Od lipca bez CB radia? Być może będzie okres przejściowy

CB radio zestaw głośnomówiący

Jak wiadomo od 1 lipca podczas korzystania z CB radia należy stosować zestaw głośnomówiący lub zestaw słuchawkowy.

 

Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej chce przedłużenie terminu zakazu korzystania z CB radia bez słuchawek lub urządzenia głośnomówiącego. W tym celu wysłano pismo do władz krajów związkowych. 

W piśmie z dnia 19 czerwca 2020 r. Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI) zwróciło się do krajów związkowych o powstrzymanie się od egzekwowania zakazu do 31 stycznia 2021 r. w odniesieniu do użytkowania urządzeń radiowych w ciężarówkach. Według BMVI decyzja o wdrożeniu przepisów zakazujących, podczas jazdy, używania tzw. gruszki leży w gestii krajów związkowych, ponieważ wg Ustawy Zasadniczej Niemiec, kraje związkowe są w tych sprawach autonomiczne.

Planowo, od 1 lipca 2020 r., zaczną obowiązywać te same zasady korzystania z urządzeń radiowych podczas jazdy, jak w przypadku wszystkich urządzeń elektronicznych. Korzystanie wymaga wtedy zestawu głośnomówiącego lub zestawu słuchawkowego. Według BMVI dostosowanie CB radia do zestawu głośnomówiącego jest to obecnie trudne z powodu kryzysu koronawirusa. Produkcja takich urządzeń jest opóźniona.

Kilka dużych stowarzyszeń transportowych, w tym Federalne Stowarzyszenie Transportu Drogowego, Logistyki i Utylizacji (BGL), również wydało dokument przedstawiający stanowisko na rzecz przedłużenia okresu przejściowego.

 

Przeczytaj też:
Asystent kierowcy ciężarówki dla samochodów w leasingu Santander Leasing

Spółki Europ Assistance Polska i Aon Polska przygotowały wspólnie pakiet usług dedykowanych kierowcom zawodowym, którzy mają leasing pojazdów ciężarowych w Santander Leasing.

 

Letnie zakazy dla ciężarówek nie w każdym landzie w Niemczech

Z powodu kryzysu koronawirusa zakaz jazdy ciężarówkami, na ruchliwych trasach, w soboty w lipcu i sierpniu w godzinach od 7:00 do 20:00 dotyczy tylko części Niemiec.

 

Kierowca ciężarówki, który wygrał na loterii, obiecał dalej jeździć swoją ciężarówką

Gdy Marcin sprawdził wyniki losowania najpierw pomyślał, że to żart, po chwili jednak dotarło do niego, że jest zwycięzcą.

 

Ile pączków z alkoholem trzeba zjeść by stracić prawo jazdy?

Czy słodka przekąska z alkoholem może doprowadzić do tego, że zostaniemy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu? AlcoSense Laboratories obliczyło, ile prawdy ma w sobie mit związany ze słodka przekąską z advocatem.

 

Kierowca ciężarówki uwięziony w ciasnym zakręcie

Niestety, po raz kolejny nawigacja wyprowadziła kierowcę ciężarówki w kłopoty.

 

Zagraniczny kierowca ciężarówki otrzymał mandat z rabatem od hiszpańskiej policji

Kierowca zaparkował ciężarówkę na rondzie, bo poszedł zrobić zakupy.

 

Pluszowi asystenci kierowcy ciężarówki

Temat z pogranicza humoru, jednak policja traktuje wszelkie maskotki zasłaniające widoczność, jako zagrożenie bezpieczeństwa.

 

Nawigacja znowu nie pomogła kierowcy ciężarówki

Polski kierowca ciężarówki jechał w Tyrolu do Fügen, kiedy zjechał z autostrady i chciał jechać lokalną drogą, nawigacja poinformowała go o objeździe tunelu Brettfall.

 

Pierwszy błąd młodego kierowcy

Wiele się mówi o doświadczeniu kierowcy ciężarówki, ale gdzie je zdobywać, jak nie właśnie w trasie. Zapewne każdy miał ten swój pierwszy raz i sytuację które zapamięta na długo.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL