył dwa kolejne oddziały.

 

Naczepa Krone Cool Liners z elektrycznym agregatem chłodniczym

Producent naczep - firma Krone rozpoczęła współpracę z holenderskim specjalistą elektrykiem THT New Cool w 2018 roku.

 

Sierpniowe rejestracje przyczep i naczep

Ciężkie pojazdy w defensywie, ale widać odbicie.

 

Naczepy chłodnie Lamberet we flocie firmy KG Logistics

Lamberet Polska jest częścią Grupy Wanicki, prowadzącej sprzedaż i serwis ciężarówek DAF Trucks, autobusów oraz maszyn rolniczych i budowlanych.

 

Naczepy powoli w górę

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t przybyło w lipcu 2020 r. 1355 pojazdów.

 

Ciekawa koncepcja naczep Schmitz Cargobull. 32-metrowy zestaw trafia na testy do niemieckiego spedytora

Firma Philipp Reich testuje 32-metrowy zestaw EcoDuo firmy Schmitz Cargobull. Jak to zrobić, gdy tak długie pojazdy są zakazane w Niemczech?

 

Większa ładowność dzięki czwartej osi. Naczepa Krone z wersją Profi Liner dla Danii

Pierwsza taka naczepa Krone Profi Liner z czterema osiami jeździ już na drogach Danii.

 

Ponad 150 urządzeń sanitarnych w Niemczech dla kierowców ciężarówek

Toaleta w podróży czy prysznic to - podstawowe potrzeby kierowców ciężarówek w transporcie międzynarodowym. Jednak podczas szczytu koronawirusowego wielu kierowców ciężarówek nie mogło korzystać z urządzeń sanitarnych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL