Nowe autobusy miejskie MAN Lion’s City z napędem gazowym w Tychach

MAN Truck Bus autobusy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach odebrało 23 autobusy miejskie MAN Lion’s City G.W dniu 25 lipca br. w Tychach odbyło się przekazanie 23 autobusów miejskich MAN Lion’s City G. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta i PKM oraz firmy MAN Truck & Bus Polska. Małgorzata Durda, dyrektor ds. sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska przekazała na ręce Miłosza Steca, prezesa PKM symboliczny klucz do autobusu. Nowe autobusy MAN dla PKM Tychy to 18-to metrowe pojazdy przegubowe zasilane sprężonym gazem ziemny, z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Euro 6d. Zgodnie z wymaganiami PKM wszystkie autobusy są klimatyzowane i przystosowane do przewozu rowerów, , wyposażono je w gniazdka USB, bramki do liczenia pasażerów, pełny monitoring wewnętrzny i zewnętrzny dostęp do Internetu za pomocą WiFi. Pojazdy są również przyjazne osobom niepełnosprawnym oraz niedowidzącym, posiadają także system głosowego zapowiadania przystanków. Każdy z autobusów na pokład zabierze 152 pasażerów, w tym 40 na miejscach siedzących.

- Bardzo się cieszę, że PKM Tychy po raz kolejny zdecydowało się na zakup naszych ekologicznych autobusów miejskich. W taborze spółki jest już prawie 60 pojazdów z logo lwa. Kolejne zrealizowane zamówienie świadczy o tym, że nasza współpraca układa się bardzo dobrze, a oferowane przez nas produkty świadczą same za siebie - powiedziała podczas uroczystości Małgorzata Durda dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

Zakup autobusów został współfinansowany ze środków unijnych, a wybór paliwa CNG do napędu wpisuje się w europejską politykę ekologiczną zwiększania niskoemisyjnego taboru w miastach. Pojazdy wyposażone w silniki zasilane sprężonym gazem zmiennym emitują także niższe poziomy hałasu od tych zasilanych olejem napędowym. Jednocześnie pasażerowie będą mieli zapewniony najwyższy komfort podróży.

Przeczytaj też:
MAN Drive Experience - testowaliśmy nowe MAN TGX

W dniach 21-22 września mieliśmy okazję uczestniczyć w MAN Truck Drive Experience, czyli imprezie dającej możliwość bliższego poznania MAN TGX Nowej Generacji.

 

Trzy modele autobusów Volvo, wszystkie produkowane w Polsce, z prestiżowymi nagrodami

Autobusy Volvo – turystyczny, międzymiastowy i elektryczny - otrzymały nagrody Best Travel High Decker, Best Intercity Bus i Best Electric Bus podczas rozdania ETM Awards, w Stuttgarcie w Niemczech.

 

Autobus spadł z mostu w Warszawie. Jedna osoba nie żyje

Jak informuje komenda Miejska PSP w Warszawie, dziś około godziny 13, doszło do wypadku autobusu komunikacji miejskiej w Warszawie.

 

FlixBusa wznawia większość kursów, ale obowiązują rozszerzone standardy bezpieczeństwa

W dniach 10 oraz 11 czerwca FlixBus uruchomi kolejne linie w ramach reaktywacji swojej siatki połączeń.

 

Autobus wjeżdża na budynek dworca i zatrzymuje się na ruchomych schodach

Tylko dwie osoby zostały ranne, gdy przegubowy autobus uderzył w budynek głównego dworca autobusowego w Hamburgu-Bergedorf.

 

Przewoźnicy autokarowi powracają na drogi. Jeden z największych polskich przewoźników z nowa ofertą

Po 4 maja możliwe jest rozszerzenie usług transportu osób.

 

Trzydzieści nowych autobusów komunikacji miejskiej będzie woziło mieszkańców Wrocławia. Mobilis zakupił autobusy Mercedes-Benz Conecto

Nowy tabor to efekt kontraktu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji z firmą Mobilis. Wrocław jest kolejnym miastem po Warszawie i Krakowie, gdzie spółka obsługuje miejskie przejazdy.

 

Dezynfekcja kabin pojazdów możliwa metodą UV. Chińczycy odkażają w ten sposób autobusy

Chińczycy opracowali metodę na szybką dezynfekcję pojazdów. W Chinach wykorzystuje się to przede wszystkim do dezynfekcji kabin autobusów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości w ten właśnie sposób można było odkażać również wnętrza naczep i kabiny ciężarówek.

 

Rynek pojazdów użytkowych w Europie. Którym rynkiem jest Polska?

Nowe samochody użytkowe.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL