Czy to koniec z piciem na parkingach?

Pijany parking

Sieć firm, spedytorów, towarzystw ubezpieczeniowych i stowarzyszeń transportowych wzywa do konsekwentnych działań przeciwko pijanym kierowcom ciężarówek.

 

Po złożeniu petycji do Bundestagu organizacja "Hellwach mit 80 km/h" chce postawić na nogi organy ścigania. Będą musieli zareagować na "upijanie się" w miejscach odpoczynku przed końcem weekendowego zakazu prowadzenia pojazdów i podjąć bardziej drastyczne środki zapobiegawcze, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Z prawnego punktu widzenia istnieją instrumenty ścigania kierowców z zagranicy, jeżeli limit dopuszczalnego poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu zostanie przekroczony.

Według Dietera Schäfera, byłego długoletniego szefa policji drogowej w Mannheim: - Niemcy robią za mało, aby chronić innych użytkowników dróg przed konsekwencjami spożywania alkoholu przez zawodowych kierowców. 40 ton staje się niebezpieczną bronią w rękach alkoholika.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków - niezależnie od rodzaju pojazdu. Dlatego obowiązuje następująca zasada: kto prowadzi, nie pije, a kto wypił nie jedzie.

Przeczytaj też:
Kontrole na Ukrainie. Sprawdzono ponad pięć tysięcy kierowców ciężarówek

Szokujące statystyki podał, w dniu 7 lipca br., minister infrastruktury Ukrainy Władysław Krykliy.

 

Szkolenia kierowców Scania teraz dostępne online

Firmy transportowe, które zdecydują się na podniesienie umiejętności swoich kierowców w Szkole Jazdy Scania, będą mogły skorzystać z wygodnej, zdalnej formy szkoleń.

 

Gdzie wystąpią utrudnienia na niemieckich drogach w związku z letnim wypoczynkiem

Pomimo faktu, że wakacje w Niemczech trwają tylko sześć tygodni, są one rozciągnięte w czasie, gdyż wypadają w różnych terminach dla poszczególnych landów.

 

Ponad 150 urządzeń sanitarnych w Niemczech dla kierowców ciężarówek

Toaleta w podróży czy prysznic to - podstawowe potrzeby kierowców ciężarówek w transporcie międzynarodowym. Jednak podczas szczytu koronawirusowego wielu kierowców ciężarówek nie mogło korzystać z urządzeń sanitarnych.

 

Pszczoła w kabinie ciężarówki powoduje, że kierowca zjechał z drogi. Mały owad wyrządził ogromne szkody

Kierowca ciężarówki prowadził swój samochód, kiedy nagle do jego kabiny wleciała pszczoła.

 

Dron czai się przed mostem. Policja sprawdza prawidłową odległość pomiędzy ciężarówkami

W ubiegły czwartek policja brandenburska wykonała pomiary odstępów, pomiędzy ciężarówkami, za pomocą drona na A12 między Müllrose i Frankfurtem nad Odrą. 

 

Od pierwszego lipca kierowcy ciężarówek bez tradycyjnej gruszki. Co ją zastąpi?

Przypominamy, zakaz korzystania z radia cb, podczas jazdy po niemieckich drogach, wchodzi w życie już 1 lipca 2020 r. Charakterystyczny atrybut kierowcy ciężarówki odchodzi do lamusa.

 

Zniesienie ograniczeń w ruchu ciężarówek przed Bożym Ciałem w dniu 10 czerwca 2020 r.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, których pojazdów nie dotyczy ograniczenie w ruchu przed świętem Bożego Ciała.

 

Prysznice dla kierowców ciężarówek - projekt pilotażowy na A40

Tak wygląda kontener prysznicowy dla kierowców ciężarówek, który stoi na parkingu Neufelder Heide-Süd. Przed nim znajdują się dozowniki dezynfekujące, które można obsługiwać bez kontaktu.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL