1000 ciężarówek DB Schenker w nowej kampanii antykryzysowej

Db Schenker

DB Schenker oznaczył swoją flotę 1000 ciężarówek hasztagiem #WeKeepEuropeMoving (Utrzymujemy Europę w ruchu).

 

Przekaz #WeKeepEuropeMoving jest głównym tematem nowej ogólnoeuropejskiej kampanii multimedialnej DB Schenker.
- Europa musi powrócić do nowego i bezpiecznego biznesu. Wnosimy w to swój wkład. I ten przekaz jasno komunikuje nasze intencje - mówi Cyrille Bonjean, wiceprezes wykonawczy Land Transport Europe.

Bohaterami kampanii DB Schenker są pracownicy transportu, kierowcy i ich ciężarówki. Ponad 1000 z 31 000 ciężarówek DB Schenker, które codziennie jeżdżą po drogach w Europie, nosi hasztag # WeKeepEuropeMoving. - Bierzemy na siebie odpowiedzialność za przyszłość Europy - podkreśla Bonjean.

Jako największy europejski dostawca usług logistycznych, firma posiada najgęstszą sieć oddziałów na kontynencie, obejmującą 430 oddziałów transportu lądowego. - Chcemy, aby Europa i nasi klienci wyszli z kryzysu silniejsi. Chcemy ich wspierać wszystkimi naszymi siłami i know-how. Odrobiliśmy naszą pracę domową i poprawiliśmy nasze procesy i umocniliśmy struktury - mówi Helmut Schosityofer, dyrektor generalny Region Europe w DB Schenker.

- Zawsze prowadziliśmy i oferowaliśmy naszym klientom pełną obsługę. Nawet gdy granice były zamknięte - podkreśla Bonjean. Specjalne narzędzia informacyjne zapewniały, że klienci zawsze mają "na oku" swoje towary. Cyfrowe procesy, jakie wprowadziła DB Schenker powinny gwarantować bezpieczną dostawę nawet po kryzysie - podkreśla Bonjean.

W czasie blokady granic DB Schenker uruchomił nowe centra logistyczne w kilku krajach europejskich. W międzyczasie ponownie ruszył także produkt System Premium, usługa z gwarancją zwrotu pieniędzy za opóźnienia.

Przeczytaj też:
Tankuj z najdłuższym na rynku, 60-dniowym terminem rozliczenia za paliwo!

Stały dostęp do środków na karcie paliwowej to podstawa w prowadzeniu firmy przewozowej. Sprawdź, w jaki sposób może Ci w tym pomóc bonabanco.

myCEVA - cały proces logistyczny online

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, przyspieszył proces transformacji cyfrowej i uruchamia myCEVA, nową platformę transakcyjną, umożliwiającą nadawcom przesyłek zarządzanie online całym procesem transportowym.

 

Transport drogowy osiągnął poziom sprzed pandemii

Z najnowszego raportu GBOX wynika, że w ostatnim tygodniu czerwca 2020 roku natężenie ruchu w transporcie krajowym i międzynarodowym osiągnęło taki poziom aktywności polskich przewoźników jak w styczniu br., czyli z czasów sprzed pandemii.

 

W czerwcu ruch ciężarówek ponownie wzrósł

Po gwałtownym załamaniu związanym z pandemią, coraz częściej pojawiają się oznaki ożywienia gospodarczego.

 

Prawie miliard złotych zalegają firmy transportowe swoim kontrahentom

W bazie danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA widnieje ponad 25 tys. firm przewozowych. 86% z nich to jednoosobowe działalności gospodarcze.

 

Pakiet mobilności przyjęty. Czy wpłynie na wysokość wynagrodzeń kierowców ciężarówek?

Polscy przewoźnicy są zgodni. Największym wyzwaniem dla branży transportowej w ciągu najbliższych dwóch lat jest spowolnienie gospodarcze w Europie.

 

Przed nami gwałtowne spadki przewozów w transportach międzynarodowych

Według IRU firmy transportowe na całym świecie oczekują strat w wysokości 551 miliardów euro. Prognoza dla UE jest również pesymistyczna.

 

Wjazd ciężarówką do Londynu - będą nowe zasady

Od 26 października 2020 r. władze Londynu chcą wprowadzić zasadę, że do miasta będą wpuszczane tzw. "bezpieczne samochody".

 

Niemcy dalej rozbudowują sieć drogową dla zestawów LHV

Sieć drogowa dla długich zestawów transportowych (LHV) w Niemczech jest rozbudowywana o około 200 nowych dróg. Wymagana do tego poprawka legislacyjna wejdzie w życie już niebawem.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL