Fixly - aplikacja mobilna ze zleceniami dla kierowców

Flixy

Ważnym czynnikiem rozwoju branży transportowej w najbliższych latach jest dalszy postęp w zakresie digitalizacji i zamawiania usług online.

 

Coraz więcej przewozów będzie zlecanych przez Internet, co jest szansą dla kierowców, szukających wolnych ładunków do przewiezienia. Jednym z miejsc, gdzie można je znaleźć jest Fixly.pl.

Według danych zawartych w zeszłorocznym raporcie "Transport przyszłości" opracowanym przez firmę PwC, do 2022 r. wzrośnie wolumen transportu drogowego o ok. 23% pod względem tonażu ładunków. Analitycy przewidują jednocześnie, że na rynku pracy brakować będzie nawet 200 tysięcy kierowców.

Transport, jako rozwijający się sektor gospodarki w Polsce czeka w zbliżającym się czasie sporo wyzwań. Jednym z faktorów, które wg raportu PwC będą w najbliższych latach kształtować obraz branży jest digitalizacja, obejmująca m.in. optymalizację sieci transportowej, wykorzystanie sztucznej inteligencji, technologii blockchain czy rozwoju platform do zamawiania usług online. Te ostatnie stają coraz popularniejsze wśród firm, szukających przewoźnika, jak i pośród samych kierowców.

Zamawianie przejazdów online z perspektywy usługobiorcy jest wygodniejsze i skuteczniejsze, bo pozwala dotrzeć jednorazowo do dużej grupy usługodawców. Kierowcy z kolei mogą dopasowywać zlecenia do swoich grafików i efektywniej zarządzać swoją pracą. W Internecie funkcjonują już giełdy transportowe oraz inne serwisów ułatwiających znalezienie zlecenia w branży. Jednym z takich rozwiązań jest Fixly.

Na Fixly kierowcy mogą przeglądać dostępne zlecenia transportowe, a na podstawie szczegółowych informacji dotyczących terminu czy rodzaju ładunku podejmować decyzję, czy chcą zgłosić chęć realizacji usługi. Dużą zaletą platformy jest to, że można z niej korzystać na urządzeniu mobilnym, dzięki czemu kierowcy mogą szybko przejrzeć dostępne zapytania i sprawdzić, czy jest coś interesującego dla nich. Wystarczy poświęcić na to kilka minut podczas postoju. To zasadniczy element, który odróżnia Fixly od serwisów ogłoszeniowych. Aplikacja działa na telefonach i tabletach z system Android oraz iOS. Można pobrać ją bezpłatnie ze oficjalnych sklepów na obu platformach.

Kliknij TUTAJ i sprawdź, jak działa Fixly

Na jedno zapytanie odpowiedzieć może do pięciu wykonawców, spośród których użytkownik wybiera tego, komu powierzy realizację. Wszelkie szczegóły obie strony ustalają samodzielnie, korzystając z wbudowanego czata bądź telefonicznie czy mailowo. Na Fixly funkcjonuje system rekomendacji, dzięki któremu kierowcy mogą zdobywać opinie od klientów za realizację zlecenia, budując swoją wiarygodność i wizerunek sprawdzonego partnera.

Obecnie zainteresowanie usługami transportowymi wzrasta. Od rozpoczęcia stopniowego odmrażania gospodarki przez rząd liczba zapytań w kategorii Transport na Fixly znacząco wzrosła. To tylko pokazuje, jak nowoczesne rozwiązania zdobywają kolejny rynek i są przyszłością, jeśli chodzi o źródło zleceń dla kierowców.

Przeczytaj też:
Odszkodowanie za przestój - jak wyliczyć jego wartość?

Odszkodowanie za przestój pojazdu z ubezpieczenia OC sprawcy obejmuje kompensację szkody w postaci wszystkich utraconych korzyści, których przedsiębiorca nie uzyskał, w związku z uszkodzeniem pojazdu i niemożliwością realizacji zleceń transportowych.

 

Odszkodowanie za utracony zysk nieplanowanym przestojem pojazdu

Odszkodowanie za utracony zysk, czyli kompensacja strat firmy transportowej spowodowanych nieplanowanym przestojem pojazdu.

Co to jest SENT i jakich transportów dotyczy?

System SENT to skrót od System Elektronicznego Nadzoru Transportu. Został on stworzony, by rejestrować tzw. towary wrażliwe, czyli, na przykład, paliwo, alkohol, czy tytoń.

 

Nowe obciążenia dla przewoźników - kosztowny pomysł nowego zarządcy Myta

Krajowy System Poboru Opłat (KSPO) jest od początku lipca zarządzany przez Krajową Administrację Skarbową (KAS).

 

Paliwo do ciężarówek bezpośrednio ze spalin

Badacze w Szwajcarii opatentowali nową koncepcję, która zmniejszyłaby emisję CO2 z samochodów ciężarowych o prawie 90%.

 

Ruptela – kolejne ułatwienia dla polskich przewoźników

Ruptela, jeden z liderów rynku telematycznego w Europie, oferujący rozwiązania GPS i szczegółowego monitoringu floty, otwiera swoje biuro w Polsce. Co to oznacza dla polskich klientów?

 

Cztery firmy ubezpieczeniowe otrzymały wezwania od Rzecznika Finansowego

Czterech czołowych ubezpieczycieli - posiadających łącznie ponad 50 procent rynku ubezpieczeń komunikacyjnych - otrzymało wezwania Rzecznika Finansowego o zaniechanie stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych.

 

Wjazd do Grecji - kierowcy ciężarówek muszą się zarejestrować

Od 1 lipca 2020 r. osoby wjeżdżające do Grecji musiały dokonać wstępnej rejestracji online.

 

driveMybox - rusza pierwsza cyfrowa platforma do transportu kontenerów

Start-up z Hamburga specjalizuje się w transporcie kontenerów na samochodach ciężarowych, łącząc w ten sposób wszystkie strony zaangażowane w łańcuch transportowy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL