driveMybox - rusza pierwsza cyfrowa platforma do transportu kontenerów

transport kontenerów driveMybox

Start-up z Hamburga specjalizuje się w transporcie kontenerów na samochodach ciężarowych, łącząc w ten sposób wszystkie strony zaangażowane w łańcuch transportowy.

 

Obecnie cyfryzacja ruchu kontenerowego samochodów ciężarowych opiera się głównie na pojedynczych rozwiązaniach i przesuniętej w czasie wymianie informacji. Skutkuje to często dużą utratą wydajności i kosztownymi wydatkami na wiele zadań manualnych, które muszą być wykonywane przez klienta lub usługodawcę.

driveMybox wyznacza nowe standardy. Centralna platforma dla klientów i usługodawców dygitalizuje cały proces transportu, od zapytań cenowych i dyspozycji po fakturowanie. Rezerwacje online, dynamiczne ceny, śledzenie na żywo, automatyczne przetwarzanie płatności, bezpośrednia komunikacja i dokumenty cyfrowe oferują użytkownikom nowe możliwości oraz wysoki stopień elastyczności i przejrzystości.

Każdy, kto chce przewieźć kontener ciężarówką, może zarezerwować usługę za pomocą kilku kliknięć za pośrednictwem platformy cyfrowej. Podobnie, jak w przypadku rezerwacji lotu, proces jest szybki i łatwy. Z drugiej strony zarejestrowani kierowcy - firmy przewozowe otrzymują zoptymalizowane zlecenia transportowe bezpośrednio na swoje smartfony za pośrednictwem wiadomości push.

Współzałożyciel driveMybox dr Leonard Heilig podkreśla: - Dzięki połączeniu wiedzy, technologii opartych na danych i innowacji dygitalizujemy logistykę kontenerów przyszłości i zawsze mamy na uwadze wartość dodaną dla wszystkich zaangażowanych.

Klienci i usługodawcy mogą bezpłatnie zarejestrować się na platformie. Od sierpnia 2020 r. na stacjach przeładunkowych w Monachium, Norymberdze i Kornwestheim możliwa będzie rezerwacja, poprzez www.drivemybox.de, i obsługa transportów importowych i eksportowych. W ciągu roku planowana jest ogólnopolska ekspansja.

 

Przeczytaj też:
Odszkodowanie za przestój - jak wyliczyć jego wartość?

Odszkodowanie za przestój pojazdu z ubezpieczenia OC sprawcy obejmuje kompensację szkody w postaci wszystkich utraconych korzyści, których przedsiębiorca nie uzyskał, w związku z uszkodzeniem pojazdu i niemożliwością realizacji zleceń transportowych.

 

Odszkodowanie za utracony zysk nieplanowanym przestojem pojazdu

Odszkodowanie za utracony zysk, czyli kompensacja strat firmy transportowej spowodowanych nieplanowanym przestojem pojazdu.

Co to jest SENT i jakich transportów dotyczy?

System SENT to skrót od System Elektronicznego Nadzoru Transportu. Został on stworzony, by rejestrować tzw. towary wrażliwe, czyli, na przykład, paliwo, alkohol, czy tytoń.

 

Nowe obciążenia dla przewoźników - kosztowny pomysł nowego zarządcy Myta

Krajowy System Poboru Opłat (KSPO) jest od początku lipca zarządzany przez Krajową Administrację Skarbową (KAS).

 

Paliwo do ciężarówek bezpośrednio ze spalin

Badacze w Szwajcarii opatentowali nową koncepcję, która zmniejszyłaby emisję CO2 z samochodów ciężarowych o prawie 90%.

 

Ruptela – kolejne ułatwienia dla polskich przewoźników

Ruptela, jeden z liderów rynku telematycznego w Europie, oferujący rozwiązania GPS i szczegółowego monitoringu floty, otwiera swoje biuro w Polsce. Co to oznacza dla polskich klientów?

 

Cztery firmy ubezpieczeniowe otrzymały wezwania od Rzecznika Finansowego

Czterech czołowych ubezpieczycieli - posiadających łącznie ponad 50 procent rynku ubezpieczeń komunikacyjnych - otrzymało wezwania Rzecznika Finansowego o zaniechanie stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych.

 

Fixly - aplikacja mobilna ze zleceniami dla kierowców

Ważnym czynnikiem rozwoju branży transportowej w najbliższych latach jest dalszy postęp w zakresie digitalizacji i zamawiania usług online.

 

Wjazd do Grecji - kierowcy ciężarówek muszą się zarejestrować

Od 1 lipca 2020 r. osoby wjeżdżające do Grecji musiały dokonać wstępnej rejestracji online.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL