Volkswagen Grand California - samochód z polskiej fabryki

Volkswagen Grand California

Powstająca w polskiej fabryce Volkswagena we Wrześni Grand California, jest bez wątpienia największym pojazdem kempingowym oferowanym przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze.

 

Produkowana jest w dwóch wersjach: 600 i 680, a liczby te określają długość pojazdu wyrażoną w centymetrach. Oba warianty odróżnić można od siebie również wysokością i wyglądem dachu - Volkswagen Grand California 600 jest wyższy od wersji 680 i posiada miejsce do spania na antresoli.

Volkswagen Grand California - gdy wersja wybrana, czas na wyposażenie

Bezproblemowe dotarcie do wymarzonego celu - na samotną, pustą plażę, do oddalonej wioski w górach, czy po prostu wybrany przez Ciebie kemping, zapewni opcjonalny, niezawodny system nawigacyjny Grand Californii "Discover Media". Jeśli jednak uznasz, że nawigacja nie jest Ci potrzebna, a lubisz podczas podróży słuchać muzyki, wybrać możesz jeden z dwóch systemów radiowych: standardowy "Composition Audio" lub opcjonalny "Composition Media". Dzięki nim, każdy niezapomniany urlop w Grand Californii kojarzył Ci się będzie z ulubioną muzyką płynącą z samochodowych głośników.

Gdy już dotrzesz na miejsce, z Grand Californii z łatwością stworzysz przytulny dom dla czterech osób. Najpierw przygotujesz dla nich posiłek na w pełni wyposażonym bloku kuchennym z dwupalnikową kuchenką, zlewozmywakiem i dużą powierzchnią roboczą, sięgając po produkty do pokładowej, kompresorowej lodówki z zamrażalnikiem. Zjeść możecie wewnątrz pojazdu lub na zewnątrz, pod rozkładaną markizą, przy kempingowym stoliku z krzesłami. Po zakończeniu pełnego wrażeń dnia, możesz przygotować się do snu w kompletnej łazience z prysznicem i z toaletą - bez zmartwień, czy wystarczy wody, ponieważ Grand California dysponuje 110-litrowym zbiornikiem na wodę czystą i 90-litrowym na wodę brudną. Oba zbiorniki są wyposażone w czujniki poziomu, dzięki czemu wiemy kiedy je należy napełnić lub opróżnić. Zbiornik świeżej wody jest chroniony przed mrozem i zamontowany jest we wnętrzu pojazdu.

Dobry sen zapewnią miejsca noclegowe dla czterech osób, które w wersji modelowej Grand California 600 można przygotować na dwóch poziomach: w tylnej części samochodu i na wysuwanym górnym łóżku. W Grand Californii 680 natomiast, znajduje się jeszcze większe łóżko umiejscowione na dolnym poziomie, ale wzdłuż pojazdu, co zapewnia wyjątkowy komfort wypoczynku. Gdy noce są zimne, wnętrze pojazdu ogrzać można za pomocą gazowego lub elektrycznego systemu ogrzewania.

Grand California wyposażona może być również w szereg udogodnień uprzyjemniających urlopowy pobyt na kempingu. Są wśród nich m.in. system fotowoltaiczny, będący wyposażeniem standardowym, zapewniający dodatkową energię elektryczną potrzebną np. do zasilania lodówki, oświetlenia czy uruchomienia własnego telewizora. Opcjonalnie, Grand Californię możemy wyposażyć w klimatyzację postojową 230V czy instalację do odbioru telewizji satelitarnej. Znajdziemy tu również gniazdka USB, gniazdka 230 V i jedno gniazdko 12 V. Dzięki nim, w kuchni możesz łatwo podłączyć czajnik i ekspres do kawy, a smartfony, tablety i laptopy - na przykład w jadalni lub sypialni.

Samochód może mieć na swym pokładzie wszystkie systemy bezpieczeństwa jakie znamy z Craftera. Są to m.in. asystent podjazdu, system zapobiegający kolizjom czołowym, autonomiczny hamulec, asystent utrzymania i zmiany pasa ruchu, asystent martwego pola, asystent wyjazdu z miejsca parkingowego, aktywny tempomat czy wspomaganie parkowania. Opcjonalnie dostępny jest także system wspomagania parkowania tyłem z przyczepą.

Ten duży kamper ze znakiem VW na masce napędzany jest wydajnym, turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym 2.0 TDI EU 6 SCR z technologią Blue Motion. Moc tej jednostki napędowej to 130 kW/177 KM, a maksymalny moment obrotowy 410 Nm dostępny jest w zakresie 1500 - 2000 obr./min. Za zmianę biegów odpowiada 8-biegowa przekładnia automatyczna.

Marzysz, by zostać podróżnikiem? Dzięki Grand Californii, zaspokoisz swoją tęsknotę za nieznanymi miejscami i pełną niezależnością. Ten uniwersalny samochód kempingowy jest w pełni wyposażonym domem na wakacje, który oferuje więcej. Więcej przestrzeni. Więcej komfortu. Więcej wolności. Niestety nie jest to pojazd dla ludzi mało zamożnych. VW California, ze względu na bogate wyposażenie, należy do najdroższych modeli ze stajni Volkswagena. Ich cena zaczyna się od 230 tys. netto.

 

Przeczytaj też:
Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje nowego mini-kampera

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje pierwsze rysunki i informacje na temat modelu będącego następcą VW Caddy Beach.

 

MAN-a eTGE na testach w GEFCO Polska

GEFCO Polska prowadzi testy w pełni elektrycznego auta dostawczego MAN eTGE.

 

MAN TGE dla polskiego wojska

W dniu 7 lipca br. firma MAN Truck & Bus Polska podpisała umowę na dostawę samochodów małej ładowności wysokiej mobilności, która była wynikiem postępowania przetargowego dla 3. Regionalnej Bazy Logistycznej. Zamówienie obejmuje 52 samochody z opcja rozszerzenia na kolejne 48 sztuk.

 

MAN TGE w ciekawej konfiguracji

Westdijk to duży międzynarodowy specjalista w dziedzinie transportu ładunków ponadnormatywnych. Firma ma flotę 75 ciągników siodłowych i 150 naczep, z których większość to przyczepy niskopodwoziowe. Wykonują transporty do 450 ton.

 

Elektryczny Volkswagen Crafter wraz z domową ładowarką ID.Charger

Volkswagen Samochody Dostawcze wraz z Volkswagen Financial Services przygotował dla klientów ofertę długoterminowego najmu elektrycznego e-Craftera.

 

Fiat Ducato Furgon dla przedsiębiorców prowadzących działalność kurierską i transportow

Oferta specjalna obejmuje wszystkie wersje wyposażenia Fiata Ducato Furgon wyprodukowanego w roku 2019 r. dostępnych u Dealerów FCA Poland.

 

Volkswagen Samochody Dostawcze podsumowuje projekt wypożyczania samochodów dostawczych na minuty

W sierpniu 2019 r. Volkswagen Samochody Dostawcze nawiązał współpracę z operatorem usług carsharingowych 4Mobility, w ramach której oferowali klientom krótkoterminowy najem samochodów dostawczych.

 

MAN TGE w służbie Inspekcji Transportu Drogowego - video Sześćdziesiąt cztery nowe samochody MAN TGE w służbie Inspekcji Transportu Drogowego

W dniu dzisiejszym, w siedzibie firmy AMZ Kutno miało miejsce uroczyste przekazanie pierwszej partii zamówionych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego samochodów dostawczych MAN TGE.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL