Złapano grupę przestępców kradnących ładunki z ciężarówek na katalońskich autostradach (video)

Kradzież ładunków

Agenci policji Generalitat - Mossos d'Esquadra aresztowali grupę, która działała na katalońskich autostradach i specjalizowała się w kradzieży ładunków ciężarowych zaparkowanych na parkingach przy autostradzie AP-7.

 

Przez półtora miesiąca grupa ukradła towary o wartości ponad 110 000 euro. Śledczy aresztowali czterech członków grupy i odzyskali skradzioną furgonetkę, która służyła jako magazyn dla skradzionych towarów.

Już pod koniec kwietnia śledczy otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach na katalońskich autostradach. Złodzieje otwierali drzwi naczep i w bardzo krótkim czasie opróżniali naczepy z ładunków. Potem szybko uciekali.

Po kilku skargach oficerowie wszczęli dochodzenie w celu zidentyfikowania i zlokalizowania domniemanych sprawców. Celem przestępców były ciężarówki zajmujące się transportem towarów w całej Europie, ponieważ jako jedyne mogły poruszać się po krajowych drogach w czasie pandemii.

W dniu 10 maja na parkingu Llobregat, na 165 km autostrady AP-7, doszło do rozboju, w którym sprawcy ukradli 10 klimatyzatorów o wartości ponad 10 000 euro. Po rozpoczęciu pierwszych oględzin możliwe było zidentyfikowanie grupy, gdyż ruch w tamtym rejonie był stosunkowo niewielki.

Śledztwo pozwoliło rozbić grupę 4 osób pochodzenia marokańskiego, już wcześniej znanych policji. Trudnili się oni wstępnym rozpoznaniem samochodów. Byli tzw. "otwieraczami". Działali bardzo wybiórczo i co noc wychodzili szukać ciężarówek, przewożących między innymi ekskluzywne lub cenne produkty, takie jak sprzęt AGD, elektronikę czy markową odzież.

W wyniku dochodzenia policji udało się zlokalizować miejsce przechowywania skradzionych ładunków, gdzie znajdowały się towary o wartości ponad 60 000 euro.

 

Fot. Mossos d'Esquadra

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL