Nowa kategoria w Rajdzie Dakar. Będzie wyścig zabytkowych ciężarówek

Robert Szustkowski R-SIX

Organizatorzy Rajdu Dakar (Amaury Sport Organization) ogłosili szczegóły przyszłorocznego wyścigu 2021.

 

Jedną z głównych atrakcji jest nowa kategoria Calssic, która pozwoli legendarnym pojazdom ponownie wystartować w zawodach - donosi portal carcar.news. Samochody, które startowały w wyścigu przed 2000 rokiem, będą mogły ponownie wziąć udział w wyścigu.

Polski pasjonat sportów motorowych - Robert Szustkowski, który już trzykrotnie ukończył rajd (2010-2012.2019), rozważa wzięcie udziału ze swoim zespołem R-Six.

- Po ukończeniu 3 rajdów bardzo poważnie podchodzę do udziału w nowej kategorii Classic planowanej na przyszły Dakar - potwierdza Szustkowski. Ostateczna decyzja jest jednak uzależniona od stanu zdrowia pana Szustkowskiego. Zawodnik R-Six od lat zmaga się bowiem z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Jeśli Robert Szustkowski zdecyduje się na udział w Classic Dakar prawdopodobnie wykorzysta do tej imprezy czeską Tatrę, która przejdzie niezbędne modyfikacje.

Pozytywnym akcentem organizacji przyszłych Dakarów jest fakt, że organizatorzy zaczęli przywiązywać większą wagę do zasad bezpieczeństwa. Mniejsza prędkość, poduszki powietrzne w samochodach, sygnały ostrzegawcze - to tylko niektóre z obostrzeń, jakie wprowadziła Amaury Sport Organization.

43 edycja Rajdu Dakar rozpocznie się 3 stycznia 2021 roku i potrwa łącznie 12 dni.

 

Fot. Carcar.news

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL