Ruptela – kolejne ułatwienia dla polskich przewoźników

Ruptela Polska

Ruptela, jeden z liderów rynku telematycznego w Europie, oferujący rozwiązania GPS i szczegółowego monitoringu floty, otwiera swoje biuro w Polsce. Co to oznacza dla polskich klientów?

 

Litewska firma Ruptela, której rozwiązania telematyczne są z powodzeniem stosowane przez klientów w 127 krajach świata, przygotowuje się do otwarcia swojego biura w Polsce. Choć od lat również rodzime firmy korzystają z produktów Rupteli, wraz z otwarciem polskiego przedstawicielstwa aktualnych i przyszłych klientów czeka kilka znaczących ułatwień.

Ruptela - polskie biuro, polska obsługa

Choć Ruptela obsługuje klientów na całym świecie, a w jej siedzibie w Wilnie pracują przedstawiciele różnych narodowości, dotychczas obsługa polskich klientów odbywała się zdalnie. Nie wpływało to na jakość produktów i obsługi klienta – całe oprogramowanie oferowane przez Ruptelę jest dostępne w pełnej, polskojęzycznej wersji, podobnie jak systemy wsparcia i pomocy. Wraz z uruchomieniem polskiego przedstawicielstwa pojawi się jednak kilka dodatkowych ułatwień, które na pewno docenią rodzimi przedsiębiorcy. Przede wszystkim w polskim języku dostępna będzie również specjalna aplikacja dla kierowców, współpracująca z systemami Rupteli. Bliskość polskiego biura Ruptela sprawi, że łatwiej będzie nie tylko uzyskać pomoc w bieżącym korzystaniu z systemów, ale także umożliwi lepsze wykorzystanie ich możliwości, a także regularne testowanie nowych rozwiązań. To z kolei pozwoli na lepsze dostosowanie systemów telematycznych do potrzeb konkretnych klientów. Ponadto, wszystkich płatności można będzie dokonywać w złotówkach, co znacznie ułatwi księgowanie, dzięki czemu rozwiązania Rupteli będą też bardziej dostępne dla mniejszych firm.

Ruptela - rozwiązania telematyczne dla transportu

Ruptela jest jednym z najwyżej cenionych dostawców rozwiązań telematycznych dla firm posługujących się i administrujących własnymi flotami pojazdów - zarówno dostawczych, jak i osobowych. Jednym z najpopularniejszych produktów firmy jest TrustTrack – rozwiązanie pozwalające na zdalny odczyt tachografu, ale jednocześnie również monitoring wszystkich niezbędnych danych - od czasu przejazdu i czasu pracy kierowcy po elementy eco-drivingu czy status ładunku. Proponowane przez Ruptelę rozwiązania są zintegrowane i gotowe do użycia: zawiera się w nich zarówno niezbędne oprogramowanie do zaimplementowania w bazie i pojazdach, jak i konieczny sprzęt i rozszerzenia. Wspomniane rozwiązania, użytkowane przez klientów na całym świecie, pomagają skutecznie ograniczać koszty użytkowania floty, poprawiać czas jej pracy i jej efektywność. Wszystkie systemy są zaprojektowane tak, by zapewnić użytkownikom jak najszerszy dostęp do danych w jak najprostszy sposób – przy pomocy zrozumiałych graficznych interfejsów i czytelnych wykresów. Są one użytkowane z powodzeniem nie tylko przez duże firmy transportowe, ale także coraz częściej także choćby w przedsiębiorstwach zajmujących się car-sharingiem. Dzięki temu Ruptela została doceniona na całym świecie – klientów i partnerów posiada w 127 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku czy Rosji, a swoją działalność prowadzi już w 15 językach. W samym systemie TrustTrack, rozwiązaniu opracowanym i wyprodukowanym przez Ruptelę, funkcjonuje już ponad 150 tysięcy obiektów. Firma wprowadziła już także na rynek ponad milion urządzeń GPS, które podróżują po całej planecie.

https://www.ruptela.pl/

 

Ruptela - informacje o firmie

Ruptela została założona przez Andriusa Rupšysa w 2007 roku. Początkowo funkcjonowała jako firma 3-osoba, dziś zatrudnia ponad 200 osób. W ciągu kilkunastu lat z lokalnego, małego przedsiębiorstwa rozwinęła się w wiodącą, międzynarodową firmę. W tym czasie trzykrotnie znalazła się w rankingach Deloitte CE Technology Fast 50, jako jedna z 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Środkowej Europie. Firma za swoją działalność uzyskała też liczne nagrody, m.in. tytuł „Nadziei sektora IT” w 2014 roku oraz nagrodę za osiągnięcia w eksporcie od Ministra Gospodarki Republiki Litwy w 2016 roku. CEO Rupteli, Andrius Rupšys, został w 2015 uznany "CEO roku" na Litwie.

 

 

 

Przeczytaj też:
Odszkodowanie za przestój - jak wyliczyć jego wartość?

Odszkodowanie za przestój pojazdu z ubezpieczenia OC sprawcy obejmuje kompensację szkody w postaci wszystkich utraconych korzyści, których przedsiębiorca nie uzyskał, w związku z uszkodzeniem pojazdu i niemożliwością realizacji zleceń transportowych.

 

Odszkodowanie za utracony zysk nieplanowanym przestojem pojazdu

Odszkodowanie za utracony zysk, czyli kompensacja strat firmy transportowej spowodowanych nieplanowanym przestojem pojazdu.

Co to jest SENT i jakich transportów dotyczy?

System SENT to skrót od System Elektronicznego Nadzoru Transportu. Został on stworzony, by rejestrować tzw. towary wrażliwe, czyli, na przykład, paliwo, alkohol, czy tytoń.

 

Niedzielne zakazy dla ciężarówek przywrócone w Niemczech

Na stronie Federalnego Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Cyfrowej Niemiec została zamieszczona lista landów, w których przywrócono zakazy jazdy dla ciężarówek.

 

Nowe obciążenia dla przewoźników - kosztowny pomysł nowego zarządcy Myta

Krajowy System Poboru Opłat (KSPO) jest od początku lipca zarządzany przez Krajową Administrację Skarbową (KAS).

 

Paliwo do ciężarówek bezpośrednio ze spalin

Badacze w Szwajcarii opatentowali nową koncepcję, która zmniejszyłaby emisję CO2 z samochodów ciężarowych o prawie 90%.

 

Cztery firmy ubezpieczeniowe otrzymały wezwania od Rzecznika Finansowego

Czterech czołowych ubezpieczycieli - posiadających łącznie ponad 50 procent rynku ubezpieczeń komunikacyjnych - otrzymało wezwania Rzecznika Finansowego o zaniechanie stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych.

 

Fixly - aplikacja mobilna ze zleceniami dla kierowców

Ważnym czynnikiem rozwoju branży transportowej w najbliższych latach jest dalszy postęp w zakresie digitalizacji i zamawiania usług online.

 

Wjazd do Grecji - kierowcy ciężarówek muszą się zarejestrować

Od 1 lipca 2020 r. osoby wjeżdżające do Grecji musiały dokonać wstępnej rejestracji online.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL