Ponad 150 urządzeń sanitarnych w Niemczech dla kierowców ciężarówek

LOGISTIKHILFT

Toaleta w podróży czy prysznic to - podstawowe potrzeby kierowców ciężarówek w transporcie międzynarodowym. Jednak podczas szczytu koronawirusowego wielu kierowców ciężarówek nie mogło korzystać z urządzeń sanitarnych.

 

SaniStop znalazł partnerów do współpracy. Pomysł zainstalowania mobilnych kontenerów sanitarnych w najbardziej uczęszczanych punktach, jest bardzo dobrym posunięciem. Szybko znaleźli sie partnerzy, którzy sfinansowali instalację kontenerów sanitarnych. Do powstałej inicjatywy #LogistikHilft szybko dołączył minister transportu federalnego Andreas Scheuer i parlamentarny sekretarz stanu Steffen Bilger, koordynator rządu federalnego ds. Transportu towarów i logistyki, a także wszystkie organizacje branżowe. Niedawno pisaliśmy o wsparciu inicjatywy przez firmę Krone.

Daimler Truck na rzecz #LOGISTIKHILFT

Spółka Daimler Truck AG również dołączyła do grona zwolenników inicjatywy kontenerów sanitarnych dla kierowców i wpłaciła 7500 euro na utrzymanie i pielęgnację urządzeń higienicznych. Takie kontenery sanitarne są teraz dostępne, na przykład, w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki Mercedes-Benz Ludwigsfelde pod Berlinem lub w centrum transportu towarowego (GVZ) w Bremie.

Na stronie www.docstop.eu można zobaczyć, gdzie znajdują się kontenery SaniStop.

Kryzys związany z koronawirusem ma poważny wpływ na drogowy transport towarowy

Pomimo tych rozwiązań pandemia nadal stanowi poważne wyzwanie dla przewoźników drogowych i ich pracowników: na przykład w niektórych segmentach transportu występuje ogromny spadek zamówień, który zagraża miejscom pracy, a czasem nawet życiu całej firmy. Poważne są także zmiany w codziennych procesach spedytorów. Inaczej planuje się wizyty w serwisach i działania magazynowe.

 

Przeczytaj też:
Kontrole na Ukrainie. Sprawdzono ponad pięć tysięcy kierowców ciężarówek

Szokujące statystyki podał, w dniu 7 lipca br., minister infrastruktury Ukrainy Władysław Krykliy.

 

Co Polacy transportowali w czasie pandemii

Dane są oparte na 70 595 zleceniach transportowych użytkowników serwisu Clicktrans.pl w okresie największych obostrzeń związanych z koronawirusem. Dane są porównane z analogicznym okresem 2019 roku.

 

Szkolenia kierowców Scania teraz dostępne online

Firmy transportowe, które zdecydują się na podniesienie umiejętności swoich kierowców w Szkole Jazdy Scania, będą mogły skorzystać z wygodnej, zdalnej formy szkoleń.

 

Europalety - co o nich wiemy?

Europaleta jest jednym z najbardziej znanych na świecie nośników ładunków - od 59 lat jest używana głównie w logistyce.

 

VIVE Logistics rozpoczyna usługi logistyczne dla Biedronki

Spółka VIVE Logistics nawiązała współpracę z Jeronimo Martins Polska - właścicielem m.in. sieci sklepów Biedronka.

 

Przed nami gwałtowne spadki przewozów w transportach międzynarodowych

Według IRU firmy transportowe na całym świecie oczekują strat w wysokości 551 miliardów euro. Prognoza dla UE jest również pesymistyczna.

 

Letnie zakazy dla ciężarówek nie w każdym landzie w Niemczech

Z powodu kryzysu koronawirusa zakaz jazdy ciężarówkami, na ruchliwych trasach, w soboty w lipcu i sierpniu w godzinach od 7:00 do 20:00 dotyczy tylko części Niemiec.

 

Gdzie wystąpią utrudnienia na niemieckich drogach w związku z letnim wypoczynkiem

Pomimo faktu, że wakacje w Niemczech trwają tylko sześć tygodni, są one rozciągnięte w czasie, gdyż wypadają w różnych terminach dla poszczególnych landów.

 

Czy to koniec z piciem na parkingach?

Sieć firm, spedytorów, towarzystw ubezpieczeniowych i stowarzyszeń transportowych wzywa do konsekwentnych działań przeciwko pijanym kierowcom ciężarówek.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL