Start-up buduje prototyp 16-tonowego elektrycznego samochodu ciężarowego

Volta Trucks

Wraz z Volta Trucks kolejny start-up planuje wkrótce uruchomić własną elektryczną ciężarówkę. 16-tonowa ciężarówka zostanie przetestowana w praktycznym teście w DPD w Londynie już w 2021 roku.

 

Dzięki ambitnym planom budowy e-ciężarówki Volta Trucks chce zrewolucjonizować rynek.16-tonowa ciężarówka jest specjalnie przystosowana do dystrybucji w miastach. Pojazd - Volta Zero - został opracowany na zasięg od 150 do 200 kilometrów. Elektryczny układ napędowy ma być wyposażony w akumulator o pojemności od 160 do 200 kWh.

- Jako pierwszy na świecie specjalnie zbudowany w pełni elektryczny duży pojazd użytkowy, Volta Zero została specjalnie zaprojektowana do dostarczania paczek i ładunków w lokalizacjach w centrach miast, gdzie dzisiejsze wyzwania w zakresie jakości powietrza i zanieczyszczenia hałasem są największe - mówi Rob Fowler, dyrektor generalny Volta Trucks

Volta Trucks chce produkować niektóre części nadwozia i wnętrza z lnu i żywicy przy pomocy know-how europejskiej agencji kosmicznej ESA i tym samym produkować ciężarówkę elektryczną w sposób szczególnie przyjazny dla środowiska. Aby zwiększyć bezpieczeństwo dotyczące widoczności dla kierowcy, Volta Zero jest wyposażona w nisko zamontowaną i mocno przeszkloną kabinę kierowcy, z której centralnie siedzący kierowca ma dobry widok na to co się dzieje wokół jego kabiny. Volta Trucks mówi o zakresie widoczności 220 stopni - i jednocześnie obiecuje dostarczyć najnowocześniejsze systemy wspomagające kierowcę.

Start-up buduje obecnie pierwszy prototyp 16-tonowego samochodu, a pierwsze testy praktyczne mają rozpocząć się na początku przyszłego roku. Oprócz skandynawskiego dostawcy usług kurierskich Bring i Posten, w projekt zaangażowana będzie również brytyjska firma kurierska DPD.

DPD chce przetestować Volta Zero w ultra-niskoemisyjnej strefie Londynu. Dzięki cichemu, w pełni elektrycznemu napędowi, ciężarówka może być obsługiwana również w nocy.

Przeczytaj też:
Od nowego roku seryjny Mercedes-Benz eActros i Econic

Jedną z zaprezentowanych nowości jest przedseryjny prototyp eActrosa z elektrycznym napędem akumulatorowym, przeznaczonego do ciężkiego transportu dystrybucyjnego.

 

Pierwsza elektryczna śmieciarka Renault Trucks już w pracy

Renault Trucks wydało klientowi w 100% elektryczny pojazd przeznaczony do zbiórki odpadów.

 

Samochody ciężarowe na gaz, biogaz i ogniwa paliwowe - Volvo Trucks prezentuje swoje rozwiązania

Przewoźnicy są coraz bardziej zainteresowani redukcją kosztów poprzez stosowanie skroplonego gazu jako alternatywnego paliwa, ale nie tylko...

 

Hybrydowa Scania może przejechać na samych akumulatorach do 60 kilometrów

Scania wprowadza nowe elektryczne i hybrydowe ciężarówki do transportu dystrybucyjnego. W najbliższych latach do sprzedaży trafią również pojazdy transportu dalekobieżnego.

 

Mercedes-Benz eActros LongHaul - długodystansowy elektryk już w niedalekiej przyszłości

Daimler Trucks zaprezentował po raz pierwszy pojazd dalekobieżny z napędem wyłącznie akumulatorowym.

 

Rusza sprzedaż elektrycznej ciężarówki o zasięgu ponad 300 km

Kenworth, którego właścicielem, podobnie jak DAF-a, jest spółka Paccar, rozpoczął sprzedaż modelu ciężarówki elektrycznej model K270E i jego większego brata K370E.

 

Elektryczny Fiat Ducato - znamy już ceny samochodów

Fiat opublikował ceny E-Ducato. W Niemczech pojazd kosztuje od 54 800 euro netto. Elektryczny model Fiata można jednak tylko obecnie zamówić w Wielkiej Brytanii, gdzie będzie dostarczany od 4 kwartału 2020 roku.

 

Maty słoneczne pozwolą obniżyć koszty paliwa

Trailar to brytyjski start-up oferujący zestawy mat solarnych do pojazdów użytkowych. Maty te zasilają urządzenia pomocnicze energią słoneczną, zmniejszając koszty paliwa i emisję CO2.

 

Renault Trucks oficjalnie na rzepaku

Renault Trucks i Oleo100 rozpoczynają współpracę mającą na celu ułatwienie dostępu do zrównoważonego paliwa alternatywnego flotom pojazdów ciężkich.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL