McLaren Racing z nowymi ciężarówkami Volvo FH

Nowe Volvo FH McLaren

Kontynuując poprzednie udane umowy na dostawy Volvo FH, McLaren Racing zakupił ponownie ciągniki siodłowe Volvo FH Globetrotter XL. Nowe samochody po raz pierwszy były obecne podczas wyścigów otwierających sezon F1 w Spielberg w Austrii.

 

Nowe ciężarówki Volvo FH, z kierownicą po lewej stronie, będą się wyróżniać dzięki nowym szarym metalicznym kolorom Mammoth Tree Metallic i charakterystyczną pomarańczową linią boczną biegnącą wzdłuż kabiny.

Warto zaznaczyć, że McLaren Team posiada flotę pojazdów (z kierownicą po prawej stronie) poruszającą się po Wielkiej Brytanii oraz identyczną flotę, z kierownicą po lewej stronie, na Europę.

Andy Collett, Key Account Manager w Volvo Trucks, ściśle współpracował z McLarenem, aby dostosować nowe pojazdy do wymagań teamu. Flota Volvo ma być ekologiczna i super wydajna, podobnie jak wyścigówki F1, które do 2030 roku będa musiały stać się neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

- F1 przechodzi na model ultra-wydajnej logistyki i podróży, a te nowe Volvo stanowią jeden z pierwszych kroków w tym procesie. - Ciężarówki zostały dostarczone już w marcu, ale z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie sezonu, abyśmy mogli je zacząć wykorzystywać. Teraz mamy zielone światło i na pierwszy wyścig wyruszamy nowa flotą - mówi Ian Barnard, menedżer ds. Transportu w McLaren Racing.

Nowa flota obejmuje siedem ciągników Volvo FH z napędem I-Save i będzie wykorzystana do transportu wyposażenia zespołu wyścigowego. Nowe Volvo FH 4x2 są wyposażone w jednostkę napędową Volvo Euro 6d o mocy 500 KM (moment obrotowy do 300 Nm) z turbodoładowaniem i zaktualizowanymi funkcjami oszczędzania paliwa.

Ciężarówki McLarena, która służy do transportu bolidów wyścigowych, korzysta z podwójnego sprzęgła I-Shift, zapewniającego możliwie płynne przyspieszenie i płynną zmianę biegów w ułamku sekundy. Pojazd ten wyposażony jest również w dynamiczny układ kierowniczy Volvo zapewniający doskonałą stabilność i kontrolę jazdy przy wszystkich prędkościach.

Pozostałe 17 ciągników siodłowych Volvo FH 4x2, będących uzupełnieniem floty, jest napędzanych silnikami o mocy 540 KM i są to pojazdy zbudowanych na podwoziu Volvo X-Low, zapewniając optymalną wysokość siodła dla naczep typu mega cube. Pojazdy te służą przede wszystkim do transportu zaplecza mieszkalnego na każde wydarzenie.

Nowe Volvo FH z bogatym wyposażeniem

Wszystkie 24 ciężarówki z floty McLaren są w bogatej specyfikacji, co czyni je jednymi z najbardziej pożądanych FH na rynku wtórnym. Wyposażenie obejmuje kompletny pakiet zarządzania flotą Dynafleet Volvo, system monitorowania ciśnienia w oponach, nawigację TomTom, I-See Predictive Cruise Control, Adaptive Cruise Control, asystent utrzymania pasa ruchu i asystent zmiany pasa, który wykorzystuje technologię radarową do skanowania strony pasażera w poszukiwaniu innych użytkowników drogi - zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo pojazdom z kierownicą po lewej stronie jeżdżącym w Wielkiej Brytanii.

W każdej przestronnej kabinie sypialnej Globetrotter XL, kierowcy mają do dyspozycji, lodówkę z zamrażarką, mikrofalówkę i ekspres do kawy. Całości dopełnia pełne skórzane wnętrze.

Nowa flota została dostarczona na podstawie złotego kontraktu Volvo, który obejmuje wszystkie czynności obsługowe, naprawy i pomoc drogową. Oczekuje się, że każda ciężarówka pokona około 12 000 mil w sezonie.

Przeczytaj też:
Poznajemy aktywny tempomat PCC

Zużycie paliwa przez ciężkie samochody stale się zmniejsza. Na przykład Nowy Actros na drogach szybkiego ruchu i autostradach zużywa nawet o trzy procent paliwa mniej, niż jego poprzednik. W ruchu podmiejskim obniżenie zużycia paliwa sięga nawet pięciu procent.

 

Nowy MAN TGX - nowości, które trzeba koniecznie poznać Nowe Volvo FM - nowa kabina. Dodatkowy metr wewnętrznej przestrzeni (video)

Volvo Trucks wprowadziła na rynek nową generację Volvo FM.

 

Truck of the Year 2014 dla Volvo FH

Nowe Volvo FH zostało wybrane Międzynarodowym Samochodem Ciężarowym Roku 2014 (IToY). Konkurs Volvo Truck Polska - finał w Polsce

Trzecia edycja The Drivers' Fuel Challenge zbliża się do końca. Dziś w Dąbrowie k. Opola odbył się ostatni etap jazd dla zawodników. Pierwsze nowe Volvo FH u polskiego klienta

W dniu 13 kwietnia 2013 roku pierwszy nowy model Volvo FH trafił w ręce Pana Andrzeja Krajewskiego właściciela firmy KrajTrans ze Zblewa. Nowe Volvo FH - okiem kamery Nowe Volvo FH - wrażenia z jazdy

Na początku września 2012 Volvo Trucks pokazało najnowszą wersję modelu FH. Mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu, jednak cały świat dziennikarzy branżowych z niecierpliwością wyczekiwał, kiedy owe pojazdy pojawią się w ruchu. Niespełna miesiąc po premierze usłyszeliśmy zapowiedź jazd testowych, a dwa tygodnie później siedzieliśmy już w nowym FH odpalając jego silnik. Nowe Volvo FH - jazdy testowe

Zdjęcia z jazd testowych nowym Volvo FH. Miejsce wydarzenia: Szwecja. Trasa 250 km.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL