Pojazdy komunalne Scania dla firmy ENERIS

Scania DBK

Na początku czerwca br. w Nadarzynie, w siedzibie Scania Polska, odbyło się przekazanie trzech pojazdów komunalnych przeznaczonych do zbiórki odpadów dla Grupy ENERIS.

 

Pierwsze pojazdy Scania wydane w DBK Rental

Pojazdy zostały zbudowane na podwoziu Scania P320 B 6x2*4NA z zabudową OLYMPUS 20Wz zasypem OmniTrade przygotowanym fabrycznie do montażu anten RFiD i systemu dynamicznego ważenia pojemników. Dla firmy ENERIS kluczowe było, aby ciężarówki charakteryzowały się prostotą obsługi, a przy tym niezawodnością działania oraz stosowaniem rozwiązań gwarantujących utrzymanie najwyższych norm ekologicznych. Zabudowy wykonała firma Terbeg Matec. – Samochody Scania to specjalistyczne pojazdy, które cechują się wysoką jakością, bardzo dobrą konstrukcją, trwałością oraz wygodą użytkowania, m.in. dzięki automatycznej skrzyni biegów. Dlatego zdecydowaliśmy się na wybór właśnie tej marki. – mówi Robert Kołodziejski, Dyrektor Logistyki i Eksploatacji w ENERIS.

Pojazdy zostały dostarczone w ofercie wynajmu długoterminowego DBK Rental. – To rozwiązanie daje firmom szereg korzyści, ale w obecnych, niezwykle dynamicznych czasach, szczególnie ważna jest wysoka elastyczność oraz możliwość rozwijania floty bez konieczności mrożenia wysokiego kapitału na start. W ramach kontraktu firma otrzymuje nie tylko pojazd, ale również kompleksową usługę obsługi pojazdu zawierającą w sobie finansowanie przedmiotu kontraktu, serwis, ubezpieczenia, opłaty drogowe, opony, czy – w razie potrzeby – pojazdy zastępcze. Dzięki temu klient płaci tylko jedną opłatę miesięczną… i jedzie – reszta jest po naszej stronie - komentuje Lech Żakiewicz, dyrektor ds. wynajmu pojazdów specjalnych w DBK Rental.

- W branży gospodarki komunalnej wynajem sprzętu i pojazdów jest obecnie dość powszechny, ponieważ wiele firm odbierających odpady podpisuje z samorządami kontrakty krótkoterminowe, np. na rok lub dwa. W naszym przypadku taka forma wykorzystania specjalistycznych samochodów była ekonomicznie uzasadniona. Cena wynajmu i jakość samochodów miała przy tej transakcji kluczowe znaczenie. Postawiliśmy na DBK Rental, ponieważ zaproponował bardzo dobrą ofertę wynajmu specjalistycznych samochodów z korzystnymi warunkami cenowymi – dodaje Robert Kołodziejski z firmy ENERIS.

Nowe pojazdy we flocie ENERIS trafią do Wrocławia oraz Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie będą wykorzystywane do odbioru i transportu odpadów komunalnych.

Przeczytaj też:
Redukcje zatrudnienia w Scania. Tysiące miejsc pracy jest zagrożonych

Zapotrzebowanie na ciężarówki i autobusy drastycznie spadło.

 

Europejski Fundusz Leasingowy strategicznym partnerem Grupy DBK

EFL będzie oferować wynajem pełnej gamy środków transportowych dla branży TSL.

 

Jak zrobiono pływający holownik z ciężarówki Scania

Okazuje się, że holownik można zbudować wykorzystując kabinę ciężarówki.

 

Scania dostarczy 75 elektrycznych samochodów ciężarowych

Scania i wiodący norweski hurtownik żywności ASKO od dawna współpracują w zakresie dostaw nowych samochodów ciężarowych.

 

Co mają wspólnego: pająk, mur chiński, wielbłądy i Scania? - Nowa kampania sprzedażowa Scania Polska

Pojazdy używane Scania są dostępne w atrakcyjnych cenach w ramach nowej kampanii sprzedażowej Scania pt. Niewiarygodna prawda.

 

Instrukcję obsługi ciężarówki Scania możesz mieć na swoim telefonie

Przewodnik kierowcy Scania - to aplikacja pełniąca funkcję cyfrowej instrukcji pojazdu Scania.

 

Zakłady producentów ciężarówek wznawiają produkcję. Scania i Daimler ruszą jeszcze w kwietniu

Są pierwsze odznaki normalności. Fabryki ruszają z produkcją.

 

Wynajem samochodów ciężarowych w 2020 roku

Co czeka rynek transportu w tym roku oraz jak powyższe wpłynie na sektor wynajmu pojazdów użytkowych?

Pamiętacie wypadek w Szubinie? Bartek wyjechał w pierwszą swoją trasę ciężarówką...

Najpierw było o tym głośno, potem sprawa ucichła. Dopiero teraz, po roku, rusza proces w sprawie poszkodowanego kierowcy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL