W czerwcu ruch ciężarówek ponownie wzrósł

Transport drogowy

Po gwałtownym załamaniu związanym z pandemią, coraz częściej pojawiają się oznaki ożywienia gospodarczego.

 

Jedna z nich to ruch na drogach związany z transportem ładunków. W Niemczech przejazdy ciężarówek wzrosły w czerwcu o prawie pięć procent.

W Niemczech coraz bardziej gospodarka wraca na stare tory, czego dowodem jest więcej pojazdów ciężarowych na drogach. W czerwcu aktywność na niemieckich autostradach nadal rosła - podaje Federalny Urząd Statystyczny. Statystycy odnotowali stabilny wzrost przebiegu opłat drogowych o 4,7 procent. Już w maju przebieg ciężarówek z co najmniej czterema osiami wzrósł o 6,2 proc.

Transport drogowy - bliski związek z produkcją przemysłową

Przejazdy ciężarówek są ściśle związane z produkcją przemysłową w Niemczech, ale nie tylko. Indeks opłat drogowych daje zatem wskazówki dotyczące rozwoju gospodarczego.

Pomimo ożywienia w ruchu ciężarówek w maju i czerwcu, przebieg nadal kształtuje się znacznie poniżej poziomu sprzed kryzysu i analogicznie w maju i czerwcu ub. roku. W porównaniu z lutym br., gdzie ruch ciężarówek był jeszcze normalny, czerwcowy przychód z opłat drogowych jest niższy o 6,6-procent.

Przeczytaj też:
Tankuj z najdłuższym na rynku, 60-dniowym terminem rozliczenia za paliwo!

Stały dostęp do środków na karcie paliwowej to podstawa w prowadzeniu firmy przewozowej. Sprawdź, w jaki sposób może Ci w tym pomóc bonabanco.

myCEVA - cały proces logistyczny online

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, przyspieszył proces transformacji cyfrowej i uruchamia myCEVA, nową platformę transakcyjną, umożliwiającą nadawcom przesyłek zarządzanie online całym procesem transportowym.

 

Transport drogowy osiągnął poziom sprzed pandemii

Z najnowszego raportu GBOX wynika, że w ostatnim tygodniu czerwca 2020 roku natężenie ruchu w transporcie krajowym i międzynarodowym osiągnęło taki poziom aktywności polskich przewoźników jak w styczniu br., czyli z czasów sprzed pandemii.

 

1000 ciężarówek DB Schenker w nowej kampanii antykryzysowej

DB Schenker oznaczył swoją flotę 1000 ciężarówek hasztagiem #WeKeepEuropeMoving (Utrzymujemy Europę w ruchu).

 

Prawie miliard złotych zalegają firmy transportowe swoim kontrahentom

W bazie danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA widnieje ponad 25 tys. firm przewozowych. 86% z nich to jednoosobowe działalności gospodarcze.

 

Pakiet mobilności przyjęty. Czy wpłynie na wysokość wynagrodzeń kierowców ciężarówek?

Polscy przewoźnicy są zgodni. Największym wyzwaniem dla branży transportowej w ciągu najbliższych dwóch lat jest spowolnienie gospodarcze w Europie.

 

Przed nami gwałtowne spadki przewozów w transportach międzynarodowych

Według IRU firmy transportowe na całym świecie oczekują strat w wysokości 551 miliardów euro. Prognoza dla UE jest również pesymistyczna.

 

Wjazd ciężarówką do Londynu - będą nowe zasady

Od 26 października 2020 r. władze Londynu chcą wprowadzić zasadę, że do miasta będą wpuszczane tzw. "bezpieczne samochody".

 

Niemcy dalej rozbudowują sieć drogową dla zestawów LHV

Sieć drogowa dla długich zestawów transportowych (LHV) w Niemczech jest rozbudowywana o około 200 nowych dróg. Wymagana do tego poprawka legislacyjna wejdzie w życie już niebawem.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL