Przed nami gwałtowne spadki przewozów w transportach międzynarodowych

Transport kryzys

Według IRU firmy transportowe na całym świecie oczekują strat w wysokości 551 miliardów euro. Prognoza dla UE jest również pesymistyczna.

 

Firmy transportowe spodziewają się w tym roku znacznego spadku w usłudze transportu drogowego towarów. Według badania Światowego Związku Przemysłu Transportu Drogowego (IRU) straty mogą wynosić 18 procent w skali międzynarodowej i 17 procent w Europie.

Na całym świecie strata odpowiadałaby około 551 miliardom euro. W przypadku UE przewoźnicy spodziewają się spadku sprzedaży o 64 miliardy euro. Najbardziej pesymistyczne są oczekiwania firm poza Europą: w Argentynie, Iranie i Chinach. Żakłada się spadek o ponad 30 procent.

Sekretarz generalny IRU Umberto de Pretto skomentował te dane jako alarmujące. W 10-punktowym planie gospodarczym stowarzyszenie wezwało rządy i banki do wsparcia firm transportowych. - Widzieliśmy, jak wiele rządów dostosowało przepisy i ogłosiło pakiety pomocowe, ale szczegóły tych pakietów, dotyczące przewoźników drogowych, są na ogół niejasne - powiedział de Pretto.

IRU przeprowadziła w kwietniu badanie 64 firm przewozowych z 50 krajów.

Przeczytaj też:
Cztery firmy ubezpieczeniowe otrzymały wezwania od Rzecznika Finansowego

Czterech czołowych ubezpieczycieli - posiadających łącznie ponad 50 procent rynku ubezpieczeń komunikacyjnych - otrzymało wezwania Rzecznika Finansowego o zaniechanie stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych.

 

Fixly - aplikacja mobilna ze zleceniami dla kierowców

Ważnym czynnikiem rozwoju branży transportowej w najbliższych latach jest dalszy postęp w zakresie digitalizacji i zamawiania usług online.

 

Tankuj z najdłuższym na rynku, 60-dniowym terminem rozliczenia za paliwo!

Stały dostęp do środków na karcie paliwowej to podstawa w prowadzeniu firmy przewozowej. Sprawdź, w jaki sposób może Ci w tym pomóc bonabanco.

Wjazd do Grecji - kierowcy ciężarówek muszą się zarejestrować

Od 1 lipca 2020 r. osoby wjeżdżające do Grecji musiały dokonać wstępnej rejestracji online.

 

driveMybox - rusza pierwsza cyfrowa platforma do transportu kontenerów

Start-up z Hamburga specjalizuje się w transporcie kontenerów na samochodach ciężarowych, łącząc w ten sposób wszystkie strony zaangażowane w łańcuch transportowy.

 

Pakiet Mobilności ledwo został zatwierdzony a Komisja Europejska już go kwestionuje

Są poważne zastrzeżenia komisarz UE co do ograniczeń kabotażu.

 

myCEVA - cały proces logistyczny online

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, przyspieszył proces transformacji cyfrowej i uruchamia myCEVA, nową platformę transakcyjną, umożliwiającą nadawcom przesyłek zarządzanie online całym procesem transportowym.

 

Transport drogowy osiągnął poziom sprzed pandemii

Z najnowszego raportu GBOX wynika, że w ostatnim tygodniu czerwca 2020 roku natężenie ruchu w transporcie krajowym i międzynarodowym osiągnęło taki poziom aktywności polskich przewoźników jak w styczniu br., czyli z czasów sprzed pandemii.

 

Szkoda z udziałem naczepy - czyje ubezpieczenie OC?

Czyje ubezpieczenie zadziała w razie wypadku z przyczepą? Od 17 lipca niemieckie prawodawstwo zapewni większą jasność przepisów.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL