Mercedes-Benz Econic - niskowejściowy pracownik komunalny

Mercedes Econic

Zalety tego samochodu, w miejskiej dżungli, są nie do przecenienia, jednak wysoka cena powoduje, że tylko nielicznych na niego stać.

 

Aby zebrać śmieci w wąskich uliczkach trzynastu miast w południowo-wschodniej części Paryża - Est Marne et Bois - właśnie otrzymała trzy Mercedesy Econic z zabudową firmy Faun.

Mercedes-Benz Econic oparty jest na podwoziu Actrosa z zawieszeniem pneumatycznym. Pojazd napędza sześciocylindrowy silnik rzędowy o pojemności skokowej 7,7 litra i mocy 299 KM. Ciekawostką jest, że samochód nie ma zamontowanej zautomatyzowanej skrzyni biegów (jak to zwykle występuje w ciężarowych Mercedesach), lecz wyposażony jest w automatyczną skrzynie biegów firmy Allison 3200 P, pozwalającą na dużo płynniejszą jazdę w zakresie niskich prędkości.

Śmieciarki, dostarczane w konfiguracji 6x2 / 4, mają mały promień skrętu dzięki tylnej osi skrętnej. Co wyróżnia Mercedesa Econic? Pojazd z niska kabiną charakteryzuje się bardzo dobrą widocznością. Duża przednia szyba i całkowicie przeszklone boczne drzwi umożliwiają kierowcy doskonałą widoczność. Dodatkowo ciężarówką ma kamerę 360, która zapewnia widoczność wokół zabudowy.

Mercedes-Benz Econic jest również dostępny z silnikiem o tej samej pojemności, zasilanym gazem ziemnym o mocy 302 KM. Wersja elektryczna tego modelu jest planowana na 2022 r.

Fot. Constructioncayola

Przeczytaj też:
Mercedes Actros w barwach Tony M Rees

Tony M Rees to brytyjski przewoźnik, który potrafi zaskoczyć desing swoich ciężarówek.

Poznajemy aktywny tempomat PCC

Zużycie paliwa przez ciężkie samochody stale się zmniejsza. Na przykład Nowy Actros na drogach szybkiego ruchu i autostradach zużywa nawet o trzy procent paliwa mniej, niż jego poprzednik. W ruchu podmiejskim obniżenie zużycia paliwa sięga nawet pięciu procent.

 

25 lat temu ruszyła seryjna produkcja systemu kontroli stabilności jazdy ESP

Za tym niepozornym skrótem kryje się rewolucyjna technika: system ESP® (Electronic Stability Program) wspomaga kierowców w sytuacjach drogowych krytycznych pod względem dynamiki.

 

Nowy Kamaz droższy od MAN-a i DAF-a?

Debiut handlowy nowej generacji ciężarówek Kamaz 54901 mamy już za sobą. Mozna więc oficjalnie zacząć się doszukiwać spójności rosyjskiej ciężarówki z niemiecką myślą tecghniczną, którą (w tym przypadku) reprezentuje Mercedes-Benz Actros.

 

Samochód czy mieszkanie? Mercedes-Benz Actros w nowej roli

W tym roku większość Polaków spędzi wakacje w kraju. Zapewne zapełnią się pensjonaty, ale również kempingi. Kamper na podwoziu Actrosa, czemu nie!

 

Nowy KAMAZ z kabina Mercedesa Actrosa będzie kosztował więcej niż oczekiwano

Ciągnik siodłowy KAMAZ-54901 nowej generacji K5 nadal jeszcze nie jest w sprzedaży.

 

Mercedes-Benz Trucks wprowadza program Jedź teraz, zapłać później. Chcą w ten sposób wesprzeć transport drogowy w kryzysie

Program oferowany w Niemczech przez Mercedes-Benz Financial dedykowany jest klientom, którzy chcą kupić samochód ciężarowy Mercedes-Benz.

 

Mercedes-Benz Actros Grand Prix Editions - kolejny projekt Wensink Trucks

Holenderska ciężarówka nie tylko wygląda spektakularnie, ale jest również bogato wyposażona.

 

Pojazdy komunalne. Mercedes Econic - od teraz już eEconic

Firma Quantron rozszerza program ciężarówek elektrycznych o branżę komunalną. Możliwa jest konwersja starszych pojazdów, a oraz zakup nowych e-ciężarówek.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL