Pod Warszawą otwarto nowy serwis ciężarówek

Wanicki Warszawa

W dniu 3 sierpnia 2020 oficjalnie otwarto nowy serwis i punkt sprzedaży m.in. używanych ciągników siodłowych, nowych autokarów Irizar oraz części Grupy Wanicki. Nowy oddział znajduje się pod Warszawą, w miejscowości Sobiekursk w gminie Karczew.Grupa Wanicki zajmuje się sprzedażą nowych i używanych pojazdów ciężarowych marki DAF, autokarów oraz naczep, sprzedażą oryginalnych części i zamienników, a także serwisowaniem wszystkich typów pojazdów. Punkt posiada autoryzację takich firm jak Irizar, Lamberet czy Geesinknorba, a już wkrótce zostanie tam otwarta Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, legalizacja tachografów oraz myjnia. Całkowita powierzchnia oddziału to 40 000m2. Plac manewrowy może pomieści 150 ciągników siodłowych wraz z zabudową.

Nowy punkt sprzedaży używanych ciężarówek pod Warszawą

Salon sprzedaży wraz z serwisem liczą w sumie kilka tysięcy metrów kwadratowych. Taka powierzchnia umożliwia wysoki komfort oraz obsługę najlepszej jakości. Ponadto, punkt serwisowy liczy aż 14 stanowisk wyposażonych w komplet specjalistycznych urządzeń i narzędzi, niezbędnych do szybkiej diagnostyki i kompleksowej naprawy wszystkich rodzajów pojazdów.

W części biurowej dla kierowców oraz klientów znajduje się pokój, w którym mogą odpocząć w trakcie wykonywanego serwisu.

- Grupa Wanicki nie zwalnia tempa. Oddział pod Warszawą to już dziewiąty punkt naszej firmy, który zajmuje się sektorem TSL. To najbardziej wysunięty na północ salon sprzedaży i punkt serwisowy. Mamy nadzieję, że dzięki temu kolejni kierowcy i przedsiębiorcy dowiedzą się o naszych usługach i chętnie z nich skorzystają. Lokalizacja nowego oddziału nie jest przypadkowa: bezpośrednie sąsiedztwo drogi 50 oraz zjazdy S17 i E77 sprawiają, że do naszego punktu pod Warszawą można dotrzeć ze wszystkich stron. Chcemy działać kompleksowo, dlatego nadchodzące otwarcie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, myjni czy legalizacji tachografów sprawi, że w punkcie będzie można z łatwością załatwić wszystkie sprawy związane z samochodami, autokarami czy naczepami - mówi Mariusz Paluszewski dyrektor Zarządzający w firmie Wanicki.

Aktualnie nowy oddział nie posiada autoryzacji DAF Trucks (aktualnie jest: Lamberet, Irizar, Geesinknorba).

Firma Wanicki działa na rynku transportowym już od 1991 roku. W swoim asortymencie posiada pojazdy takich firm jak: DAF, Piaggio, ISUZU czy John Deere. Grupa Wanicki – jako jedyne polskie przedsiębiorstwo - otrzymała autoryzację hiszpańskiego producenta autokarów premium: IRIZAR.
Obecnie firma posiada aż 9 punktów dealerskich, serwisowych i usługowych obsługujący sektor TSL oraz 5 oddziałów dedykowanych branży rolniczej.

Przeczytaj też:
Fulimpex z nowymi ciągnikami siodłowymi DAF XF

Dziesięć ciągników siodłowych DAF FTR 530 przekazano w ub. czwartek firmie Fulimpex.

 

Aplikacja DAF Connect dla kierowców zawodowych

Firma DAF Trucks wprowadza na rynek aplikację, która może zoptymalizować styl jazdy za pośrednictwem telefonu komórkowego kierowcy.

 

Rejestracje nowych ciężarówek i autobusów - wrzesień 2020

We wrześniu 2020 r. zarejestrowano 2101 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to o 13,9% mniej niż rok wcześniej, jednak jest to najwyższy miesięczny wynik licząc od początku roku.

 

Najlepiej sprzedająca się ciężarówka DAF

Gdy w Europie kryzys i poziom sprzedaży ciężarówek spada. Producenci szukają rynków zbytu na innych kontynentach.

 

Używane DAF-y kupisz w Pradze

W Pradze otwarto nowe centrum używanych pojazdów ciężarowych DAF, oferujące stały wybór ponad 200, młodych rocznikowo, używanych samochodów ciężarowych DAF.

 

DAF Trucks dostarcza 44 śmieciarki

Firma DAF Trucks dostarczyła 44 w pełni wyposażone miejskie pojazdy sanitarne do Belgradu, stolicy Republiki Serbii. Zabudowane podwozia to modele DAF LF i CF w różnych konfiguracjach.

 

Król Holandii Willem-Alexander z wizytą w zakładach DAF Trucks (zdjęcia)

W czwartek 25 czerwca król Willem-Alexander złożył roboczą wizytę w DAF Trucks w Eindhoven. Wizyta dotyczyła wpływu pandemii koronawirusa na przemysł motoryzacyjny.

 

Nowa generacja systemu awaryjnego hamowania w DAF

Firma DAF Trucks wprowadza ulepszony system AEBS dla pełnej gamy modeli LF, CF i XF.

 

DAF Trucks ponownie zwiększa produkcję samochodów ciężarowych

Fabryki DAF Trucks w Eindhoven (Holandia), Westerlo (Belgia) i Leyland (Wielka Brytania) zwiększają działalność produkcyjną.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL