Szkolenia kierowców Scania teraz dostępne online

Szkoła Scania

Firmy transportowe, które zdecydują się na podniesienie umiejętności swoich kierowców w Szkole Jazdy Scania, będą mogły skorzystać z wygodnej, zdalnej formy szkoleń.

 

Szkolenia są prowadzone przez profesjonalnych trenerów Scania i mają na celu utrwalenie umiejętności ekonomicznej jazdy, podniesienie bezpieczeństwa na drodze oraz obniżenie poziomu stresu kierowcy.

- Program szkoleń online Scania został przygotowany w odpowiedzi na wyzwania związane z wyjątkową sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy wynikającą z pandemii koronawirusa. Zdalna forma szkoleń jest obecnie bardziej dostępna i bardziej komfortowa dla kierowców. Zmiana zachowania za kierownicą to proces. Dzięki naszym szkoleniom online zachęcamy i wspieramy kierowców do zmiany złych nawyków podczas jazdy. Po szkoleniu jego uczestnicy są w stanie uzyskać natychmiastowy efekt w postaci obniżonego zużycia paliwa. W długotrwałej perspektywie zużycie elementów eksploatacyjnych pojazdów floty jest mniejsze, a tym samym maleje liczba przestojów i koszty operacyjne - komentuje Leszek Czapski, dyrektor działu wsparcia sprzedaży usług i rozwiązań komercyjnych Scania Polska.

Szkolenia kierowców Scania

Szkolenia składają się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. W ramach szkolenia teoretycznego uczestnik dostaje pakiet usystematyzowanej wiedzy z zakresu ekonomicznej jazdy i obsługi pojazdu. Z kolei część praktyczna, to indywidualna praca z kierowcą nad wypracowaniem prawidłowych nawyków na podstawie analizy jego zachowań na drodze, z wykorzystaniem danych z systemu FMS.

Trenerzy Scania analizują, jak kierowca stosuje techniki hamowania silnikiem, jazdy na biegu jałowym i przyspieszania, a następnie proponują rozwiązania wspomagające zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu oraz zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin. Oferta szkoleń online Scania dla kierowców jest dopasowywana do indywidualnych wymagań firmy transportowej.

Przeczytaj też:
Ciężarówka utknęła blokując drogę podczas zawracania

Podczas próby zawracania polska ciężarówka utknęła na drodze. Ostatecznie musiał przybyć z pomocą dźwig.

 

Szesnaście ciężarówek testuje nowy most w Genui (video)

Po 461 dniach budowy pierwsze pojazdy wjechały na nowo wybudowany wiadukt.

Czy kierowca ciężarówki powinien wyjąc kartę z tachografu, gdy przestaje jeździć?

Takie pytanie zadają sobie kierowcy ciężarówek, kiedy wykonują np. dłuższy odpoczynek i zostawiają swój pojazd na parkingu.

 

Ty śpisz - złodzieje okradają ciężarówkę

Prawie całkowicie okradli naczepę ciężarówki, gdy kierowca spał na parkingu.

 

Kierowca samochodu osobowego zadzwonił na policję widząc dziwnie jadącą ciężarówkę

Sytuacja miała miejsce w sobotę na BAB 65 w kierunku Landau około godz 12:50.

 

Kontrole na Ukrainie. Sprawdzono ponad pięć tysięcy kierowców ciężarówek

Szokujące statystyki podał, w dniu 7 lipca br., minister infrastruktury Ukrainy Władysław Krykliy.

 

Gdzie wystąpią utrudnienia na niemieckich drogach w związku z letnim wypoczynkiem

Pomimo faktu, że wakacje w Niemczech trwają tylko sześć tygodni, są one rozciągnięte w czasie, gdyż wypadają w różnych terminach dla poszczególnych landów.

 

Czy to koniec z piciem na parkingach?

Sieć firm, spedytorów, towarzystw ubezpieczeniowych i stowarzyszeń transportowych wzywa do konsekwentnych działań przeciwko pijanym kierowcom ciężarówek.

 

Ponad 150 urządzeń sanitarnych w Niemczech dla kierowców ciężarówek

Toaleta w podróży czy prysznic to - podstawowe potrzeby kierowców ciężarówek w transporcie międzynarodowym. Jednak podczas szczytu koronawirusowego wielu kierowców ciężarówek nie mogło korzystać z urządzeń sanitarnych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL