Ruptela Polska

Ruptela – kolejne ułatwienia dla polskich przewoźników

Ruptela, jeden z liderów rynku telematycznego w Europie, oferujący rozwiązania GPS i szczegółowego monitoringu floty, otwiera swoje biuro w Polsce. Co to oznacza dla polskich klientów?

 

Litewska firma Ruptela, której rozwiązania telematyczne są z powodzeniem stosowane przez klientów w 127 krajach świata, przygotowuje się do otwarcia swojego biura w Polsce. Choć od lat również rodzime firmy korzystają z produktów Rupteli, wraz z otwarciem polskiego przedstawicielstwa aktualnych i przyszłych klientów czeka kilka znaczących ułatwień.

Ruptela - polskie biuro, polska obsługa

Choć Ruptela obsługuje klientów na całym świecie, a w jej siedzibie w Wilnie pracują przedstawiciele różnych narodowości, dotychczas obsługa polskich klientów odbywała się zdalnie. Nie wpływało to na jakość produktów i obsługi klienta – całe oprogramowanie oferowane przez Ruptelę jest dostępne w pełnej, polskojęzycznej wersji, podobnie jak systemy wsparcia i pomocy. Wraz z uruchomieniem polskiego przedstawicielstwa pojawi się jednak kilka dodatkowych ułatwień, które na pewno docenią rodzimi przedsiębiorcy. Przede wszystkim w polskim języku dostępna będzie również specjalna aplikacja dla kierowców, współpracująca z systemami Rupteli. Bliskość polskiego biura Ruptela sprawi, że łatwiej będzie nie tylko uzyskać pomoc w bieżącym korzystaniu z systemów, ale także umożliwi lepsze wykorzystanie ich możliwości, a także regularne testowanie nowych rozwiązań. To z kolei pozwoli na lepsze dostosowanie systemów telematycznych do potrzeb konkretnych klientów. Ponadto, wszystkich płatności można będzie dokonywać w złotówkach, co znacznie ułatwi księgowanie, dzięki czemu rozwiązania Rupteli będą też bardziej dostępne dla mniejszych firm.

Ruptela - rozwiązania telematyczne dla transportu

Ruptela jest jednym z najwyżej cenionych dostawców rozwiązań telematycznych dla firm posługujących się i administrujących własnymi flotami pojazdów - zarówno dostawczych, jak i osobowych. Jednym z najpopularniejszych produktów firmy jest TrustTrack – rozwiązanie pozwalające na zdalny odczyt tachografu, ale jednocześnie również monitoring wszystkich niezbędnych danych - od czasu przejazdu i czasu pracy kierowcy po elementy eco-drivingu czy status ładunku. Proponowane przez Ruptelę rozwiązania są zintegrowane i gotowe do użycia: zawiera się w nich zarówno niezbędne oprogramowanie do zaimplementowania w bazie i pojazdach, jak i konieczny sprzęt i rozszerzenia. Wspomniane rozwiązania, użytkowane przez klientów na całym świecie, pomagają skutecznie ograniczać koszty użytkowania floty, poprawiać czas jej pracy i jej efektywność. Wszystkie systemy są zaprojektowane tak, by zapewnić użytkownikom jak najszerszy dostęp do danych w jak najprostszy sposób – przy pomocy zrozumiałych graficznych interfejsów i czytelnych wykresów. Są one użytkowane z powodzeniem nie tylko przez duże firmy transportowe, ale także coraz częściej także choćby w przedsiębiorstwach zajmujących się car-sharingiem. Dzięki temu Ruptela została doceniona na całym świecie – klientów i partnerów posiada w 127 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku czy Rosji, a swoją działalność prowadzi już w 15 językach. W samym systemie TrustTrack, rozwiązaniu opracowanym i wyprodukowanym przez Ruptelę, funkcjonuje już ponad 150 tysięcy obiektów. Firma wprowadziła już także na rynek ponad milion urządzeń GPS, które podróżują po całej planecie.

https://www.ruptela.pl/

 

Ruptela - informacje o firmie

Ruptela została założona przez Andriusa Rupšysa w 2007 roku. Początkowo funkcjonowała jako firma 3-osoba, dziś zatrudnia ponad 200 osób. W ciągu kilkunastu lat z lokalnego, małego przedsiębiorstwa rozwinęła się w wiodącą, międzynarodową firmę. W tym czasie trzykrotnie znalazła się w rankingach Deloitte CE Technology Fast 50, jako jedna z 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Środkowej Europie. Firma za swoją działalność uzyskała też liczne nagrody, m.in. tytuł „Nadziei sektora IT” w 2014 roku oraz nagrodę za osiągnięcia w eksporcie od Ministra Gospodarki Republiki Litwy w 2016 roku. CEO Rupteli, Andrius Rupšys, został w 2015 uznany "CEO roku" na Litwie.

 

 

 

Przeczytaj też:
Konfiskata aut pijanym kierowcom - najczęściej zadawane pytania W dniu 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Co prawda nie ma jeszcze do nich przepisów wykonawczych, lecz jest to tylko kwestia najbliższych tygodni.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Zmiana naliczania opłat drogowych w Czechach Opłata za przejazd w Czechach dla pojazdów powyżej 3,5 t zostanie powiększona o składnik opłaty za wytwarzanie emisji CO2.
Zmiany przepisów w Wielkiej Brytanii. Kto musi posiadać certyfikaty? Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy - przy imporcie niektórych produktów będzie obowiązek przedstawienia odpowiednich certyfikatów.
eToll - zmiana opłat za samochody ciężarowe na 2024 rok Zmiana wysokości stawek opłaty elektronicznej od 1 stycznia 2024 r.
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Kilkukrotny wzrost kar za przewóz nielegalnych imigrantów Maksymalna kara dla firmy transportowej wynosi obecnie 20 tys. funtów za każdą przewiezioną niezgodnie z prawem osobę.