Elektryczny Fiat Ducato - znamy już ceny samochodów

E-Ducato

Fiat opublikował ceny E-Ducato. W Niemczech pojazd kosztuje od 54 800 euro netto. Elektryczny model Fiata można jednak tylko obecnie zamówić w Wielkiej Brytanii, gdzie będzie dostarczany od 4 kwartału 2020 roku.

 

Ceny katalogowe różnią się w zależności od typu modelu - furgon, kombi osobowe lub podwozie - a także od pojemności akumulatora oraz rozstawu osi lub długości i wysokości pojazdu. Najtańszą wersją w powyższej cenie jest podwozie w połączeniu z małym akumulatorem (47 kWh). Z dużą baterią (79 kWh) ta sama wersja modelu kosztuje od 71 800 euro netto. Ceny furgonów kosztują 55 400 i 73 000 euro, a wersje osobowe: 58 500 i 75 500 euro.

Wielka Brytania jest pierwszym rynkiem, gdzie Fiat rozpoczyna dostawy. Podstawowa wersja, która jako pierwsza wchodzi do sprzedaży, to furgon, z maksymalną ładownością 1,95 tony i pojemnością od 10 do 17 m3, a cena zaczyna się od 47 675 funtów, czyli około 53 250 euro. Cena zakupu jest ceną netto i zawiera już premię państwową przyznaną w Wielkiej Brytanii w wysokości 8000 funtów (prawie 9000 euro). Pozostałe wersje E-Ducato mają trafić do sprzedaży w Wielkiej Brytanii w pierwszym kwartale 2021 roku.

Fiat E-Ducato miał swoją premierę około dwa miesiące temu. Napędza go silnik elektryczny ma moc 90 kW, z 280 Nm momentu obrotowego. Dla tej wersji przewidziany jest akumulator o mocy 47 kWh lub większy. Istnieje możliwość łączenia akumulatorów modułowych do mocy 79 kWh. Według Fiata, urządzenia magazynujące energię obsługują według NEDC zasięg od 200 do ponad 330 kilometrów. Aby oszczędzać baterie, maksymalna prędkość jest zwykle ograniczona do 100 km/h. Jeśli chodzi o ładowanie w strefie prądu przemiennego, Włosi oferują trzy warianty: standardowe ładowanie 7 kW i opcjonalne 11 kW i 22 kW. E-Ducato można obsłużyć też szybkim ładowaniem - prądem stałym o mocy 50 kW. Nowością jest zapowiedź, że Fiat udziela 10-letniej gwarancji na akumulator.

Nadal nie jest jasne, do których krajów Fiat chce wejść na rynek i kiedy. Podczas czerwcowej premiery wspomniano tylko, że Fiat zamierza wprowadzić model E-Ducato w najważniejszych rynkach europejskich.

Przeczytaj też:
Od nowego roku seryjny Mercedes-Benz eActros i Econic

Jedną z zaprezentowanych nowości jest przedseryjny prototyp eActrosa z elektrycznym napędem akumulatorowym, przeznaczonego do ciężkiego transportu dystrybucyjnego.

 

Pierwsza elektryczna śmieciarka Renault Trucks już w pracy

Renault Trucks wydało klientowi w 100% elektryczny pojazd przeznaczony do zbiórki odpadów.

 

Samochody ciężarowe na gaz, biogaz i ogniwa paliwowe - Volvo Trucks prezentuje swoje rozwiązania

Przewoźnicy są coraz bardziej zainteresowani redukcją kosztów poprzez stosowanie skroplonego gazu jako alternatywnego paliwa, ale nie tylko...

 

Hybrydowa Scania może przejechać na samych akumulatorach do 60 kilometrów

Scania wprowadza nowe elektryczne i hybrydowe ciężarówki do transportu dystrybucyjnego. W najbliższych latach do sprzedaży trafią również pojazdy transportu dalekobieżnego.

 

Mercedes-Benz eActros LongHaul - długodystansowy elektryk już w niedalekiej przyszłości

Daimler Trucks zaprezentował po raz pierwszy pojazd dalekobieżny z napędem wyłącznie akumulatorowym.

 

Rusza sprzedaż elektrycznej ciężarówki o zasięgu ponad 300 km

Kenworth, którego właścicielem, podobnie jak DAF-a, jest spółka Paccar, rozpoczął sprzedaż modelu ciężarówki elektrycznej model K270E i jego większego brata K370E.

 

Maty słoneczne pozwolą obniżyć koszty paliwa

Trailar to brytyjski start-up oferujący zestawy mat solarnych do pojazdów użytkowych. Maty te zasilają urządzenia pomocnicze energią słoneczną, zmniejszając koszty paliwa i emisję CO2.

 

Renault Trucks oficjalnie na rzepaku

Renault Trucks i Oleo100 rozpoczynają współpracę mającą na celu ułatwienie dostępu do zrównoważonego paliwa alternatywnego flotom pojazdów ciężkich.

 

Daimler Trucks zaprezentował elektryczną autonomiczną śmieciarkę

Fuso, japońska spółka należąca do Daimler Trucks zajmująca się pojazdami użytkowymi, zaprezentowała Fuso eCanter SensorCollect.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL