Mercedes-Benz dostarczył sto nowych Actrosów przez internet

Actros Trucks

Sto nowych Mercedesów Actrosów zostało sprzedanych przez Mercedes-Benz Trucks, firmie transportowej Contatto, przewoźnikowi specjalizującemu się w transporcie ładunków chemicznych i paliw. Ciekawostką jest, że negocjacje handlowe odbywały się całkowicie za pomocą wirtualnych narzędzi.

 

Dzięki temu zakupowi firma zwiększa udział Mercedes-Benz w swojej obecnej flocie do 600 pojazdów do 40%. Według producenta, pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone jeszcze w tym miesiącu, a pozostałe zaplanowano na koniec roku.

Wszystkie pojazdy zostały zakupione z kontraktowymi planami przeglądów i usługą Fleetboard i MB Uptime.

- Ciekawostką naszych negocjacji z Mercedesem było to, że zostały one prowadzone w 100% w sposób wirtualny, więc zachowaliśmy dystans społeczny. Dzięki temu w rozmowach mogło uczestniczyć kilku przedstawicieli kierownictwa Mercedes-Benz. Musimy skorzystać z udogodnień nowych czasów, a ten wirtualny zakup był dla nas nowym doświadczeniem edukacyjnym - powiedział Atilio Contatto, dyrektor w firmie Contatto.

- Ta sprzedaż jest tym, co możemy nazwać bezpiecznym biznesem pod każdym względem. Oferujemy najbezpieczniejszą ciężarówkę na rynku, a jednocześnie w sposób bezpieczny oferujemy jej sprzedaż. Zawieramy umowę online przez Internet, mamy okazję do kontaktu ze wszystkimi zaangażowanymi osobami, które pozostając w swoich biurach nie są narażone na działanie koronawirusa. To ogromna satysfakcja i duma, że ​​możemy współpracować z klientem o tak dużych tradycjach i kompetencjach jak firma Contatto - komentuje Roberto Leoncini, wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu samochodów ciężarowych i autobusów w Mercedes-Benz w Brazylii.

Przeczytaj też:
Nowości 2021 w pojazdach Mercedes-Benz Trucks

Systemy, które będą dostępne w nowych Mercedesach Actrosach od czerwca 2021 roku to: Active Sideguard Assist ze zautomatyzowaną funkcją hamowania oraz Active Drive Assist 2 ze zautomatyzowaną funkcją awaryjnego zatrzymania pojazdu.

 

Mercedes-Benz Actros F dostępny już od 2021 roku

Od stycznia 2021 roku Mercedes-Benz Trucks wprowadza na rynek Actrosa F – model zaprojektowany pod kątem najwyższej funkcjonalności, który będzie dostępny w 24 krajach Unii Europejskiej i wybranych krajach spoza Unii.

 

Mercedes-Benz eActros LongHaul - długodystansowy elektryk już w niedalekiej przyszłości

Daimler Trucks zaprezentował po raz pierwszy pojazd dalekobieżny z napędem wyłącznie akumulatorowym.

 

TruckStore w Komornikach z nowym obiektem sprzedaży używanych ciężarówek

TruckStore – należąca do Daimler AG europejska sieć sprzedaży używanych samochodów ciężarowych znajduje się w Polsce w dwóch lokalizacjach: podwarszawskim Nadarzynie oraz w Komornikach koło Poznania.

 

Nowy Mercedes Actros SLT MirrorCam

W ubiegłym miesiącu do floty firmy Braanker Logistics z Alblasserdam (Holandia) dołaczył Nowy Mercedes-Benz Actros SLT.

 

Rewolucja w kabinie ciężarówki. Dziesięć ważnych pytań do Mercedes-Benz Trucks

W roku 2018 Mercedes-Benz Trucks zaprezentował w nowym Actrosie stanowisko pracy z kompleksową łącznością sieciową, wyposażone w obsługiwany intuicyjnie Kokpit Multimedialny z kolorowymi wyświetlaczami.

 

Jak przez sześćdziesiąt lat zmieniało się miejsce pracy kierowców ciężarówek

Rzut oka na kokpity i kierownice poszczególnych typoszeregów daje wyobrażenie o postępie technicznym, jaki przez ostatnie dziesięciolecia dokonał się w miejscu pracy kierowcy zawodowego.

 

Milion kilometrów na liczniku Mercedesa Actrosa

Mercedes-Benz Actros 1844 z rocznika 2012 bezawaryjnie przejechał w firmie Agromex już ponad milion kilometrów.

 

Mercedes Unimog do pracy i na wakacje

Czytelnicy specjalistycznego czasopisma "Off Road" już po raz szesnasty z rzędu wybrali Unimoga najlepszym pojazdem terenowym roku w kategorii samochodów specjalnych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL