Volvo FH ponownie we flocie Pawtrans

Volvo FH Pawtrans

Do współpracy z Volvo Trucks Pawtrans wraca po trzech latach przerwy i pozytywnych testach.

 

Pięćdziesiąt pojazdów ciężarowych Volvo FH I-Save dostarczyło Volvo Trucks firmie Pawtrans. Dziesięć kolejnych pojazdów trafi do firmy w przyszłym roku. Zanim Volvo FH I-Save (z technologią Turbo Compound i o mocy 460 KM) trafiło do Pawtrans firma przez kilka miesięcy testowała pojazd. Sprawdzian wypadł obiecująco.

- Kierowcy Pawtrans, z krótką przerwą, jeżdżą naszym ciężarówkami od ponad 20 lat, a więc niemal od początku działalności Volvo Trucks w Polsce. To niezwykle ważny kontrakt, który - mam nadzieję - nie tylko otworzy nowy rozdział w naszej dotychczasowej współpracy, ale też przełoży się na decyzje zakupowe innych przewoźników - mówi Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Wyposażone w silnik najnowszej generacji D13TC Volvo FH zużywają średnio o 1,7l/100 km paliwa mniej w transporcie długodystansowym od samochodów ciężarowych ze standardowymi silnikami. Testowany w Pawtrans pojazd pali ok. 22-23 litrów na 100 km. Firmie, która przejeżdża ponad 30 milionów kilometrów rocznie, mniejsze zużycie paliwa przyniesie w przyszłości konkretne oszczędności.- Jeśli chodzi o ekonomikę paliwową, to Volvo FH I-Save wypada bardzo dobrze i staje się równorzędną marką dla innej, którą także użytkujemy w naszej flocie. Drugim niezwykle ważnym elementem jest niezawodność tych pojazdów oraz rozwinięta sieć serwisowa pozwalająca na szybkie usunięcie ewentualnej awarii. I jeszcze jedna istotna rzecz – komfort jazdy, który w Volvo zawsze był na wysokim poziomie. Nasi kierowcy, którzy są grupą wymagającą, bardzo cenią sobie jakość wyposażenia Volvo. To wszystko sprawia, że decyzja o wyborze kolejnych pojazdów do floty nie mogła być inna - zapewnia Stanisław Pawłowski, właściciel firmy Pawtrans.

Samochody zostały sfinansowane w leasingu Volvo Financial Services. Objęte są także Złotym Kontraktem Serwisowym Volvo. Obejmuje on całość obsługi zapobiegawczej i wszystkie naprawy, zapewniając całkowicie bezproblemowe użytkowanie pojazdów.

W swojej flocie Pawtrans posiada łącznie 250 ciągników siodłowych. Firma zamierza całą swoją flotę oprzeć na dwóch markach. Jedną z nich ma być Volvo.

Przeczytaj też:
Rusza sprzedaż nowych samochodów ciężarowych Volvo Trucks

Nowa gama samochodów ciężarowych Volvo Trucks, których sprzedaż w Polsce właśnie się zaczyna, zostały zaprojektowane z myślą o umożliwieniu kierowcom wykonywania swojej pracy w sposób maksymalnie efektywny, bezpieczny i odpowiedzialny.

 

Polska premiera nowej gamy Volvo Trucks Czas szwedzkich bohaterów nadchodzi - nowa gama ciężarówek Volvo Trucks (zdjęcia)

Polska premiera nowej gamy samochodów ciężarowych Volvo Trucks, szkolenie w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy, targi 4Poland - to trzy imprezy Volvo Trucks Polska , które niemal równocześnie odbyły się w tym tygodniu na Autodromie Jastrząb.

 

Nowe Volvo FH z pakietem I-Save daje oszczędności w zużyciu paliwa nawet do 10 procent

Nowe Volvo FH z I-Save wchodzi w skład nowej europejskiej oferty Volvo Trucks wprowadzonej wiosną 2000 roku.

 

Obsługa ciężarówek Volvo Trucks w dalekich rejonach Rosji

W celu poszerzenia zakresu usług serwisowych dla samochodów ciężarowych Volvo Trucks Rosja otwiera punkty serwisowe w odległych i trudno dostępnych regionach Rosji.

 

Pierwsze Volvo FH LNG w okolicy Moskwy

Na początku lipca w Volvo Group Truck Center Moskwa-Południe w Domodiedowie uroczyście przekazano ciągniki siodłowe Volvo FH LNG . Ciężarówki trafiły do ​​cementowozu ACR z regionu moskiewskiego.

 

Ciężarówki z historią - Volvo F16 z przebiegiem 3,8 miliona kilometrów

Firma transportowa w Wulkaprodersdorf która używała ciężarówkę odsprzedała ja potem do Grecji. Teraz odkupiła ją po 17 latach z przebiegiem 3 760 000 kilometrów.

 

Dziesięć lat temu Volvo Trucks wprowadziło na rynek Volvo FMX ciężarówkę dla segmentu budowlanego

Dzięki wielu innowacyjnym Volvo FMX jest jednym z najważniejszych graczy w branży budowlanej.

 

Nowatorski projekt Volvo Trucks LIGHTS

W Stanach Zjednoczonych, gdzie ponad 70 proc. wszystkich towarów codziennego użytku przewożonych jest samochodami ciężarowymi, powstał projekt, który może zmienić oblicze tamtejszego transportu.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL