Nowa opona do naczep - Dunlop SP247

Opony do naczep Dunlop

Dunlop, marka należąca do Grupy Goodyear, wprowadza SP247, nową oponę do naczep, która oferuje flotom zwiększone osiągi w każdych warunkach pogodowych, długie przebiegi oraz niski koszt w przeliczeniu na kilometr.

 

Ogumienie o symbolu SP247 charakteryzuje się wszechstronnością we wszystkich zastosowaniach, w tym w transporcie długodystansowym i regionalnym, jak również w miejskich i trudnych warunkach drogowych. Nowa linia zastępuje dotychczasową oponę Dunlop SP246.

Nowa linia produktów oferuje doskonałą zimową trakcję bez uszczerbku dla innych kryteriów osiągów. Jest ona w pełni zgodna z najbardziej rygorystycznymi, europejskimi przepisami dotyczącymi opon zimowych, które wymagają stosowania ogumienia z oznaczeniem 3PMSF. - powiedział Maciej Szymański, dyrektor ds. marketingu opon użytkowych w Europie.

Dunlop SP247 charakteryzuje się solidną konstrukcją z 5 lub 6 żebrami. Najnowsze rozwiązania technologiczne obejmują mocną i trwałą konstrukcję karkasu, głębokie lamele oraz efektywną paliwo mieszankę bieżnika, która jest bardzo odporna na ścieranie. Wszystkie rozmiary opon można poddać regeneracji.

Zoptymalizowany układ żeber zapewnia równomierny rozkład nacisku i wytrzymałość barku. Lamele w profilu bieżnika sięgają aż do 2/3 pełnej głębokości bieżnika, a więc poza pięćdziesięcioprocentowy próg zużycia. Tworząc dodatkowe krawędzie wgryzające, zazębiają się z nawierzchnią drogi, zapewniając zoptymalizowaną przyczepność, która utrzymuje się do późnego etapu eksploatacji opony. Dłuższa żywotność i przebiegi są dodatkowo możliwe dzięki właściwościom nowego produktu w zakresie odporności na uszkodzenia i zużycie.

Skład chemiczny i sieć polimerów w mieszance bieżnika dają niższy opór toczenia opony i przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i paliwa.

Nowa opona do naczep - Dunlop SP247 zapewnia większe możliwości w każdych warunkach pogodowych - wszystkie rozmiary są oznaczone symbolami M+S i 3PMSF. Oznacza to, że produkty spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania przepisów UE, bez kompromisów w innych kluczowych aspektach osiągów, takich jak krótka droga hamowania, lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni przez cały okres eksploatacji, opór toczenia czy przebieg.

Progresywne przepisy dotyczące opon zimowych w Europie, oprócz osi prowadzącej i napędowej, wymagają stosowania produktów z oznaczeniem 3PMSF na osiach naczep. Floty działające w całej Europie są szczególnie zainteresowane montażem opon z oznaczeniem 3PMSF, ponieważ w ten sposób spełniają lokalne wymogi prawne.

Dostępne rozmiary opon: 435/50 R 19.5, 385/65 R 22.5, 385/55 R 22.5.

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj też:
Continental prezentuje opony ciężarowe dostosowane do nowych regulacji unijnych

Opony Conti EcoRegional są dostępne w pięciu podstawowych rozmiarach dla osi prowadzącej i w trzech rozmiarach dla osi napędowej, do jazdy na drogach regionalnych i autostradach.

 

Goodyear rozszerza ofertę opon do naczep o nowy model KMAX T GEN-2

Co charakteryzuje oponę KMAX T GEN-2? Dłuższy przebieg i okres eksploatacji oraz pełna zgodność z certyfikatem 3PMSF.

 

Dla początkujących kierowców ciężarówek i tych z doświadczeniem. Samodzielne sprawdzenie stanu opon ciężarowych w trzech krokach

W dobie szalejącego koronawirusa mobilność pojazdów ciężarowych to ważny element łańcucha dostaw. Bez tego żywność nie trafi na sklepowe półki, leki do apteki, a paliwo na stacje benzynowe.

 

OMNITRAC - Goodyear wprowadza zupełnie nową linię opon do samochodów ciężarowych

Dodatkową korzyścią dla przewoźnika jest podwójna gwarancja.

TruckForce - kilka uwag o ciężarowych oponach

Eksperci szacują, że prawie 84 proc. ładunków jest dostarczanych tylko drogą lądową. To szansa na rozwój dla ponad 130 000 firm transportowych, które działają na polskim rynku.

TPMS Telematics - ochrona opon ciężarówek

Firma Drabpol wprowadziła na rynek swoje własne rozwiązanie - TPMS_TELEMATICS – integrujące system monitorowania ciśnienia i temperatury opon z systemami telematycznymi.

Dwa nowe produkty do portfolio

Opony wytwarzane  przez największego producenta opon i wyrobów z gumy na świecie

50 urodziny

Olsztyńska fabryka opon świętuje

Opony do mega naczep

Nowość w gamie Semperit Runner

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL