Pierwszy nowy MAN TGX wydany na Wyspach ma napęd 6x2 i bogate wyposażenie

MAN TGX NG

Firma Abacus Logistics odebrała pierwszy w Wielkiej Brytanii ciągnik MAN TGX nowej generacji.

 

Przewoźnik, z siedzibą w Southampton Docks, specjalizuje się w imporcie i eksporcie kontenerów, usługach chłodniczych, ekspresowej dystrybucji i magazynowaniu palet, a także w transporcie kontenerów.

Ciągnik siodłowy MAN TGX 6x2 26.510 jest wyposażony w największą kabinę GX i będzie jednym z 36 zestawów o ładowności 44 ton we flocie firmy. Samochód został dostarczony przez lokalnego dealera Harwoods Truck and Van Center w Totton. Abacus złozył tam zamówienie kolejnych pięć ciągników MAN.

Pierwszy "na Wyspach" nowy MAN TGX jest wyposażony w pakiet bezpieczeństwa, w tym ESP, EBA, adaptacyjny tempomat ze stop-go, zaawansowany system ostrzegania o zjechaniu z pasa ruchu oraz światła zakrętowe.

Strefa komfortu obejmuje zaawansowany system multimedialny z nawigacją satelitarną, wielofunkcyjną kierownicę, elektryczny szklany dach, system multimedialny MAN SmartSelect i aluminiowe felgi Alcoa Dura-Bright.

Nowy MAN TGX jest napędzany 6-cylindrowym silnikiem Euro-6 (D) D26 o pojemności 12,4 litra i mocy 510 KM, który generuje moment obrotowy 2600 Nm przy 930 obr./min. TGX nowej generacji jest również wyposażony w układ przeniesienia napędu o niskim współczynniku tarcia, która jest katalizatorem do 8% oszczędności paliwa w porównaniu z poprzednim układem napędowym Euro-6 (C).

Przeczytaj też:
Funkcje cyfrowe MAN Truck, które warto znać

Według ankiety przeprowadzonej przez Międzynarodową Unię Transportu Drogowego (IRU), przedsiębiorstwa transportowe na całym świecie szacują straty na poziomie 551 miliardów euro.

 

Nowe MAN-y TGX w kabinie GX z silnikami 510 KM

Lublin był drugim miastem, w którym odbyło się uroczyste przekazanie ciągników siodłowych MAN TGX nowej generacji.

 

Pierwszy klient odebrał nowego MAN-a TGX (zdjęcia)

Marc Martinez, prezes Zarządu, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska przekazał kluczyki do pierwszego MAN TGX nowej generacji.

 

DAF Trucks dostarcza 44 śmieciarki

Firma DAF Trucks dostarczyła 44 w pełni wyposażone miejskie pojazdy sanitarne do Belgradu, stolicy Republiki Serbii. Zabudowane podwozia to modele DAF LF i CF w różnych konfiguracjach.

 

MAN TGX nowej generacji - prezentacje dla klientów

We wszystkich Truck Center MAN Truck & Bus Polska trwają prezentacje MAN TGX nowej generacji.

Poznajemy aktywny tempomat PCC

Zużycie paliwa przez ciężkie samochody stale się zmniejsza. Na przykład Nowy Actros na drogach szybkiego ruchu i autostradach zużywa nawet o trzy procent paliwa mniej, niż jego poprzednik. W ruchu podmiejskim obniżenie zużycia paliwa sięga nawet pięciu procent.

 

MAN TGX nowej generacji - czego nie zobaczycie na zewnątrz MAN TGX nowej generacji spala w teście mniej paliwa - przeczytaj dlaczego?

Aż o 8,2 procent oszczędności może wygenerować nowy MAN TGX. Potwierdziła to trasa w południowych Niemczech.

 

Nowa generacja systemu awaryjnego hamowania w DAF

Firma DAF Trucks wprowadza ulepszony system AEBS dla pełnej gamy modeli LF, CF i XF.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL