Funkcje cyfrowe MAN Truck, które warto znać

MAN Truck systemy

Według ankiety przeprowadzonej przez Międzynarodową Unię Transportu Drogowego (IRU), przedsiębiorstwa transportowe na całym świecie szacują straty na poziomie 551 miliardów euro.

 

Pandemia koronawirusa mocno dała się we znaki firmom transportowym. Technologie cyfrowe w formie kompleksowych rozwiązań mogą pomóc przedsiębiorstwom w dostosowaniu procesów logistycznych do aktualnego popytu. W ten sposób MAN DigitalServices ułatwia firmom transportowym optymalizację działań.

Od sierpnia 2017 moduł RIO Box montowany jest seryjnie we wszystkich pojazdach użytkowych MAN. Dzięki niemu każdy pojazd może przez 24 godziny na dobę połączyć się z opartą w chmurze platformą RIO firmy TRATON, która zbiera i łączy różne usługi cyfrowe w całym ekosystemie transportowym i logistycznym oraz przekazuje istotne dane. Za pośrednictwem tej platformy menadżerowie floty mogą sprawować kontrolę nad każdym pojedynczym pojazdem i dzięki temu dokładniej i efektywniej realizować zlecenia. Na platformie dokonywana jest także rejestracja poszczególnych usług w ramach MAN DigitalServices.

MAN DigitalServices -zintegrowany system zarządzania flotą

System MAN DigitalServices wspiera menadżerów flot w efektywnym zarządzaniu parkiem pojazdów. Już pakiet bazowy MAN Essentials daje im dostęp do najważniejszych informacji o pojazdach. Jest on włączany automatycznie po zarejestrowaniu na platformie RIO. W ramach tego pakietu, na przykład, co 15 minut przekazywane są dane dotyczące lokalizacji pojazdu. Ponadto dostępne są szczegółowe informacje dotyczące pracy poszczególnych kierowców, takie jak czas jazdy i czas postoju. Wyświetlane są także dane dotyczące średniego zużycia paliwa.

MAN Connected CoDrive -analiza wad: optymalizacja stylu jazdy

Jaka jest efektywność prowadzenia pojazdu przez kierowcę i w jakim stopniu uwzględnia on aspekty ekologiczne? Jak trudna i wymagająca jest jego praca? Odpowiedzi na takie pytania dostarcza system MAN Perform, udostępniając istotne informacje na temat stylu jazdy kierowców. W ten sposób na podstawie odczytanych z pojazdu danych dotyczących przebiegu jazdy menadżerowie floty mogą obiektywnie porównywać sposób jazdy swoich kierowców. Stanowi to punkt wyjścia do optymalizacji stylu jazdy. Korzystając z usługi MAN Connected CoDrive, kierowca może dalej doskonalić swój styl jazdy. Szkolenie odbywa się na żywo, telefonicznie, bezpośrednio na stanowisku pracy kierowcy przy pomocy trenerów ProfiDrive.

MAN ServiceCare - przeglądy zapobiegawcze: unikanie zmniejszenia obrotów

Istotnym czynnikiem decydującym o sukcesie firmy jest zapobiegawcze zarządzanie przeglądami. Udostępniając dane z systemu MAN ServiceCare, warsztaty MAN oferują wsparcie przy przeprowadzaniu analizy pojazdów, koordynacji i zarządzaniu terminami serwisowania. Menadżer floty otrzymuje na platformie RIO informacje dotyczące aktualnego statusu przeglądu, zbliżających się terminów w warsztacie i elementów pojazdu wymagających naprawy.

Ponadto za pośrednictwem aplikacji MAN Driver App istnieje dostęp do informacji o szkodach zgłoszonych przez kierowcę, które w razie potrzeby mogą być niezwłocznie przekazane do serwisu MAN Truck & Bus. Taki proaktywny sposób zarządzania przeglądami i flotą zapewnia stałą gotowość pojazdów do wykorzystania.

Możliwość dokładnej, indywidualnej, szybkiej aktywacji wielu charakterystyk i równocześnie jej ponowne odłączenie pozwoliły nam przekonać do naszych rozwiązań nie tylko dużych i międzynarodowych graczy na rynku. Nasza modułowa i elastyczna koncepcja usług serwisowych spotyka się także z zainteresowaniem małych i średnich przedsiębiorstw.

Przeczytaj też:
Praca dla 100 osób w Niepołomicach. Producent samochodów ciężarowych MAN Trucks rekrutuje

W podkrakowskich Niepołomicach pracę od zaraz może znaleźć nawet 100 osób.

 

Pierwszy nowy MAN TGX wydany na Wyspach ma napęd 6x2 i bogate wyposażenie

Firma Abacus Logistics odebrała pierwszy w Wielkiej Brytanii ciągnik MAN TGX nowej generacji.

 

Nowe MAN-y TGX w kabinie GX z silnikami 510 KM

Lublin był drugim miastem, w którym odbyło się uroczyste przekazanie ciągników siodłowych MAN TGX nowej generacji.

 

MAN-a eTGE na testach w GEFCO Polska

GEFCO Polska prowadzi testy w pełni elektrycznego auta dostawczego MAN eTGE.

 

Pierwszy klient odebrał nowego MAN-a TGX (zdjęcia)

Marc Martinez, prezes Zarządu, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska przekazał kluczyki do pierwszego MAN TGX nowej generacji.

 

DAF Trucks dostarcza 44 śmieciarki

Firma DAF Trucks dostarczyła 44 w pełni wyposażone miejskie pojazdy sanitarne do Belgradu, stolicy Republiki Serbii. Zabudowane podwozia to modele DAF LF i CF w różnych konfiguracjach.

 

MAN TGX nowej generacji - prezentacje dla klientów

We wszystkich Truck Center MAN Truck & Bus Polska trwają prezentacje MAN TGX nowej generacji.

Poznajemy aktywny tempomat PCC

Zużycie paliwa przez ciężkie samochody stale się zmniejsza. Na przykład Nowy Actros na drogach szybkiego ruchu i autostradach zużywa nawet o trzy procent paliwa mniej, niż jego poprzednik. W ruchu podmiejskim obniżenie zużycia paliwa sięga nawet pięciu procent.

 

MAN TGX nowej generacji - czego nie zobaczycie na zewnątrz

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL