Pierwsze Volvo FH LNG w okolicy Moskwy

Volvo FH LNG

Na początku lipca w Volvo Group Truck Center Moskwa-Południe w Domodiedowie uroczyście przekazano ciągniki siodłowe Volvo FH LNG . Ciężarówki trafiły do ​​cementowozu ACR z regionu moskiewskiego.

 

Współpraca między Volvo Trucks i ACR rozpoczęła się dwa lata temu od dostawy pierwszych dwóch ciężarówek Volvo FH, a rok później firma nabyła 14 ciągników siodłowych marki Volvo.

W celu zwiększenia rentowności transportu i ochrony środowiska kierownictwo ACR postanowiło zakupić eksperymentalną partię Volvo FH LNG, które mają podobne właściwości mocy jak ciężarówki z silnikiem Diesla. Decydującymi argumentem była korzyść w postaci obniżenia kosztów paliwa i redukcja emisji CO2 nawet o 20%.

Ciągniki siodłowe Volvo FH LNG 4x2 są wyposażone w 13-litrowe silniki o mocy 460 KM Euro 6 z wyjątkowym momentem obrotowym 2300 Nm i z zautomatyzowaną skrzynią biegów I-Shift. Zbiorniki skroplonego gazu ziemnego mieszczą 205 kg paliwa.

Wszystkie pojazdy otrzymały kompletny pakiet aktywnych systemów bezpieczeństwa Volvo: ostrzeżenie przed kolizją z hamowaniem awaryjnym (FCW z EB), asystent utrzymywania pasa ruchu (LKS), asystent pasa ruchu (LCS) i system zapobiegający zasypianiu kierowcy podczas jazdy (DAS) .

Samochody są podłączone do systemu transportowego i informacyjnego Volvo Connect i otrzymały złote kontrakty serwisowe Volvo, które w pełni obejmują serwis przez okres czterech lat. Serwis Volvo FH LNG jest planowane w Volvo Group Truck Center Moskwa-Południe, które jest w pełni wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia i specjalne narzędzia do wykonywania prac konserwacyjnych i naprawczych dla silnika gazowego.

Wyboru na korzyść samochodów Volvo FH LNG dokonano również dlatego, że dwie stacje benzynowe operatora infrastruktury LNG firmy Novatek zostały jednocześnie otwarte w regionie moskiewskim, który jest głównym regionem transportu ACR. Tak więc, ciężarówki Volvo FH LNG mając zasięg do 1000 km będa miały dogodne punkty tankowania w okolicy bazy.

Transakcja została sfinansowana przez spółkę leasingową Volvo Financial Services.

Fot. Volvo Trucks Rosja

 

Przeczytaj też:
Grupa Żywiec rozpoczyna współpracę z OMEGA Pilzno. Piwo będą wozić ciężarówki LNG

W pierwszym etapie polska firma transportowa będzie dystrybuowała piwo za pomocą czterech IVECO Stralis NP napędzanych skroplonym gazem ziemnym (LNG). Celem wspólnego projektu jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz pyłów w dystrybucji piwa.

 

Niemcy jadą na gazie

Zainteresowanie przewoźników ciężarówkami napedzane gazem gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

 

Ciężarówki z historią - Volvo F16 z przebiegiem 3,8 miliona kilometrów

Firma transportowa w Wulkaprodersdorf która używała ciężarówkę odsprzedała ja potem do Grecji. Teraz odkupiła ją po 17 latach z przebiegiem 3 760 000 kilometrów.

 

Partia pięćdziesięciu IVECO Stralis NP LNG sprzedanych do Rosji tylko jednej firmie transportowej

Ciągniki siodłowe IVECO Stralis NP napędzane skroplonym gazem ziemnym została dostarczona do firmy Mostrans LLC w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Ciężarówki na gaz ziemny nadal bez opłaty drogowej

Parlament zatwierdził przedłużoną dotację na ciężkie ciężarówki napędzane CNG i LNG pomimo protestów stowarzyszeń kolejowych i opozycji.

 

Dziesięć lat temu Volvo Trucks wprowadziło na rynek Volvo FMX ciężarówkę dla segmentu budowlanego

Dzięki wielu innowacyjnym Volvo FMX jest jednym z najważniejszych graczy w branży budowlanej.

 

Nowatorski projekt Volvo Trucks LIGHTS

W Stanach Zjednoczonych, gdzie ponad 70 proc. wszystkich towarów codziennego użytku przewożonych jest samochodami ciężarowymi, powstał projekt, który może zmienić oblicze tamtejszego transportu.

 

Przedłużenie zwolnienia ciężarówek na gaz ziemny z opłat za przejazdy autostradami

IVECO z satysfakcją przyjmuje decyzję niemieckiej komisji parlamentarnej ds. transportu o przedłużeniu zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym z opłat za przejazdy autostradami.

 

Volvo FH w wersji McLaren - oferta specjalna używanych ciężarówek

Centrum Używanych Samochodów Volvo Trucks oferuje flotę 24 ciągników Volvo FH 4x2 o wyjątkowo niskim przebiegu z kabinami Globetrotter XL.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL