Najlepiej sprzedająca się ciężarówka DAF

DAF XF

Gdy w Europie kryzys i poziom sprzedaży ciężarówek spada. Producenci szukają rynków zbytu na innych kontynentach.

 

Tak było również w przypadku DAF Trucks. Dużym sukcesem holenderskiego producenta okazał się model DAF XF105 z silnikiem 510 KM, który umieścił tę markę w pierwszej czwórce marek ciężkich samochodów użytkowych preferowanych przez właścicieli flot i kierowców ciężarówek w Brazylii.

DAF XF105 zakończył w 2019 roku sprzedaż z wynikiem 3015 rejestracji, co odpowiada 5,84% udziałowi w segmencie samochodów ciężarowych. Holendrzy zajęli czwarte miejsce wśród marek najlepiej sprzedawanych na brazylijskim rynku. Pozostali konkurencji, którzy nadal wyprzedzają DAF-a to: Volvo, Scania oraz Mercedes-Benz.

DAF Trucks jest najmłodszym spośród producentów ciężarówek, które prowadzą sprzedaż w Brazylii. Marka pojawiła się w 2013 roku, a jej sprzedaż była większa, niż u konkurentów: MAN TGX i Iveco Hi-Way.

W ubiegłym roku różnica między sprzedażą DAF XF105 a Mercedes-Benz Actros 2651 wyniosła zaledwie 688 sztuk.

Przeczytaj też:
Ciągniki MAN TGX nowej generacji przybyły na Ukrainę

Na Ukrainie pojawiła się flota demonstracyjnych ciężarówek MAN Truck & Bus.

 

Pod Warszawą otwarto nowy serwis ciężarówek

W dniu 3 sierpnia 2020 oficjalnie otwarto nowy serwis i punkt sprzedaży m.in. używanych ciągników siodłowych, nowych autokarów Irizar oraz części Grupy Wanicki. Nowy oddział znajduje się pod Warszawą, w miejscowości Sobiekursk w gminie Karczew.

MAN TGX nowej generacji w testach u klientów (video) Używane DAF-y kupisz w Pradze

W Pradze otwarto nowe centrum używanych pojazdów ciężarowych DAF, oferujące stały wybór ponad 200, młodych rocznikowo, używanych samochodów ciężarowych DAF.

 

DAF Trucks dostarcza 44 śmieciarki

Firma DAF Trucks dostarczyła 44 w pełni wyposażone miejskie pojazdy sanitarne do Belgradu, stolicy Republiki Serbii. Zabudowane podwozia to modele DAF LF i CF w różnych konfiguracjach.

 

Pierwsze 20 sztuk nowych MAN TGX dla Grupy Bury

Firma MAN Truck & Bus Polska ma kolejny powód do zadowolenia. W dniu 01.07.2020 w Warszawie, prezes firmy MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez oraz senator Jacek Bury, właściciel Grupy Bury podpisali umowę na 20 ciągników MAN nowej generacji.

 

Król Holandii Willem-Alexander z wizytą w zakładach DAF Trucks (zdjęcia)

W czwartek 25 czerwca król Willem-Alexander złożył roboczą wizytę w DAF Trucks w Eindhoven. Wizyta dotyczyła wpływu pandemii koronawirusa na przemysł motoryzacyjny.

 

Nowa generacja systemu awaryjnego hamowania w DAF

Firma DAF Trucks wprowadza ulepszony system AEBS dla pełnej gamy modeli LF, CF i XF.

 

DAF Trucks wprowadza unikalną wersję modelu XF. Edycja Unity

Ta unikalna wersja, dostępna w całej Europie, ma bardzo bogatą specyfikację.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL